Windows 7 64 - Bit Ultimate skroz zašteka

gost 288176

Zainteresovan član
Poruka
198
Molim vas za pomoć...E ovako.Koristim Windows 7 64 - Bit Ultimate naravno sa zadnjim driverima oficijalnim za matičnu ploču,zvuk itd.....
Konfiguracija mi je sledeća.....
Matična ploča : ASUS - P8H61M LX3 PLUS R2.0 LGA1155 sa zadnjim biosom ( 1004 )
CPU : Intel G530 DC LGA1155
RAM : DDR3 2x2GB DDR3 Apacer ( Dual Channel enabled )
HDD : 320GB SATAII Western Digital ( Ispravan )
PSU : Xilence xp600W nov :)
Windows 7 64 - bit Ultimate sa zadnjim updateom .
Računar mi skroz zašteka nemogu ni miš pomerati,čak ne mogu ni paliti i gasiti svjetla na tastaturi...Jedino mi ostaje hard reset......:dash:
Evo kako stoje voltaže i temprerature :
Hvataj08908.jpg
Hvataj3.jpg


Skenirao sam sa više antivirusa naravno u sistemu i u safe modu i nisu ništa otkrili
Hvataj2.jpg
Hvataj.jpg


Mislio sam da je do ram memorije skinuo sam memtest narezao na cd i ostavio preko novi da testira i nije nasao greske......
Evo šta kaže HD Tune pro 5.50 imao sam mali problem sa SATA Kablom nije dobro radio pa sam kupio nove i zamenio
Hvataj5.jpg


Računar mi zašteka skroz nije važno šta radim na njemu može se desiti nakon 5 - 10 minuta nakon 1 -2h......Slučajno zašteka .......

Radio sam sa Data Lifeguard Diagnostic u DOS low level format tool ( full erase write zeros ) ali ne pomaže...Par puta sam mjenjao particije,pravio nove ali opet isti problem....Tako je i sa 32 bit windows 7. :dash: :dash: :dash:
 
Da još nešto napomenem...Pre ove sada nove matične ploče imao sam matičnu ploču naravno isto novu u pitanju je bila Gigabyte H61M - DS2 LGA1155 slučajno sam na njoj u žurbi gurao procesor na suprotnu stranu i iskrivio dva pina na socketu pa sam onda stavio opet procesor kako treba.Tada mi je radio ali jedva računar a cpu mi je izgledao ovako
0311100096.jpg
i sada ga koristim a sada imam novu asus ploču ( ima u prvom postu opis ) sa ok pinovima.....Svi su uredu samo mi cpu nešto čudan jer te tačkice trebaju biti na sredini sve a kod mene nisu da li je možda moja prošla matična ploča Gigabyte H61M - DS2 oštetila cpu :eek:
 
to sam i ja prvo pomislio ,probaj da skines neku drugu verziju windowsa. mozda je ostecen paket prilikom downloada ili rezanja, uvek proveri MD5 dal se poklapa kada skines windows, a odradi verifikaciju narazanog sadrzaja
zna ponekad da zeza i neki od drajvera, ako ti u safe modu radi kako treba onda najverovatnije neki drajver koci, windows update takodje ume da izazove probleme

vidi nekim sistemom eliminacije
 
Ljudi ram u računara mi je radio u Dual Channelu imao sam dve kartice Apacer marke DDR3 po 2 GB na matičnoj ploči asus p8h61m lx3 plus r2.0 jednu sam izvadio karticu i sada mi racunar radi normalno.
Kada je radio u dual chanelu u biosu je za ram timing bilo sve stavljeno na auto poslavke...1 Ram je bio Apacer AP2048UTQB1K2 DDR3 2 GB godina proizvodnje 2012 a u drugom slotu Apacer 78.A1GDE.AF00C godina proizvodnje 2013 koja mi je sada u racunaru bez ove memorije Apacer AP2048UTQB1K2 DDR3 2 GB,,,,,,Iste su bile marke i memorije ali nisu isti modeli pa me zanima da li je zbog toga windows 7 64 bit zamrzavao koji nije imao virusa bio je sa zadnjim updateom i oficijalnim drajverima za plocu itd....
Da li da kupim opet memoriju da mogu opet raditi u dual channelu ali sa istim sadasnjim modelom Apacer 78.A1GDE.AF00C.............
 

Back
Top