Povisene vrednosti jetrenih enzima...!!!

CINC

Zainteresovan član
Poruka
155
Ima 4 meseca kako su mi povisene laboratorijske vrednosti jetrenih enzima,pa su me poslali kod gastroenterologa na pregled,uradjen mi je i eho abdomena(nalaz uredan)...terapija silymarin 2x1.
Od ostalih lekova jos pijem tensec,hemokvin,letrox i pravacor.Nakon 4 meseca upotrebe silymarina od strane gastroenterologa rezultati laboratorijskih analiza od 25.07.2013.godine su sledeci:
GOT....90 U/L (vrednosti od 0-31)
GPT....148 U/L (vrednosti od 0-42)
gGT....58 U/L (vrednosti od 9-39)
Bilda....4,4 umol/l (vrednost od 0-3,4)
Interesuje me koliko su ovakvi rezultati zabrinjavajuci,jer su rezultati iz aprila meseca ove godine tj.pre ove terapije sa silymarinom bili nizi nego sada posle 4 meseca i to:
GOT.....72 U/L
GPT.....99 U/L
gGT.....46 U/L
Zamolio bih Vas za misljenje i nekakav predlog u vezi iznetog....Unapred zahvaljujem i pozdrav za sve...!!!
 
Jeste li enzime radili rutinski ili su postojale neke tegobe?
U sustini poviseni enzimi jetre se javljaju kada nesto ostecuje jetru, ali i kad je jetra forsirana da radi brzim tempom, na primer kada mora da razgradi velike kolicine lekova. Vazno je i to da ovo i dalje nisu neke vrednosti zbog kojih bi trebalo da crkavate od straha. Od kada uzimate ove ostale lekove?
 
Jeste li enzime radili rutinski ili su postojale neke tegobe?
U sustini poviseni enzimi jetre se javljaju kada nesto ostecuje jetru, ali i kad je jetra forsirana da radi brzim tempom, na primer kada mora da razgradi velike kolicine lekova. Vazno je i to da ovo i dalje nisu neke vrednosti zbog kojih bi trebalo da crkavate od straha. Od kada uzimate ove ostale lekove?

Nije bilo nikakvih tegoba vec redovnim laboratorijskim analizama,kod endokrinologa,kardiloga i sl.
Tensec i hemokvin unazad 5-6 godina
letrox unazad 6 godina
pravacor unazad 6 meseci a pre toga hipoilip....6 meseci a pre toga kolipam...3 godine.....!!!
I vrednosti holesterola i triglicerida su uglavnom iznad gornje granice...
 
Poslednja izmena:
Bas cu da obratim paznju i pitam malo vise o tome doktore,izgleda da je bitno.Ne kaze mi dzabe neurolog da mi je jetra kao nova(da ne ureknem)a pijem lekove 17 godina i prelezana zutica....Nista moramo jako puno paziti na sebe pa ce nesto da se desi,Ako ce da ti pomogne izbacila sam beli secer nepreradjen,ono cist da ga jedem,samo u kafu ga stavljam ostalo u hrani preradjeno unosim,i da kafu sam smanjila na jednu dnevno,ne pijem nista gazirano,znaci umerena ishrana nista ekstremno!(naravno sa periodima gde sam kao pustena sa lanca) i samo opusteno,mnogo setnje,b kompleks vitamina,magnezijum,i oligovit "kruze" uvek se sa necin dopingujem.Mislim da ce ti znaciti informacije posto kad je meni doktorka rekla da je ok a sta sam sve unosila u sebe tebi ce makar malo pomoci.E da i alkohol nista i pusenje nista.Znaci sve "agresivno" izbegavati.
 
Nije bilo nikakvih tegoba vec redovnim laboratorijskim analizama,kod endokrinologa,kardiloga i sl.
Tensec i hemokvin unazad 5-6 godina
letrox unazad 6 godina
pravacor unazad 6 meseci a pre toga hipoilip....6 meseci a pre toga kolipam...3 godine.....!!!
I vrednosti holesterola i triglicerida su uglavnom iznad gornje granice...

Nista, nastavite sa uzimanjem lekova i nosite rezultate na kontrolu, pa ce doktor mozda malo da regulise doze lekova. U svakom slucaju mislim da nije nesto oko cega treba mnogo da se brinete za sada. Kad je kontrola?
 

Back
Top