Je li lose je imati seks sa onima koje zovemo "rodjaci" ili "porodica"? Zasto?

Imati seksualne odnose,sa rodjacima prvog i drugog kolena,svakako,da ne dolazi u obzir,kod normalnih ljudi.Medjutim,kod Rimo-Katolika,dozvoljeno je imati seks,sa recimo
sestrom od tetke,ili bratom od strica.Kada se kaze imati seks,ne misli se naravno,na stvaranje potomstva.Ali neke male "igrice",ne uzimanju se za zlo.Tako je kod Hrvata,Slovenca i ostalih Katolika.Kod nas,Pravoslavnih,zabranjeno je imati seks (ako se otkrije) do cetvrtog kolena srodstva.ali,ne vidim potrebu,da se neko seksa,sa
rodbinom,u bilo kom stepenu srodstva,kada ima toliko drugih zena i muskaraca,sa kojima nemamo,nikakvih srodnickih veza.
 
Tehnički nema problema!
Psihološki -itekako problemi u porodici se samo nadograđuju i što je incest bližih rodom-psihićki problemi sve složeniji!
Čak su neretki i nervni slomovi!
Genoološki-svaku rođačku oplodnju i potomstvo valja izbegavati-čvrsti su dokazi prečestih anomalija i nedostataka kod
tako nastalog potomstva.

- - - - - - - - - -

U Srbiji je bio običaj de se momci žene ne iz svog sela devojkom već iz nekog drugog!
Išlo se u ta druga sela po devojku!
 
Zgradicu Normalan i Zdrav covijek, ne pita ovo sto ti pitas, vec pokusa da upozna devojku.
Sta je bilo nekada ili sta se jos uvek negde desava, nije tvoje da o tome mislis.
Postoji mehanizam u mozgu koji sprcava normalnog coveka da misli o tome, isto kao sto i normalan covek nece ubiti drugo ljudsko bice.
Bolje bi ti bilo da das oglas da zelis da se ozenis, ali prethodno da prilozis potvrdu da si fizicki i psihicki
potpuno zdrava licnost, :)
 
njen muž i otac dožive saobraćajku.

otac pogine, muž bude samo povređen, ali tako da moraju da mu odstrane penis i testise.

Srećom, mogli su da mu presade penis i testise od njenog oca i operacija uspe.

Da li će to uticati na njeno seksualno biće..?

Njen muž, sa penisom njenog pokojnog oca..:think:

život piše romane..jbg

Misliš da bi se svaki put, kada pogleda muževljev penis, rasplakala od tuge za ocem? :mrgreen:

Zamišljam situaciju u kojoj njih dvoje ležu u krevet, i mužu se prohte malo seksa. Pokazuje ženi penis u erekciji, na šta ona počinje da roni suze. "Šta ti je, draga?"
"Eto, setih se pokojnog tate!"

Međutim, ako ima Elektrin kompleks, onda je situacija zapravo idealna: tu je muž, a tu je i deo tate, i može da uživa ne plašeći se da će joj podsvest vrištati o incestu. :lol:

Ovaj ... Čovek ipak nije samo hodajući penis.
A kako ljudi sa drugim presađenim organima? U čemu je razlika? Znam da rožnjače, burbreg i penis nisu isto, ali izgleda da će presađeni penis pre da sruši tabu nego, recimo, presađeno srce.
****
E sad malko ozbiljnije:
neki narodi i dinastije nastali su u incestu. Nije neminovno da će iz incestne veze nastati retardirano potomstvo.
Neki odgajivači pasa ukrštaju pse u istoj krvnoj liniji, ali birajući samo najbolje primerke ... u nadi da će se ukrštanjem preneti određen kvalitet.
Interesantno je da se većina primata (izuzev čoveka) ne pari incestom, izuzev kad su u neprirodnim uslovima, tj. u zatočeništvu.
Čovek je, eto, najanimalniji među primatima. Ako se i ne usuđuje da zavede sestru, o tome sanja. Zbog tetke ima noćne polucije ... a majku celog života vidi u devojkama koje bira.

Ne, ova tema nije sramna kao što tvrdi Poli. Ne postoji sramna tema. Postoje samo odgovori nad kojima se zgražavamo.
Stvar je u tome što je polni nagon jedno, a ljubav drugo ... i što postoje različite vrste ljubavi koje bi trebalo da se različito manifestuju, odnosno koje nemaju veze sa libidom.
 
Incest je jedno od retkih stvari koje se smatra u modernoj psihologiji kao "zabranjeno" ! Naravno sa pravom .

Moderna psihologija je pod pritiskom ukinula homoseksualnost kao poremecaj.

Ima li logike da homoseksualnost nije poremecaj i da je dozvoljeno, a incest je poremecaj i nije dozvoljen?

