Evo kako se prave viršle

Demijurg

Poznat
Banovan
Poruka
7.211
Svi znaju da viršle nisu najzdravija hrana na svetu, ali, kao i pašteta, jeftine su, ukusne i lake za "spremanje". Ali kada vidite proces tokom koga nastaje ova brza hrana, verovatno ćete malo razmisliti sledeći put kada ih budete poželeli za večeru.

Malo šire ovde:



http://www.021.rs/Info/Zanimljivosti/FOTO-VIDEO-Evo-kako-se-prave-virsle.html



Ako vam je posle svega ovoga i dalje do GMO hrane... prijatno. :rida:
 
Nemojmo preterivati.
Viršle jes da su jeftine zbog toga što se prave od najjeftinijeg materijala ali to nije ništa što se ne jede ili što je odvratno.
Uši , kožura, iznutrice , sve se to jede najnormalnije kad jedete recimo belu kobasicu ili švarglu.

Ovo je samo sitnije samleveno sa dodatkom boje i arome.

Lično radije jedem majuške nego viršle al to više zbog nitritnih soli i glutaminata .
Još radije jedem šunke i kulena.
 
Nemojmo preterivati.
Viršle jes da su jeftine zbog toga što se prave od najjeftinijeg materijala ali to nije ništa što se ne jede ili što je odvratno.
Uši , kožura, iznutrice , sve se to jede najnormalnije kad jedete recimo belu kobasicu ili švarglu.

Ovo je samo sitnije samleveno sa dodatkom boje i arome.

Lično radije jedem majuške nego viršle al to više zbog nitritnih soli i glutaminata .
Još radije jedem šunke i kulena.

Ne preterujemo.

Viršle su otrov. A sve ovo što si nabrojao vegani ne jedu, tako da je više nego odvratno.

Boje i arome su otrovi.

Jedi šta god hoćeš, ali razmisli o sopstvenom zdravlju,. jer niko drugi neće razmišljati ako ti nećeš.

- - - - - - - - - -

cela amerika uziva u njima pametna nacija

:rida:

- - - - - - - - - -

Jaaao,ovo sam davno videla,i tada sam pozelela da idem i da pasem travu.

Svaku travu koju može da pase krava može da jede i čovek. Naučno dokazano.
 
Ne preterujemo.

Viršle su otrov. A sve ovo što si nabrojao vegani ne jedu, tako da je više nego odvratno.

Boje i arome su otrovi.

Jedi šta god hoćeš, ali razmisli o sopstvenom zdravlju,. jer niko drugi neće razmišljati ako ti nećeš.

- - - - - - - - - -



:rida:

- - - - - - - - - -



Svaku travu koju može da pase krava može da jede i čovek. Naučno dokazano.

Znam,nisu ni one lude da se truju,ali zato mi jesmo.Trujemo se na milion nacina,nazalost :dash:
 
Ko hoće da bude zdrav - voće i povrće...

Ko hoće da se razboli - veštačku hranu sa kodom HACCP...

Trećeg nema...

Паси ти траву или једи воће, и са тим напуни батерије да копаш цео дан. Наравно да си у праву сто се тиче да је ово отров, али будимо реални. Онај на градилишту или било какав сезонски радник неће на паузи купити 2 јабуке и банану, него паштету или саламчину обичну и хлеб да некако преживи дан.

Опет кажем немој погрешно да ме схватиш, у праву си и ти за све што си рекао. :bye:
 
Паси ти траву или једи воће, и са тим напуни батерије да копаш цео дан. Наравно да си у праву сто се тиче да је ово отров, али будимо реални. Онај на градилишту или било какав сезонски радник неће на паузи купити 2 јабуке и банану, него паштету или саламчину обичну и хлеб да некако преживи дан.

Опет кажем немој погрешно да ме схватиш, у праву си и ти за све што си рекао. :bye:

Pristajem. Ali neću da pasem travu, no ću da jedem kokos (u kome se nalazi apsolutno sve), sa koprivom ili nekim drugim zelenišom (koprivu i banane u blenderu - vitaminska i energetska bomba), i još nešto malo voća i povrća. I, da ne zaboravim, solarna joga (sungazing). Uz sungazing mogu da jedem jako malo; bez njega bi mi po obroku trebalo 12-ak banana. Taj što jede paštetu ili salamčinu je programirani rob sistema. Znam o čemu govorim. Baterije su mi pune kad ima Sunca, malo praznije kad ga nema. Ko je probao sungazing, a naročito završio praksu (kao ja) - zna o čemu govorim. Namaste.
 
O pihtijama da ne pričamo, tamo u želatin umetnu sve što preostane od svinje ili praseta ( papci, jezik, jednom sam video i oči :eek: ).
A solarna joga je neviđena ludost, taj rizikuje sa tim jako, nedavno su liku kod mene dijagnostikovali melanom na oku, proširio mu se na zenicu, možda će mu vaditi oko ako lečenje ne uspe. :confused:
 

Back
Top