Pomagajte CPU je vreo :(

nekadasnji

Početnik
Poruka
24
Pozdrav svima imam jedan veliki problem!! .Prekljuce sam sklopio novi PC
Maticna : Gigabite f2a85x up4
CPU : Amd A10 6800k 4.1ghz
Ram : 16gb ddr3
HDD : 1TB
500w coler master b seria
Kuciste : RAIDMAX Orion ATX-809B Black Steel
...Sve je lepo sklopljeno tako reci preko 30 racunara sam sklapao i nikada nije bilo problema.Podigao sam win 7 64 biit sve prepoznaje i sve radi ali CPU temparatura mi je na idle 67c a pri opterecenju 102c tako da sam racunar samo drzao 30min upaljen da ne bi nesto pregorelo.Hwmonitor isto pokazuje 67-8c na idle kao i u BIOSU i fanspeed i na svim ostalim programima.Dva puta sam skidao hladnjak i ne vredi,porucio sam novi hladnjak hermaltake NIC F4 pa da vidim da li ce biti bolje posto ovaj stock hladnjak je mnogo bucan i temparatura je ludacka :O ..Da li neko zna u cemu je problem ??Sve komponente su pod garancijom pa ako ne bude radilo sa ovim novim hladnjakom nosim im ceo racunar u winwin da ga oni raspakuju pa ispocetka stim da sam ga i ja odradio dobro.Da li je moguce da laze ta sonda sto meri cpu temp?? Da dodam da sa prednje strane kucista imam jedan kuler 12cm koji ubacuje vazduh a tri komada od 12cm izbauju jedan je pozadi a dva na vrhu kucista.
 
Poslednja izmena:
Nema druze nikakve folije na hladnjaku dosao je samo u plasticnoj kutiji sa fabrickom pastom na sebi,menjao sam i pastu ali nije to to.Update sam i bios na f4 posto ta verzija podrzava ovaj novi procesor i nisam ni time nista postigao.U ponedeljak mi stize drugi hladnjak ali reko da pitam mozda neko zna nesto vise o ovome posto bi i fabricki hladnjak kakav god bio drzao bar 50c u biosu
 
Pipni hladnjak i vidi da li je vreo na dodor.
Proveri napon procesora u biosu.
A ima tamo i opcija koja kad je isključiš stalno drći procesor na maksimalnoj frekvenciji.
Ako je u redu, verovatno je procesor defektan. Retko se dešava, ali se dešava.
 
Poslednja izmena:
Pogledaj sa li sa hladnjaka skinuo foliju. Desilo se jednom mom drugaru da je ostao tanak sloj folije i onemogucavao direktan kontakt CPU - hladnjak.

xaxa video sam i to, samo sto je ovo ostavio serviser koji je skalpao kompove, folijom bila zasticena pasta koja se vec nalazila na cooleru, a on mislio da to ide sve zajedno :D
taj cpu ne bi smeo da prelazi 74c http://www.cpu-world.com/CPUs/Bulldozer/AMD-A10-Series A10-6800K.html

definitivno uzmi drugi cooler pa proveri

ps. proveri u biosu kako je podesen cooler, da ne bude bezveze spusten broj obrtaja ventilatora nekom opcijom
 
Poslednja izmena:
xaxa video sam i to, samo sto je ovo ostavio serviser koji je skalpao kompove, folijom bila zasticena pasta koja se vec nalazila na cooleru, a on mislio da to ide sve zajedno :D

Ovo je bila folija koja je stitila hladnjak i kada je skinuta, ispalo je da je viseslojna... :dash:

Davno je bilo, ali se secam da se temperatura CPU-a tako brzo pela, da je bilo pitanje progorevanja, veoma kriticno...
 
Malo je cudno da ti je PC dogurao do 102C, jer se obicno ugasi sam kada predje odredjenu temperaturu, u ovom slucaju 74C.O kakvoj se sondi radi?
Drzi PC upaljen na BIOS-u i prati koja je temperatura. Ako je oko 50C onda je sve normalno.
 