Normalno je i prirodno da muskarac hefta drugog muskarca, a nije normalno i neprirodno je da muskarac hefta zenu a jer mu je rodjaka :think:
 
Je li to zlodjelo? Znak psihičkog poremećaja? Interesantno je da svi koje sam čuo kako govore da im je stav o ovome loš ne žele da ga obrazlože, ili kao obrazloženje govore besmislene stvari.
Zanimaju me samo odgovori sa objašnjenjem.
Ne vidim na osnovu čega bi to bilo nešto od stvari koje sam pomenuo. Zato ne mislim da je loše.

Napravi sebi brata kad misliš da nije loše.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ne, ali bru zli kaze da je nenormalno ako to radi onda ako je ona bila dobra riba,. jer onda ima veze ako mu je rodjaka, ako nije onda nema...posto onda nikoga i ne smeta

Ne lupetaj i ne prepricavaj "sta sam ja mislio da kazem" jer ne samo da si funkcionalno nepismen i ne umes da protumacis napisano nista slozenije sto je preko 4. razreda osnovne skole, nego si i ovako tesko nepismen, eno na pdf zdravlje si upravo napisao rec SUMLJA. Sumlja?

Sta je to SUMLJA jbt, cuo li si ti za pravopis, presao li si 5. razred osovne skole? O padezima i glasovnim promenama necemo ni da pricamo ->visa matematika za tebe.
 
Ne lupetaj i ne prepricavaj "sta sam ja mislio da kazem" jer ne samo da si funkcionalno nepismen i ne umes da protumacis napisano nista slozenije sto je preko 4. razreda osnovne skole, nego si i ovako tesko nepismen, eno na pdf zdravlje si upravo napisao rec SUMLJA. Sumlja?

Sta je to SUMLJA jbt, cuo li si ti za pravopis, presao li si 5. razred osovne skole? O padezima i glasovnim promenama necemo ni da pricamo ->visa matematika za tebe.

Sta se svadjas sa svima, koji ti je? Koju god sam temu otvorio a video tebe, napadas ljude.
 
Sramna tema..na kojoj počiva pedofilija,incest sa maloletnom decom,zlostavljanje u porodici i da ne nabrajam više..

Ovo sve je bolesno!!!!

Znam dva slucaja koja bi se mogla podvesi pod incest. Covek u 60tim ozenio cerku sestre of tetke koja je of njega mladja samo 10 godina i kaze da to nikad ne bi uradio da su u reproduktivnim godinama. Drugi slucaj su brat I sestra koji su se posle razvoda svojih brakova i smrti roditelja vratili u roditeljsku kucu i zive zajedno vec desetak godina, ponasaju se bas kao muz i zena, stalno su zajedno i nisu bili za sve to vreme u bilo kakvim vezam sa suprotnim polom, kazu da su sasvim dovoljni jedno drugom ne spominjuci seks. Sta vi mislite o ovim vezama?
 
Misliš da bi se svaki put, kada pogleda muževljev penis, rasplakala od tuge za ocem? :mrgreen:

Zamišljam situaciju u kojoj njih dvoje ležu u krevet, i mužu se prohte malo seksa. Pokazuje ženi penis u erekciji, na šta ona počinje da roni suze. "Šta ti je, draga?"
"Eto, setih se pokojnog tate!"

Međutim, ako ima Elektrin kompleks, onda je situacija zapravo idealna: tu je muž, a tu je i deo tate, i može da uživa ne plašeći se da će joj podsvest vrištati o incestu. :lol:

Ovaj ... Čovek ipak nije samo hodajući penis.
A kako ljudi sa drugim presađenim organima? U čemu je razlika? Znam da rožnjače, burbreg i penis nisu isto, ali izgleda da će presađeni penis pre da sruši tabu nego, recimo, presađeno srce.
****
E sad malko ozbiljnije:
neki narodi i dinastije nastali su u incestu. Nije neminovno da će iz incestne veze nastati retardirano potomstvo.
Neki odgajivači pasa ukrštaju pse u istoj krvnoj liniji, ali birajući samo najbolje primerke ... u nadi da će se ukrštanjem preneti određen kvalitet.
Interesantno je da se većina primata (izuzev čoveka) ne pari incestom, izuzev kad su u neprirodnim uslovima, tj. u zatočeništvu.
Čovek je, eto, najanimalniji među primatima. Ako se i ne usuđuje da zavede sestru, o tome sanja. Zbog tetke ima noćne polucije ... a majku celog života vidi u devojkama koje bira.

Ne, ova tema nije sramna kao što tvrdi Poli. Ne postoji sramna tema. Postoje samo odgovori nad kojima se zgražavamo.
Stvar je u tome što je polni nagon jedno, a ljubav drugo ... i što postoje različite vrste ljubavi koje bi trebalo da se različito manifestuju, odnosno koje nemaju veze sa libidom.

wqtctJV.jpg
 

Back
Top