Jel smem da mesam magistrale ram memorije?

Npr. ja mislim da imam 4 giga ddr koji rade na 1333. Da li smem sada da dodam jos 4 giga koji rade na 1600 mhz ? I da to naravno radi skladno.
Zato sto me dusa boli...niti da bacam ove 1333 module koje imam, niti da kupujem 1333 kad je prevazidjen vec polako
Требало би да ради. Али нико ти не гарантује. Боље продај те старе и купи усклађен РАМ
 
onda jbg :lol:
Necu da bacam pare onda. Kad izadje Witcher 3 kupujem novu graficku, pa taman cu tada i da kupim ram koji ce biti barem duplo jeftiniji za 7,8 meseci
I da pitam....koja je razlika izmedju dimm i soddimm
Jel to nesto kao hdd vs ssd ?
slobodno kupi memoriju videće se svih 8 gb samo će frekvencija na kojoj će obe raditi biti 1333 . bolje ti je tako nego da čekaš na jesen se pojavljuju nove ddr4 memorije čiji slotovi neće biti kompatibilni sa prethodnicima.
 
Poslednja izmena od moderatora:
koji si ti debil i to na kvadrat! majko mila ...

- - - - - - - - - -


slobodno kupi memoriju videće se svih 8 gb samo će frekvencija na kojoj će obe raditi biti 1333 . bolje ti je tako nego da čekaš na jesen se pojavljuju nove ddr4 memorije čiji slotovi neće biti kompatibilni sa prethodnicima.
Cekaj, stani stani,...
Jel to znaci da cu morati i novu maticnu da kupujem? :O
 
pa biće i starih memorija u prodaji ali znaš kako to ide nove memorije brzo istisnu stare iz proizvodnje ko bude želeo da koristi nove brže memorije taj će morati novu ploču i najverovatnije nov procesor da uzima
hvala na informaciji
ali, ne verujem da cu to raditi
deluje mi kao sumanuto bacanje pare
imam kvad kore na 3.2 koji moze da se klokuje na 4
L3 kes mi je malo sranje
ali, proceosr je idalje sjajan u svakom pogledu
ne pada mi na pamet da ga menjam kao ni maticnu koja mi itekako zavrsava posao
 
sta sam rekao sto nije tacno? evo ti primer posto sam vaspitan za razliku od tebe... u mac pro sam stavio memorije od generacije koja je novija i kojoj je magistrala brza od tekuce na masini mi... jedan memorijski par nije bi prepoznat i prijavio je samo originalnu memoriju koja je isporucen sa masinom... onda sam pravio selekciju posto mi je drugar zastupnik kingstona za srbiju pa mi je bas zbog toga dao 5 pari... i jedan je radio, a 4 nisu radila.



poz

- - - - - - - - - -

Cekaj, stani stani,...
Jel to znaci da cu morati i novu maticnu da kupujem? :O

sta god da kupis ostavi rezervu da mozes da je vratis...ako ne verujes prosetaj po netu pa ces videti koliko je to sve sumnjiva i nesigurna rabota
 
Poslednja izmena od moderatora:
gospodin je malo neurozan?

sta sam rekao sto nije tacno? evo ti primer posto sam vaspitan za razliku od tebe... u mac pro sam stavio memorije od generacije koja je novija i kojoj je magistrala brza od tekuce na masini mi... jedan memorijski par nije bi prepoznat i prijavio je samo originalnu memoriju koja je isporucen sa masinom... onda sam pravio selekciju posto mi je drugar zastupnik kingstona za srbiju pa mi je bas zbog toga dao 5 pari... i jedan je radio, a 4 nisu radila.



poz

- - - - - - - - - -



sta god da kupis ostavi rezervu da mozes da je vratis...ako ne verujes prosetaj po netu pa ces videti koliko je to sve sumnjiva i nesigurna rabota
mak sam dizajnira svoje sisteme tako da .. ebo te oni , u 99% slučajeva će ramovi različitih brzina raditi naravno na onoj frekvenciji na kojoj radi najsporiji ram modul među njima.
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top