Zasto se verski praznici slave kao drzavni i ostala zasto?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

[Ne_Vazim_Se]

Iskusan
Poruka
5.462
podstakla me koleginica da se pobunim :lol:

dakle chemu sve to? ti silni praznici i slave i ostalo... mislim neka budu ako hocete al' zashto su to neradni dani?

realno, hocete da zemlja napreduje, da imate leba da jedete a i vishe od toga?

pa iscimajte se... nisam voleo pokojnog Djindjica ali za jedno je bi u pravu... za ovo:


dakle ne mislim ovde samo na verske praznike, to je konstrukcija iz proshle teme, pitanje stoji i za prvi maj, novu godinu i ostale ne-verske praznike.

ako hocete da zivite bolje, nekih stvari morate da se odreknete... i morate vishe da radite.

a ne ono 2 sata radim a 6 vatam krivinu u 8 sati radnom vremenu.

naravno, ovakve promene bi morale ici u paketu sa promenama u drzavnoj aparaturi ako hocemo da postignemo neshto i dostignemo neki standard.
 
1. Verski praznici se ne slave kao državni
2. Ko ne slavi slavu - ne mora
3. Božić i Uskrs su zbog toga što je većina stanovništva hrišćanske veroispovesti izabrani da budu neradni, ali ne kao Državni već verski praznici, s tim da i pripadnici muhamednaske i jevrejske veroispovesti takodje imaju pravo na neradne dane, kada su veći verski praznici
4. U Srbiji se ne praznuje više nego u drugim zemljama, čak je bilo frapantno da u zemljama u kojima se "daleko više radi" (Japan na primer) ima više neradnih dana na konto raznih praznika.
5. To što ne radimo i kad bi trebalo da radimo je druga tema koja s naslovom blage veze nema!
 
1. Verski praznici se ne slave kao državni
2. Ko ne slavi slavu - ne mora
3. Božić i Uskrs su zbog toga što je većina stanovništva hrišćanske veroispovesti izabrani da budu neradni, ali ne kao Državni već verski praznici, s tim da i pripadnici muhamednaske i jevrejske veroispovesti takodje imaju pravo na neradne dane, kada su veći verski praznici
4. U Srbiji se ne praznuje više nego u drugim zemljama, čak je bilo frapantno da u zemljama u kojima se "daleko više radi" (Japan na primer) ima više neradnih dana na konto raznih praznika.
5. To što ne radimo i kad bi trebalo da radimo je druga tema koja s naslovom blage veze nema!

e tako neshto sam hteo da predlozim... na konto svih tih praznika da imamo svaki drugi petak slobodan ili tako neshto. :mrgreen:

al' onda opet razmishljam... ma, nema odmora dok traje obnova. :lol:

svako slavi slavu ako hoce, ali nisam to pitao nego zashto mu se to pishe kao neradni dan?

da, ima veze... to je pod "ostala zashto" :lol:

Predlažem postavljaču da proširi svoju borbu i na zemlje zapadne demokratije na koje se ugleda i koje su mu uzor pa da i njima postavi isto pitanje.

Željno iščekujemo odgovor :lol:

postavljach se ne ugleda na zemlje zapadne demokratije.

... i postavljach ne voli insinuacije.

jadno je to shto konstantno pokushavate da diskreditujete sagovornika usled vashe nesposobnosti da napishete neshto pametno.
 
[Ne_Vazim_Se];25815208:
podstakla me koleginica da se pobunim :lol:

dakle chemu sve to? ti silni praznici i slave i ostalo... mislim neka budu ako hocete al' zashto su to neradni dani?

realno, hocete da zemlja napreduje, da imate leba da jedete a i vishe od toga?

pa iscimajte se... nisam voleo pokojnog Djindjica ali za jedno je bi u pravu... za ovo:


dakle ne mislim ovde samo na verske praznike, to je konstrukcija iz proshle teme, pitanje stoji i za prvi maj, novu godinu i ostale ne-verske praznike.

ako hocete da zivite bolje, nekih stvari morate da se odreknete... i morate vishe da radite.

a ne ono 2 sata radim a 6 vatam krivinu u 8 sati radnom vremenu.

naravno, ovakve promene bi morale ici u paketu sa promenama u drzavnoj aparaturi ako hocemo da postignemo neshto i dostignemo neki standard.

koji je to verski praznik drzavni?
 
