Sociva-prednosti i mane

gonamisel

Početnik
Poruka
8
Ovako...nosim naocare vec dve godine,zelim da uzmem sociva,dosta mi je zamagljivanja stakala,ne mogu da uzivam na kisi kao nekada...zanima me koliko kostaju sociva,buduci da ja imam vojno osiguranje(otac mi je AVL),uzela bih ih na VMA,koliko su tamo strucni,koliko su sociva prakticna,kako se odrzavaju,koliko se dugo nose bez skidanja i kakva je to podela na meka i tvrda sociva?Imam dioptriju -3,5 na oba oka
Unapred zahvalna,
Gordana
 
Na VMA imaju odlicnu oftalmologiju ali nisam sigurna da sociva spadaju u nesto sto ide uz zdravstveno osigurnaje.No, mozda i gresim.Proveri.
Sto se tice naocara, postoje naocari za koje ne znam kako se zovu ali znam da se ne zamagljuju, moj kolega ih ima i odlicna su.Najbolji dokaz je ulazak iz hladnog u toplo, svima se zamagle cvike jedino on i dalje vidi bez problema.
 
Ja kombinujem. Prednosti sociva znas, a i mane su brojne: ako ne odrzavas JAKO dobru higijenu,konjuktivitis, ili neka slicna infekcija, su sigurne; obavezna je sterilna kutijica za cuvanje sociva, kvalitetan rastvor i postovanje roka upotrebe sociva - znaci,ako su sociva za mesec dana, onda ih nosis samo toliko,ni dan duze!
 
nosim sociva vec cetri godine na oba oka (meka sociva) i zadovoljna sam. uvece pred spavanje ih skidam, a i pokusavam da odmorim oci jednom nedeljno ili jednom u deset dana nosenjem naocara. nosila sam i tvrda sociva. tvrda: manji komfor od mekih ali podnosljivija za oci, oko bolje "dise"
meka sociva: toliko su udobna da ih mnogi ljudi zaborave, pa prespavaju sa njima (losa ideja); cena : ja placam sociva (mesecna) za godinu dana (za oba oka) 160 evra, i osiguranje mi ne pokriva kupovinu. sto se konjuktivitisa tice, jos ga nisam zakacila, znaci nije pravilo
mozda ti pored toga hoces i neka u boji pa je to opet skuplje, 25 evra za mesec dana je bila cena ranije (mnooogo ranije, 2000)
 
Ja nosim meka sočiva 12 godina i prezadovoljna sam. Nikada nisam imala problema zbog njih. Ne osećam ih u očima, ne ispadaju čak ni kada plivam, čuvaju mi dioptriju... prošle godine sam kupila 4 para, koja traju po 3 meseca, i platila ih ukupno 2900 din. Svakako preporučujem sočiva.
 

Back
Top