IMA 4 SINA A SLAVI ĆERKU: Ona će mi otvoriti vrata!

drdoktor

Elita
Banovan
Poruka
23.062
IMA 4 SINA A SLAVI ĆERKU: Ona će mi otvoriti vrata!

Ludi svet, 16:24, 24.07.2013.

Otac je posle četiri sina dobio petu devojčicu i organizovao nezapamćeni slavlje
otac, otac i beba, deca, roditelji, roditeljstvo, taba i beba

Prvog dana braka muž i žena su odlučili da ne primaju goste i da nikome ne otvaraju vrata. Tog dana su došli muževi roditelji u posetu, stajali su pred vratima i čekali da im otvore. Muž i žena su se pogledali, on je poželeo da im otvori vrata, ali pošto su imali dogovor - nisu, pa su roditelji otišli.

Posle nekog vremena, istoga dana, došli su ženini roditelji. Pogledali su i pomislili na dogovor koji imaju, ali supruga je počela da plače: "Ne mogu ovo da učinim svojim roditeljima", i otvorila vrata. Muž nije rekao ništa.

Godine su prošle, dobili su četiri sina, a peto dete koje su dobili bila je devojčica. Otac je organizovao veliko, nezapamćeno veselje.

Posle veselja supruga ga je pitala zašto je napravio tako veliko slavlje povodom rođenja ćerke, a nije za prethodna četiri sina. Muž joj je jednostavno odgovorio: "Zato što će ona meni otvoriti vrata".

http://www.kurir-info.rs/ima-4-sina-a-slavi-cerku-ona-ce-mi-otvoriti-vrata-clanak-906839

Ima li istine u ovome?
 
Šta nove će otvoriti njegovim, a zatvoriti vrata svojim roditeljima .... jes ti siguran u to :think:

Ne, samo su se promenile uloge.
Dečaci su danas oni koji su prvivrženiji roditeljima, devojčice su agresivnije, pa skoro do beskrupuloznosti. Nisu to samo deca, to su mali ljudi i vidi se, na žalost, roditelji koji čitaju Kurir vole da im devojčice budu starlete, a ne deca iz priče koja će im biti odana i uz njih do kraja sveta....
 
Ne, samo su se promenile uloge.
Dečaci su danas oni koji su prvivrženiji roditeljima, devojčice su agresivnije, pa skoro do beskrupuloznosti. Nisu to samo deca, to su mali ljudi i vidi se, na žalost, roditelji koji čitaju Kurir vole da im devojčice budu starlete, a ne deca iz priče koja će im biti odana i uz njih do kraja sveta....

to ce spasiti svet
 
IMA 4 SINA A SLAVI ĆERKU: Ona će mi otvoriti vrata!

Ludi svet, 16:24, 24.07.2013.

Otac je posle četiri sina dobio petu devojčicu i organizovao nezapamćeni slavlje
otac, otac i beba, deca, roditelji, roditeljstvo, taba i beba

Prvog dana braka muž i žena su odlučili da ne primaju goste i da nikome ne otvaraju vrata. Tog dana su došli muževi roditelji u posetu, stajali su pred vratima i čekali da im otvore. Muž i žena su se pogledali, on je poželeo da im otvori vrata, ali pošto su imali dogovor - nisu, pa su roditelji otišli.

Posle nekog vremena, istoga dana, došli su ženini roditelji. Pogledali su i pomislili na dogovor koji imaju, ali supruga je počela da plače: "Ne mogu ovo da učinim svojim roditeljima", i otvorila vrata. Muž nije rekao ništa.

Godine su prošle, dobili su četiri sina, a peto dete koje su dobili bila je devojčica. Otac je organizovao veliko, nezapamćeno veselje.

