Pomagajte CPU je vreo :(
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 40

Tema: Pomagajte CPU je vreo :(

Početnik
    Učlanjen
    01.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Question Pomagajte CPU je vreo :(

Pozdrav svima imam jedan veliki problem!! .Prekljuce sam sklopio novi PC
    Maticna : Gigabite f2a85x up4
    CPU : Amd A10 6800k 4.1ghz
    Ram : 16gb ddr3
    HDD : 1TB
    500w coler master b seria
    Kuciste : RAIDMAX Orion ATX-809B Black Steel
    ...Sve je lepo sklopljeno tako reci preko 30 racunara sam sklapao i nikada nije bilo problema.Podigao sam win 7 64 biit sve prepoznaje i sve radi ali CPU temparatura mi je na idle 67c a pri opterecenju 102c tako da sam racunar samo drzao 30min upaljen da ne bi nesto pregorelo.Hwmonitor isto pokazuje 67-8c na idle kao i u BIOSU i fanspeed i na svim ostalim programima.Dva puta sam skidao hladnjak i ne vredi,porucio sam novi hladnjak hermaltake NIC F4 pa da vidim da li ce biti bolje posto ovaj stock hladnjak je mnogo bucan i temparatura je ludacka :O ..Da li neko zna u cemu je problem ??Sve komponente su pod garancijom pa ako ne bude radilo sa ovim novim hladnjakom nosim im ceo racunar u winwin da ga oni raspakuju pa ispocetka stim da sam ga i ja odradio dobro.Da li je moguce da laze ta sonda sto meri cpu temp?? Da dodam da sa prednje strane kucista imam jedan kuler 12cm koji ubacuje vazduh a tri komada od 12cm izbauju jedan je pozadi a dva na vrhu kucista.
    Poslednji put ažurirao/la nekadasnji : 27.07.2013. u 16:56

Elita Bad_Wolf (avatar)
    Učlanjen
    19.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1272

Podrazumevano Re: Pomagajte CPU je vreo :(

Pogledaj sa li sa hladnjaka skinuo foliju. Desilo se jednom mom drugaru da je ostao tanak sloj folije i onemogucavao direktan kontakt CPU - hladnjak.
    Ubedljivo najbolje na krsti je opcija ukidanja praćenja teme.

Početnik
    Učlanjen
    01.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Nema druze nikakve folije na hladnjaku dosao je samo u plasticnoj kutiji sa fabrickom pastom na sebi,menjao sam i pastu ali nije to to.Update sam i bios na f4 posto ta verzija podrzava ovaj novi procesor i nisam ni time nista postigao.U ponedeljak mi stize drugi hladnjak ali reko da pitam mozda neko zna nesto vise o ovome posto bi i fabricki hladnjak kakav god bio drzao bar 50c u biosu

Veoma poznat Watchman (avatar)
    Učlanjen
    21.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    478

Pipni hladnjak i vidi da li je vreo na dodor.
    Proveri napon procesora u biosu.
    A ima tamo i opcija koja kad je isključiš stalno drći procesor na maksimalnoj frekvenciji.
    Ako je u redu, verovatno je procesor defektan. Retko se dešava, ali se dešava.
    Poslednji put ažurirao/la Watchman : 27.07.2013. u 18:14

Iskusan Ordinary Player (avatar)
    Učlanjen
    22.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2370

Citat Original postavio Bad_Wolf Pogledaj poruku
    Pogledaj sa li sa hladnjaka skinuo foliju. Desilo se jednom mom drugaru da je ostao tanak sloj folije i onemogucavao direktan kontakt CPU - hladnjak.
    xaxa video sam i to, samo sto je ovo ostavio serviser koji je skalpao kompove, folijom bila zasticena pasta koja se vec nalazila na cooleru, a on mislio da to ide sve zajedno
    taj cpu ne bi smeo da prelazi 74c http://www.cpu-world.com/CPUs/Bulldozer/AMD-A10-Series%20A10-6800K.html

definitivno uzmi drugi cooler pa proveri

ps. proveri u biosu kako je podesen cooler, da ne bude bezveze spusten broj obrtaja ventilatora nekom opcijom
    Poslednji put ažurirao/la Ordinary Player : 27.07.2013. u 17:55
    connect, respect, protect

Elita Bad_Wolf (avatar)
    Učlanjen
    19.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1272

Citat Original postavio Ordinary Player Pogledaj poruku
    xaxa video sam i to, samo sto je ovo ostavio serviser koji je skalpao kompove, folijom bila zasticena pasta koja se vec nalazila na cooleru, a on mislio da to ide sve zajedno
    Ovo je bila folija koja je stitila hladnjak i kada je skinuta, ispalo je da je viseslojna...

Davno je bilo, ali se secam da se temperatura CPU-a tako brzo pela, da je bilo pitanje progorevanja, veoma kriticno...