Poslednja izmena:
Pipni hladnjak i vidi da li je vreo na dodor.
Proveri napon procesora u biosu.
A ima tamo i opcija koja kad je isključiš stalno drći procesor na maksimalnoj frekvenciji.
Ako je u redu, verovatno je procesor defektan. Retko se dešava, ali se dešava.
Hladnjak je topal u donjem delu gore vec manje naravno zbog toga sto kuler duva ka dole tj ka CPU.Koliko sam video
malte ne sve je u BIOSu na auto modu,pokusacu sa novim hladnjakom u ponedeljak posto sam ovaj sada skinuo a nemam vise paste da ga vratim.
 
xaxa video sam i to, samo sto je ovo ostavio serviser koji je skalpao kompove, folijom bila zasticena pasta koja se vec nalazila na cooleru, a on mislio da to ide sve zajedno :D
taj cpu ne bi smeo da prelazi 74c http://www.cpu-world.com/CPUs/Bulldozer/AMD-A10-Series A10-6800K.html

definitivno uzmi drugi cooler pa proveri

ps. proveri u biosu kako je podesen cooler, da ne bude bezveze spusten broj obrtaja ventilatora nekom opcijom
Videcu sta se desava sa novim hladnjakom u ponedeljak a za broj obrtaja ne verujem da je nizak zbog toga cim postigne tu vecu temparaturu on vrti kao nenormalan.
 
Malo je cudno da ti je PC dogurao do 102C, jer se obicno ugasi sam kada predje odredjenu temperaturu, u ovom slucaju 74C.O kakvoj se sondi radi?
Drzi PC upaljen na BIOS-u i prati koja je temperatura. Ako je oko 50C onda je sve normalno.

102c je dogurao kada sam pokrenuo instalaciju BF3 i kada sam to video odmah sam je prekinuo i od tada ne palim komp :D. U biosu je temp nekada 54-5c ali u win 7 na idle radi 65-7c kako kada ali to je minimalna !!!Cim krenem da obavljam neke funkcije na racunaru naglo raste ali se ne restartuje pc tj nigde nisam ni video u biosu da je podesen na odredjenu temparaturu.
 
Nema ti sta da uzimas drugi hladnjak. Upali sve i nek izgori, pod garancijom je nije tvoja krivica, ili nosi odmah da ti zamene. I za koji djavo si uzimao 6800k kad je to samo malo klokovani 5800k?
Btw koju ti temp javlja u biosu? Jel UEFI bios? Ako jeste ostavi ga malo duze u BIOSU pa psotavi temp. Nema pouzadanog programa da se u winu izmeri temp.
Btw2 taj AMD bi mogao malo da se isprsi kada su hladnjaci i kuleri u pitanju. Stock kuler i hladnjak su jedino dobri za kantu!
Btw 3 Ajd reci mid a si dao 100 oera za plocu i jedan dobar razlog ako jesi zasto jesi?
 
Poslednja izmena:
Nema ti sta da uzimas drugi hladnjak. Upali sve i nek izgori, pod garancijom je nije tvoja krivica, ili nosi odmah da ti zamene. I za koji djavo si uzimao 6800k kad je to samo malo klokovani 5800k?
Btw koju ti temp javlja u biosu? Jel UEFI bios? Ako jeste ostavi ga malo duze u BIOSU pa psotavi temp. Nema pouzadanog programa da se u winu izmeri temp.
Btw2 taj AMD bi mogao malo da se isprsi kada su hladnjaci i kuleri u pitanju. Stock kuler i hladnjak su jedino dobri za kantu!
Btw 3 Ajd reci mid a si dao 100 oera za plocu i jedan dobar razlog ako jesi zasto jesi?

Slazem se da su hladnjak i kuler za kantu!!!! A za plocu sam dao 12890din iz tog razloga sto hoceu da mi ploca podrzava 64gb rama 4 slota,crossfire ,sata 3,usb 3.0 ,esata, :))))
Bios jeste uefi i kada sam sklopijo komp radna temparatura u biosu je bila prvo 45 pa se za par sekundi podigla 50 itd kasnije je konstantno stajao na 58-60c
 
Slazem se da su hladnjak i kuler za kantu!!!! A za plocu sam dao 12890din iz tog razloga sto hoceu da mi ploca podrzava 64gb rama 4 slota,crossfire ,sata 3,usb 3.0 ,esata, :))))
Bios jeste uefi i kada sam sklopijo komp radna temparatura u biosu je bila prvo 45 pa se za par sekundi podigla 50 itd kasnije je konstantno stajao na 58-60c

Ako to neces iskoristit da zaradis neke novce, bolje u Drinu da si baci te pare. Ako ti je BIOS rekao tu temperaturu onda ta ocitavanja u windowsu nisu ispravna. Pisali smo vec da u UEFI biosu iskoriscenje procesora ide od 75% do 100% znaci kao da je full load. Probaj da sklopis i da ocitas temperature sa AIDA 64 extreme, ona mi je najtacnija (posto imam A10-5800K).
BTW. Kad si uzeo dobru plocu uzmi i neko dobro hladjenje i bar klokni tog jada od procesora.
BTW. Preko tih nekih programa kod mene je temperature u minusu!
 
Poslednja izmena:

Back
Top