Memorijska kartica micro sd i micro sdhc
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Memorijska kartica micro sd i micro sdhc

Početnik
    Učlanjen
    24.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Lightbulb Memorijska kartica micro sd i micro sdhc

Imam Alcatel 602d mobilni i za njega je predvidjena Micro sd kartica od 8 gb maksimalno
    Zelim da uznem memorijsku karticu klase 10 da bude kvalitetnija zbog video fajlova ali nisam uspeo da nadjem karticu
    sa oznakom Micro SD 8 gb clasa 10 vec sam nasao Micro SDHC 8GB Class 10 na Interentu po web shopovima

Da li mogu ovu karticu Micro SDHC 8GB Class 10 da kupim i stavim u mobilni telefon i da je koristim kao da je Micro SD 8 gb clasa 10 ili ne mogu ?

Da li je memorijska kartica sa oznakom Micro SDHC isto sto i kartica Micro SD ili postoji neka razlika zbog koje
    mobilni telefon ne bi prepoznao masivnu memoriji?

Veoma poznat Watchman (avatar)
    Učlanjen
    21.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    477

Podrazumevano Re: Memorijska kartica micro sd i micro sdhc

Mikro SDHC je brža verzija sa većim kapacitetom od SD.
    Uređaji kompatibilni sa SDHC mogu da čitaju i SD
    SD kompatibilni uređaji ne mogu da koriste SDHC

Pošto se radi o relativno novijem telefonu, ubeđen sam da rade i SDHC kartice na njemu.

I klasa 6 će obaviti posao.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    16.07.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ne treba preterivati sa klasama jer vecina telefona nece podrzati vece brzine dakle bice bacen novac.

Obećava
    Učlanjen
    10.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    39

Da ne otvaram novu temu,ja sam kupio mikro sd hc 8gb i zaokruzena cetvorka(valjda je to klasa 4?) za htc hd2 (instaliran android) i imam problema s vremena na vreme zakoci mi tel pa moram da vadim bateriju,ne znam dali je nesto ova mem.neispravna ili je to zato sto je klasa 4 pa zato nesto nece i cesto posle vracanja baterije opet ukoci ceo telefon takodje cesto puta kada prikacim tel.kablom za komp i opet ga ukoci ili restaruje telefon?Da li bi mi trebala ta kartica klase 10 ili je samo ova moja nesto pokvarena(mada je nova)?

Dremač nije na forumu
    C.Zvezda šampion 30х. Uništiti Fss lopove, penaltizane, grobote, medije, partije, mafije...
    Aktivan član Dremač (avatar)
    Učlanjen
    21.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    76

i ja sam skoro uzao 8gb 4k karticu.. ali imam drugi problem... kad ukljucim telefon.. potrebno je 2 minuta da se ucita kartica, odnosno sve ikonice,?! , poneka aplikacija i radi iako kliknem na praznu ikonu tek negde oko 1:15 od ukljucenja.. i kad ukljucim kameru da slikam, pise mi nema memorije jos, dakle u cemu je problem... sto se te ikone ne pojave odmah kao
    sa 2gb 2 klasa karticom, koja ispada da je radila perfektno.. a ova iako 4 klasa kao da zbog velicine joj treba vise vremena da se ucita... ?! (a inace i ovaj soni erikson se sporo ukljucuje ,bez kartice, nisam strucnjak za androide ali kad ga uporedim sa bivsim samsungom.. duplo duze mu treba da startuje, i ne znam zasto posle pojave slike - tek krece ucitavanje kartice..)
    sad tek ne smem da pomislim na neku vecu karticu i klasu... ne znam, mozda nisam dobro kopirao fajlove sa bivse kartice, svuda pise kopirati sve ukljucujici i skrivene fajlove. to sam i ucinio.. ali kao da se ne kapira najbolje sa telefonom na kom su bile originalno instalirane brojne aplikacije...
    In my sleep I'm searching for a way to find the open door leading me to where it all begins
    zgazimo gnovinare i fss. FKCZvezda šampion 1946,1986,1999

Slične teme

1. Zaključana memorijska kartica
    Autor srebro u forumu Mobilni telefoni i navigacija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 16.12.2012., 15:23
  2. Micro SDHC reader
    Autor krtislav u forumu Hardver
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 14.06.2010., 22:57
  3. memorijska kartica
    Autor lilmissmuffin u forumu Hardver
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 06.08.2009., 23:37
  4. Zakljucana memorijska kartica M2,kako je otkljucati???
    Autor nebo_80_bg u forumu Mobilni telefoni i navigacija
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 12.04.2009., 10:07
  5. Memorijska kartica...
    Autor absonic u forumu Mobilni telefoni i navigacija
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 10.06.2005., 21:53

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku