Glasna muzika u centru Beograda od 1-4 ujutro

mario80

Legenda
Poruka
58.154
Živim u blizini beograđanke i svaku noć počinje mikrofonijom i arlaukanjem u 1 posle ponoći a završava se u 4 ujutro. Prosto je jezivo mumlanje a na mahove može da se razazna koja je pesma. Pre neku noć me je probudio Dača i hit Pedro u 4 ujutro...
Kao da je neki restoran sa živom svirkom na otvorenom.

Ko pravi ovu užasnu buku u centru Beograda poslednjih nedelju dana?
 
Živim u blizini beograđanke i svaku noć počinje mikrofonijom i arlaukanjem u 1 posle ponoći a završava se u 4 ujutro. Prosto je jezivo mumlanje a na mahove može da se razazna koja je pesma. Pre neku noć me je probudio Dača i hit Pedro u 4 ujutro...
Kao da je neki restoran sa živom svirkom na otvorenom.

Ko pravi ovu užasnu buku u centru Beograda poslednjih nedelju dana?

Mislim da komunalna policija resava takve probleme, ocas posla... Kada bi se zezali.

Cuje se tuljenje i dum, dum citavo vece nad gradom. Mora besposlena seljanija da se zabavlja, pa to ti je...
 
Ја сам пре две недеље звала полицију око 00.30 сати, беше већ среда да пријавим идиоте који су отворили клуб на отвореном у локалу са све певаљком и певачем.
Објаснила сам им где се одвија теревенка, питао ме је да ли зовем из те улице у којој је клуб, искрено сам одговорила где живим (имају локатор, не вреди их лагати, а то им је и вид провере да ли лажираш или си искрен) и рекао је да ће послати екипу.
И заиста, у року од 20 мин., скичање певаљке је престало.

Шта да ти кажем, сазнај ко ствара ту буку и пријави. У мом случају су били брзопотезни. ;)
 
Ово је више тема за подфорум "Београд", али морам да кажем да и ја мучим исту муку.

Управо је почело завијање из неке кафанчине у близини, мислим, то слушам сваке ноћи.

Почиње око 02.00, (право време за лумперајку, јел) и траје до зоре.
 
Ono sto meni konkretno smeta - isto je buka, to su radnici - snabdevanje, obliznjih radnji: krenu od 06h i ne razumem zasto moraju da se dovikuju, lupaju. Mada, iskreno receno, to mi smeta samo vikendom, ali treba imati u vidu da ima ljudi koji kasnije ustaju...

Slicno je i sa gradjevinskim radnicima, uzivaju da se dovikuju, a nije bas uvek neophodno. I tako... Ima sijaset takvih situacija...
 
Jel ima neka bašta na zgradi beograđanke sa muzikom? Sad je ok ali kako se bliži jutro a muzika je sve glasnija i glasnija!

najverovatnije je sa splavova..

Ono sto meni konkretno smeta - isto je buka, to su radnici - snabdevanje, obliznjih radnji: krenu od 06h i ne razumem zasto moraju da se dovikuju, lupaju. Mada, iskreno receno, to mi smeta samo vikendom, ali treba imati u vidu da ima ljudi koji kasnije ustaju...

Slicno je i sa gradjevinskim radnicima, uzivaju da se dovikuju, a nije bas uvek neophodno. I tako... Ima sijaset takvih situacija...

joj meni ne smeta to
meni smeta kad peraci ulica, komunalno koje prazni kontejnere, oni mali kombijici koji ciste uglove ulice - to rade kad krene normalno radno vreme posle 9h ujutru
pa gde ste bili kad nije bilo zive duse, nego sad zaustavljate i usporavate i onako prertpan saobracaj na ulicama
 
najverovatnije je sa splavova..



joj meni ne smeta to
meni smeta kad peraci ulica, komunalno koje prazni kontejnere, oni mali kombijici koji ciste uglove ulice - to rade kad krene normalno radno vreme posle 9h ujutru
pa gde ste bili kad nije bilo zive duse, nego sad zaustavljate i usporavate i onako prertpan saobracaj na ulicama

Kako moze da ti ne smeta, ako te probudi kada vreme nije? Jedino ako nisi imala prilike... Pride sto je buka koju proizvode nepotrebna: dovikivanje, bacanje, treskanje.
 
Da se preseli u Žumberak lol
Atenuacija zvuka, ako si na višim spratovima, nema šanse da bude bilo čime amortizovana jer buka dolazi sa otvorenih prostora. U stvari, dovoljno je da zatvoriš prozor. Čuju se basovi ili već ta neka elektronika kao jasno udaljeni izvor zvuka.
Ja sam u centru i znam i čuje se i vatromet sa Kalemegdana recimo, kao što se npr. na Čuburi na višim spratovima čuje i buka sa Marakane, koncerti isl.
Ta buka nije glasna u smislu one koju trpe stanari zgrada u kojima su kafići, daleko bilo, pa deĆko preteruje....
 
Živim u blizini beograđanke i svaku noć počinje mikrofonijom i arlaukanjem u 1 posle ponoći a završava se u 4 ujutro. Prosto je jezivo mumlanje a na mahove može da se razazna koja je pesma. Pre neku noć me je probudio Dača i hit Pedro u 4 ujutro...
Kao da je neki restoran sa živom svirkom na otvorenom.

Ko pravi ovu užasnu buku u centru Beograda poslednjih nedelju dana?

Komsija, ja ne cujem nista :)

Elem, ako zivis u delu od Beogradjanke ka Savi onda cujes buku sa splavova i to se cuje vec godinama.
 
Noćas su džibrili do 5 ujutro, oko 3-4 su dali gas i nisu se zaustavljali do 5 a onda odjednom tajac, samo cika lasti i kamioni za snabdevanje lokalnih prodavnica... Kako je lepo živeti u Beogradu :)

To znam za više spratove ali ovo nije, kako da mumla i lebdi oko tebe, ako je povetarac onda tek imaš neki suludi osećaj da te nešto živo okružuje i steže. Najbolje je kada imaš neki šumarak kao branu jer ona najbolje amortizuje buku ali to je luksuz u centru beograda. Danas svako ko otvori baštu u centru, iseče nekoliko stogodišnjih stabala kako bi namestio fensi tendu. **** od države.
 
Poslednja izmena:
Do sada nije bilo tako, očigledno da se neki od splavova iživljava sa razglasom? Koja je poenta da se splav čuje u centru Beograda sem da je vlasnik seljober koji na seljački način privlači mušterije? Viđao sam to jedino po selima kada seljak okači zvučnik na banderu i odvrne muziku a to mi liči na ovo.
 

Back
Top