Posle veselja supruga ga je pitala zašto je napravio tako veliko slavlje povodom rođenja ćerke, a nije za prethodna četiri sina. Muž joj je jednostavno odgovorio: "Zato što će ona meni otvoriti vrata".

http://www.kurir-info.rs/ima-4-sina-a-slavi-cerku-ona-ce-mi-otvoriti-vrata-clanak-906839

Ima li istine u ovome?

ima
zenska deca su neznija i uvek privrzenija roditeljima
o njima brinu i posle odlaska iz kuce
ima necega i u vaspitanju, ali dobar deo je vezan za ono iskonsko sto zene imaju u sebi, a to je briga za porodicu i potomstvo
 
Ne, samo su se promenile uloge.
Dečaci su danas oni koji su prvivrženiji roditeljima, devojčice su agresivnije, pa skoro do beskrupuloznosti. Nisu to samo deca, to su mali ljudi i vidi se, na žalost, roditelji koji čitaju Kurir vole da im devojčice budu starlete, a ne deca iz priče koja će im biti odana i uz njih do kraja sveta....

Ma to je neka druga priča, poenta je ta da će on da bi ispostovao dragu i da ne bi ispao "mamin sin" poštovati dogovoreno ... a što se nje tiče ne znam, znam samo da će sve reći da one ne bi postupile kao ova iz priče ... činjenice su ipak malo drugačije prošetaj po nekom parkiću ili sl. i uporedi broj očeva koji sa svojim roditeljima šetkaju bebironče sa brojem majki i njihovih majki koje zajedničkim snagama brinu o toj velikoj brigi jednoj bebi :aha: ....
 
IMA 4 SINA A SLAVI ĆERKU: Ona će mi otvoriti vrata!

Ludi svet, 16:24, 24.07.2013.

Otac je posle četiri sina dobio petu devojčicu i organizovao nezapamćeni slavlje
otac, otac i beba, deca, roditelji, roditeljstvo, taba i beba

Prvog dana braka muž i žena su odlučili da ne primaju goste i da nikome ne otvaraju vrata. Tog dana su došli muževi roditelji u posetu, stajali su pred vratima i čekali da im otvore. Muž i žena su se pogledali, on je poželeo da im otvori vrata, ali pošto su imali dogovor - nisu, pa su roditelji otišli.

Posle nekog vremena, istoga dana, došli su ženini roditelji. Pogledali su i pomislili na dogovor koji imaju, ali supruga je počela da plače: "Ne mogu ovo da učinim svojim roditeljima", i otvorila vrata. Muž nije rekao ništa.

Godine su prošle, dobili su četiri sina, a peto dete koje su dobili bila je devojčica. Otac je organizovao veliko, nezapamćeno veselje.

Posle veselja supruga ga je pitala zašto je napravio tako veliko slavlje povodom rođenja ćerke, a nije za prethodna četiri sina. Muž joj je jednostavno odgovorio: "Zato što će ona meni otvoriti vrata".

http://www.kurir-info.rs/ima-4-sina-a-slavi-cerku-ona-ce-mi-otvoriti-vrata-clanak-906839

Ima li istine u ovome?

Nema pravila, mada je priča zaista zanimljiva :D
Pozdrav, ok je sve ... ;)
 
Ma to je neka druga priča, poenta je ta da će on da bi ispostovao dragu i da ne bi ispao "mamin sin" poštovati dogovoreno ... a što se nje tiče ne znam, znam samo da će sve reći da one ne bi postupile kao ova iz priče ... činjenice su ipak malo drugačije prošetaj po nekom parkiću ili sl. i uporedi broj očeva koji sa svojim roditeljima šetkaju bebironče sa brojem majki i njihovih majki koje zajedničkim snagama brinu o toj velikoj brigi jednoj bebi :aha: ....

Nisam siguran da bi to rekle, pa nije ni jedna dosad to primetila, samo su zanemarile
Znaš šta bi rekle, verovatno: pa, ne može da se bane tako, nenajavljeno, uopšte nema veze što su to njegovi roditelji.
Inače, ja znam za slučaj, došli roditelji na 1. rođendan unuku, kao kod Šurde, doneli prase i jabuke "ali bato, nepriskane" iz Leskovca, došli ljudi ujutru autom, a snajka im preko interfona poručila, mada verujem da se sin javio- ne primamo goste pre ručka, dođite u 14:30
I, onda su ljudi šetali prase po Beogradu, ko zna gde su bili, da bi bili pristojni gosti ....