Domaćin GIDEON (avatar)
    Učlanjen
    24.02.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    128

Malo je cudno da ti je PC dogurao do 102C, jer se obicno ugasi sam kada predje odredjenu temperaturu, u ovom slucaju 74C.O kakvoj se sondi radi?
    Drzi PC upaljen na BIOS-u i prati koja je temperatura. Ako je oko 50C onda je sve normalno.
    Poslednji put ažurirao/la GIDEON : 27.07.2013. u 18:08
    Pobegli su ko zecevi, a sada traze da ih Jugoslavija brani
    Флот России будет дежурить у Сирии
    Putin je rekao Sirija nije Libija.

Početnik
    Učlanjen
    01.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Watchman Pogledaj poruku
    Pipni hladnjak i vidi da li je vreo na dodor.
    Proveri napon procesora u biosu.
    A ima tamo i opcija koja kad je isključiš stalno drći procesor na maksimalnoj frekvenciji.
    Ako je u redu, verovatno je procesor defektan. Retko se dešava, ali se dešava.
    Hladnjak je topal u donjem delu gore vec manje naravno zbog toga sto kuler duva ka dole tj ka CPU.Koliko sam video
    malte ne sve je u BIOSu na auto modu,pokusacu sa novim hladnjakom u ponedeljak posto sam ovaj sada skinuo a nemam vise paste da ga vratim.

Početnik
    Učlanjen
    01.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Ordinary Player Pogledaj poruku
    taj cpu ne bi smeo da prelazi 74c http://www.cpu-world.com/CPUs/Bulldozer/AMD-A10-Series%20A10-6800K.html

definitivno uzmi drugi cooler pa proveri

ps. proveri u biosu kako je podesen cooler, da ne bude bezveze spusten broj obrtaja ventilatora nekom opcijom
    Videcu sta se desava sa novim hladnjakom u ponedeljak a za broj obrtaja ne verujem da je nizak zbog toga cim postigne tu vecu temparaturu on vrti kao nenormalan.

Početnik
    Učlanjen
    01.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio GIDEON Pogledaj poruku
    Malo je cudno da ti je PC dogurao do 102C, jer se obicno ugasi sam kada predje odredjenu temperaturu, u ovom slucaju 74C.O kakvoj se sondi radi?
    Drzi PC upaljen na BIOS-u i prati koja je temperatura. Ako je oko 50C onda je sve normalno.
    102c je dogurao kada sam pokrenuo instalaciju BF3 i kada sam to video odmah sam je prekinuo i od tada ne palim komp . U biosu je temp nekada 54-5c ali u win 7 na idle radi 65-7c kako kada ali to je minimalna !!!Cim krenem da obavljam neke funkcije na racunaru naglo raste ali se ne restartuje pc tj nigde nisam ni video u biosu da je podesen na odredjenu temparaturu.

Početnik
    Učlanjen
    01.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pogledajte ovo slican procesor ali malte ne isti problem kao kod mene http://www.tomshardware.com/answers/id-1657892/amd-a10-5800k-high-temperature-problem.html

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6154

a u stanu nemas klimu i temperatura je 40c
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Početnik
    Učlanjen
    01.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Nasao sam snimak na youtube gde ista ploca kao moja coveku pokazuje 68c ali sa dosta slabijim a8 amd CPU-om???>>>NIsta mi nije jasno,da li uopste amdova A seria procesora moze da prikaze realnu temparaturu?

Početnik
    Učlanjen
    01.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio georgejune Pogledaj poruku
    a u stanu nemas klimu i temperatura je 40c
    Zivik u kuci u prizemlju i u sobi nemam klima a temparatura je 30c oko 15h mislim da je to nebitno zbog toga sto kada sam testirao komp bilo je jutro i nekih 25c u sobi.

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6154

to nije normalna temperatura ,uperi ventilator u kuciste pa ces malo produziti rad a ko je radio leti dobro zna da se pregrevanje podrazumeva kad je napolju 35
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Veoma poznat Watchman (avatar)
    Učlanjen
    21.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    478

Citat Original postavio nekadasnji Pogledaj poruku
    Nasao sam snimak na youtube gde ista ploca kao moja coveku pokazuje 68c ali sa dosta slabijim a8 amd CPU-om???>>>NIsta mi nije jasno,da li uopste amdova A seria procesora moze da prikaze realnu temparaturu?
    Ako ti je na 1,45 V onda mora da se pregrejava.
    Stavi mu voltažu po njegovoj spesifikaciji.

Početnik
    Učlanjen
    01.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio georgejune Pogledaj poruku
    to nije normalna temperatura ,uperi ventilator u kuciste pa ces malo produziti rad a ko je radio leti dobro zna da se pregrevanje podrazumeva kad je napolju 35
    Trenutno sam na drugom PC-u na kojem je intel i3 3220 i danas dok je u sobi bilo 30c on je sljakao od 42 do 51c

tako da mi je nelogicno da ovaj radi na 65 u stanju mirovanja.