[Ne_Vazim_Se];25815326:
otkud ja znam pitaj ovu Lil-A to je njena izjava :lol:

sta ima da pitam nju kad si ti postavio temu?:roll:

- - - - - - - - - -

To i ja pitao, al ne dobih odgovor :lol:

Sretenje je Državni praznik, ali ne zato što je Sretenje, već zato što je tog dana donet sretenjski Ustav, za drugi verski praznik da ga slavi Država ja ne znam :aha:

upleo se siroma ko pile u kucine....:lol:,
 
sta ima da pitam nju kad si ti postavio temu?:roll:

- - - - - - - - - -

pa mozda si malo retardiran ali tema je podstaknuta njenim postom pa ono... ocesh da nacrtamo neku liniju koja vezuje to da bi shvato ili?

- - - - - - - - - -

Šta reći ... ja se 2x vraćao da pročitam naslov teme, ko velim možda sam ja nešto pogrešno skapirao :lol:

je l' se vi pravite glupi ili ste stvarno glupi? chekaj evo da ti povecam slova da pokushash da prochitash.

dakle ne mislim ovde samo na verske praznike, to je konstrukcija iz proshle teme, pitanje stoji i za prvi maj, novu godinu i ostale ne-verske praznike.
 
[Ne_Vazim_Se];25815356:
pa mozda si malo retardiran ali tema je podstaknuta njenim postom pa ono... ocesh da nacrtamo neku liniju koja vezuje to da bi shvato ili?

Dzaba trositi reci na tebe kad ni sam ne razumes ono sta pises....pre ce se posadi zumbul u beton nego pamet u tvoju glavu.......:lol:

- - - - - - - - - -

Zasto se verski praznici slave kao drzavni i ostala zasto?

Prijatelju aj budi dobar pa mi na srpskom objasni šta ovde piše ... :think:

a ne vazi se to sto je to pitao....valjda zato i stavio taj nik....da ima alibi kad ispadne tosha......:hahaha:
 
koja dva dundjera, neverovatno... :roll:

ajd da probamo ovako:

Pa zašto gospodo ateisti ne pobunite da se verski praznici ne slave kao državni? :) Ne videh nigde takvu inicijativu.

mada dzaba... kad' mozete vi to ionako da skapirate, niste sigurno toliko glupi ali ste itekako bezobrazni.

lichno, pitam se chemu uopshte toliko praznika... a to da li su ti praznici verski ili neke druge prirode me narochito i ne zanima.

lepo pishe da je naslov takav zbog posta koji podstakao na tu temu, shta nije jasno?
 
[Ne_Vazim_Se];25815414:
koja dva dundjera, neverovatno... :roll:

ajd da probamo ovako:



mada dzaba... kad' mozete vi to ionako da skapirate, niste sigurno toliko glupi ali ste itekako bezobrazni.

lichno, pitam se chemu uopshte toliko praznika... a to da li su ti praznici verski ili neke druge prirode me narochito i ne zanima.

lepo pishe da je naslov takav zbog posta koji podstakao na tu temu, shta nije jasno?

A, pa nemoj sad da se vadiš . Ti si otvorio temu. Sad je brani :lol:
 
[Ne_Vazim_Se];25815414:
koja dva dundjera, neverovatno... :roll:

ajd da probamo ovako:

mada dzaba... kad' mozete vi to ionako da skapirate, niste sigurno toliko glupi ali ste itekako bezobrazni.

lichno, pitam se chemu uopshte toliko praznika... a to da li su ti praznici verski ili neke druge prirode me narochito i ne zanima.

lepo pishe da je naslov takav zbog posta koji podstakao na tu temu, shta nije jasno?

Ja tebe nisam vredjao i okvalifikovao te i pored toga što ti naslov teme nema blage veze sa onim što si mislio, još imaš mooda da ti nekoga pljuješ, mslm boli me stojko da te prijavljujem, ali bih te zamolio da vodiš računa o izražavanju!
 
[Ne_Vazim_Se];25815414:
lichno, pitam se chemu uopshte toliko praznika... a to da li su ti praznici verski ili neke druge prirode me narochito i ne zanima.

lepo pishe da je naslov takav zbog posta koji podstakao na tu temu, shta nije jasno?

На страну ко у шта или да ли уопште и верује – не можемо прећи преко наше историје, традиције и културе.
 
je li brate da nisi ti onaj japanac iz tesne koze?ces da ti nacedim jedan tomato djus da ti se razbistri malo u lobanji?:lol:

0.jpg



ja ovde sa tobom izgubih citavih 6 minuta......:hahaha:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top