Inače se ceo taj odnos, deteta i roditelja, što kaže Markon - zaslužuje.
E, sad, čime li su ovi roditelji tako nešto zaslužili, ne znamo....
 
super... ja, nazalost znam samo za obrnute situacije, da prave decu sve dok ne naprave musko, a onda poudaju cerke i rese se bede
one ih naravno, i dalje postuju i vole, roditelji su svetinja, jel?!... vode u banje, po lekarima, kupuju lekove, dolaze da im srede kucu, dvoriste... al sin je sin, i nema tog zenskog deteta koje moze s tim da se meri
sve to treba na kolac
i kontrola radjanja je mama... mentalacima zabraniti da se razmnozavaju
dete je dete, i kako ga ti vaspitas i usmeris, tako ce sutra i da ti se vrati
 
super... ja, nazalost znam samo za obrnute situacije, da prave decu sve dok ne naprave musko, a onda poudaju cerke i rese se bede
one ih naravno, i dalje postuju i vole, roditelji su svetinja, jel?!... vode u banje, po lekarima, kupuju lekove, dolaze da im srede kucu, dvoriste... al sin je sin, i nema tog zenskog deteta koje moze s tim da se meri
sve to treba na kolac
i kontrola radjanja je mama... mentalacima zabraniti da se razmnozavaju
dete je dete, i kako ga ti vaspitas i usmeris, tako ce sutra i da ti se vrati

E, moja mila :), ja sam jedna od dve ćerke mojih roditelja, baš ovako poštovana, kao što si opisala. :neutral:
A dete je dete, ako si bio normalan da ga praviš, rađaš ... i nekako :roll: :roll: :roll: očuvaš, a posle ... adio.
Istinu si napisala :confused:
 
super... ja, nazalost znam samo za obrnute situacije, da prave decu sve dok ne naprave musko, a onda poudaju cerke i rese se bede
one ih naravno, i dalje postuju i vole, roditelji su svetinja, jel?!... vode u banje, po lekarima, kupuju lekove, dolaze da im srede kucu, dvoriste... al sin je sin, i nema tog zenskog deteta koje moze s tim da se meri
sve to treba na kolac
i kontrola radjanja je mama... mentalacima zabraniti da se razmnozavaju
dete je dete, i kako ga ti vaspitas i usmeris, tako ce sutra i da ti se vrati

Naravno da je dete, dete i nadam se da je bar većina preskočila taj evolutivni stepenik, a istina je da i dalje ima (u ruralnijim sredinama itekako) onih koji samo sina priznaju za dete :roll:

Mada mslm da to ovde nije tema, već poruka koju je muž svojoj dragoj poslao, a koju je prećutao kad se ono u uvodu priče desilo :aha:
 
Više je zanimljiva, a pouka, eto, malo vickasto napisano, da npr., žensko ima to , da kažem , pravo da donosi odluke, muškarac je pratilac, ... eto.

E, pa to nam reci, žensko ima prioritet u odlučivanju.

Da sam na mestu tih nesrećnih roditelja, brzo bi me sin video ponovo..... Njegova žena je nebitna.

Samo da dopunim onu istinitu priču sa praCetom i roditeljima. Ta osoba, ženska, nije mnogo bolja ni prema svojim roditeljima, tako da jeste stvar u vaspitanju.
 
Poslednja izmena:
Namam snajku, yet. Nebitna je stvarno za moj odnos prema sinu. Kako sad dvostruki aršini....

Ovde nije reč o tvom odnosu sa sinom, već o odnosu supružnika .. ON NIJE otvorio vrata, ONA JESTE , ona odlučuje u njihovom braku, ... , ona VODI.

A za priču sa prvog posta, od postavljača teme, mogu još i da dodam da mada sam i rekla valjda, da je jako simpatično napisana . :)


pisac je 'teo da kaze da su zenska deca meksa srca i privrzenija roditeljima... sto je vrlo bitno jer ce moci u miru da ostare i obole
i to je tacno, s tim sto je kod nas i to nametnuto zenskoj deci... velicaju sinove a cerke im menjaju pelene kad dodje vreme za to

A za ovo se ne bih složila, po zasluzi, molim, jeste, tvoji su roditelji, ali živi svoj život ... pomozi kad možeš, ali nije to tebi NAMETNUTO. :neutral:
 

Back
Top