Početnik
    Učlanjen
    01.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pokusacu cim stigne Thermaltake NiC C4 .Hvala vam na odgovorima javljam se u ponedeljak sa novostima POZDRAV

Ističe se Red_Zmaja (avatar)
    Učlanjen
    08.01.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    9
    Reputaciona moć
    95

Nema ti sta da uzimas drugi hladnjak. Upali sve i nek izgori, pod garancijom je nije tvoja krivica, ili nosi odmah da ti zamene. I za koji djavo si uzimao 6800k kad je to samo malo klokovani 5800k?
    Btw koju ti temp javlja u biosu? Jel UEFI bios? Ako jeste ostavi ga malo duze u BIOSU pa psotavi temp. Nema pouzadanog programa da se u winu izmeri temp.
    Btw2 taj AMD bi mogao malo da se isprsi kada su hladnjaci i kuleri u pitanju. Stock kuler i hladnjak su jedino dobri za kantu!
    Btw 3 Ajd reci mid a si dao 100 oera za plocu i jedan dobar razlog ako jesi zasto jesi?
    Poslednji put ažurirao/la Red_Zmaja : 27.07.2013. u 20:07
    Let me tell you about heartache and the loss of God wandering, wandering in hopeless night...

Početnik
    Učlanjen
    01.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Red_Zmaja Pogledaj poruku
    Nema ti sta da uzimas drugi hladnjak. Upali sve i nek izgori, pod garancijom je nije tvoja krivica, ili nosi odmah da ti zamene. I za koji djavo si uzimao 6800k kad je to samo malo klokovani 5800k?
    Ne mogu da ga raspalim nemam paste a skinuo sam hladnjak D ...A sto sam uzeo 6800k :/// pa nemam pojma reko da uzmem sto novije kada vec uzimam tj on je poslednji iz A serie.

Početnik
    Učlanjen
    01.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Red_Zmaja Pogledaj poruku
    Btw koju ti temp javlja u biosu? Jel UEFI bios? Ako jeste ostavi ga malo duze u BIOSU pa psotavi temp. Nema pouzadanog programa da se u winu izmeri temp.
    Btw2 taj AMD bi mogao malo da se isprsi kada su hladnjaci i kuleri u pitanju. Stock kuler i hladnjak su jedino dobri za kantu!
    Btw 3 Ajd reci mid a si dao 100 oera za plocu i jedan dobar razlog ako jesi zasto jesi?
    Slazem se da su hladnjak i kuler za kantu!!!! A za plocu sam dao 12890din iz tog razloga sto hoceu da mi ploca podrzava 64gb rama 4 slota,crossfire ,sata 3,usb 3.0 ,esata, )))
    Bios jeste uefi i kada sam sklopijo komp radna temparatura u biosu je bila prvo 45 pa se za par sekundi podigla 50 itd kasnije je konstantno stajao na 58-60c

Učlanjen
    08.01.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    9
    Reputaciona moć
    95

Citat Original postavio nekadasnji Pogledaj poruku
    Slazem se da su hladnjak i kuler za kantu!!!! A za plocu sam dao 12890din iz tog razloga sto hoceu da mi ploca podrzava 64gb rama 4 slota,crossfire ,sata 3,usb 3.0 ,esata, )))
    Bios jeste uefi i kada sam sklopijo komp radna temparatura u biosu je bila prvo 45 pa se za par sekundi podigla 50 itd kasnije je konstantno stajao na 58-60c
    Ako to neces iskoristit da zaradis neke novce, bolje u Drinu da si baci te pare. Ako ti je BIOS rekao tu temperaturu onda ta ocitavanja u windowsu nisu ispravna. Pisali smo vec da u UEFI biosu iskoriscenje procesora ide od 75% do 100% znaci kao da je full load. Probaj da sklopis i da ocitas temperature sa AIDA 64 extreme, ona mi je najtacnija (posto imam A10-5800K).
    BTW. Kad si uzeo dobru plocu uzmi i neko dobro hladjenje i bar klokni tog jada od procesora.
    BTW. Preko tih nekih programa kod mene je temperature u minusu!
    Poslednji put ažurirao/la Red_Zmaja : 28.07.2013. u 00:07
    Let me tell you about heartache and the loss of God wandering, wandering in hopeless night...

Učlanjen
    08.01.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    9
    Reputaciona moć
    95

1.4 mu je voltaza pri punoj brzini, ali on dize i obara frekvenciju zavisno od toga sta se radi, tako ide i voltaza gore dole!

Elita Bad_Wolf (avatar)
    Učlanjen
    19.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1272

Khm... A zar programi ne citaju temperaturu iz BIOS-a?

Učlanjen
    08.01.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    9
    Reputaciona moć
    95

Ludilo zvano temperatura:

Slične teme

1. pomagajte drugovi
    Autor mico29 u forumu Sigurnost i zaštita
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 12.09.2003., 14:28
  2. Trazim CPU
    Autor mnenad u forumu Hardver
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 06.08.2003., 20:57
  3. Pomagajte drugovi!
    Autor dule u forumu Softver
    Odgovora: 1