IMA 4 SINA A SLAVI ĆERKU: Ona će mi otvoriti vrata!
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 91

Tema: IMA 4 SINA A SLAVI ĆERKU: Ona će mi otvoriti vrata!

Elita
    Učlanjen
    05.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano IMA 4 SINA A SLAVI ĆERKU: Ona će mi otvoriti vrata!

Ludi svet, 16:24, 24.07.2013.

Otac je posle četiri sina dobio petu devojčicu i organizovao nezapamćeni slavlje
    otac, otac i beba, deca, roditelji, roditeljstvo, taba i beba

Prvog dana braka muž i žena su odlučili da ne primaju goste i da nikome ne otvaraju vrata. Tog dana su došli muževi roditelji u posetu, stajali su pred vratima i čekali da im otvore. Muž i žena su se pogledali, on je poželeo da im otvori vrata, ali pošto su imali dogovor - nisu, pa su roditelji otišli.

Posle nekog vremena, istoga dana, došli su ženini roditelji. Pogledali su i pomislili na dogovor koji imaju, ali supruga je počela da plače: "Ne mogu ovo da učinim svojim roditeljima", i otvorila vrata. Muž nije rekao ništa.

Godine su prošle, dobili su četiri sina, a peto dete koje su dobili bila je devojčica. Otac je organizovao veliko, nezapamćeno veselje.

Posle veselja supruga ga je pitala zašto je napravio tako veliko slavlje povodom rođenja ćerke, a nije za prethodna četiri sina. Muž joj je jednostavno odgovorio: "Zato što će ona meni otvoriti vrata".

http://www.kurir-info.rs/ima-4-sina-a-slavi-cerku-ona-ce-mi-otvoriti-vrata-clanak-906839

Ima li istine u ovome?

Elita
    Učlanjen
    15.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: IMA 4 SINA A SLAVI ĆERKU: Ona će mi otvoriti vrata!

Baš tako

gost 204907 nije na forumu
    тачно је фртаљ до пуног сата
    Elita
    Učlanjen
    15.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Nekad bilo; "poučnik" Kurira, kao vrlo referentni izvor i znalac, očigledno ne poznaje nove generacije devojčica.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    16.07.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

ziva bila i velika ti porasla

Elita
    Učlanjen
    15.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio RAZVIGOR Pogledaj poruku
    Nekad bilo; "poučnik" Kurira, kao vrlo referentni izvor i znalac, očigledno ne poznaje nove generacije devojčica.
    Šta nove će otvoriti njegovim, a zatvoriti vrata svojim roditeljima .... jes ti siguran u to

Zainteresovan član
    Učlanjen
    16.07.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

ziva bila i velika ti porasla

majke kukaju da imaju sinove jer tako satro ocevi zele, ali kad tad ih stigne muka da pozele zensko dete... al' ne znaju da to mora da zasluze.

Elita
    Učlanjen
    15.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Michael Corleone Pogledaj poruku
    Šta nove će otvoriti njegovim, a zatvoriti vrata svojim roditeljima .... jes ti siguran u to
    Ne, samo su se promenile uloge.
    Dečaci su danas oni koji su prvivrženiji roditeljima, devojčice su agresivnije, pa skoro do beskrupuloznosti. Nisu to samo deca, to su mali ljudi i vidi se, na žalost, roditelji koji čitaju Kurir vole da im devojčice budu starlete, a ne deca iz priče koja će im biti odana i uz njih do kraja sveta....

Zainteresovan član
    Učlanjen
    16.07.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Dečaci su danas oni koji su prvivrženiji roditeljima, devojčice su agresivnije, pa skoro do beskrupuloznosti. Nisu to samo deca, to su mali ljudi i vidi se, na žalost, roditelji koji čitaju Kurir vole da im devojčice budu starlete, a ne deca iz priče koja će im biti odana i uz njih do kraja sveta....
    to ce spasiti svet

Legenda dive (avatar)
    Učlanjen
    06.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    5220

Citat Original postavio drdoktor Pogledaj poruku

Otac je posle četiri sina dobio petu devojčicu i organizovao nezapamćeni slavlje

Prvog dana braka muž i žena su odlučili da ne primaju goste i da nikome ne otvaraju vrata. Tog dana su došli muževi roditelji u posetu, stajali su pred vratima i čekali da im otvore. Muž i žena su se pogledali, on je poželeo da im otvori vrata, ali pošto su imali dogovor - nisu, pa su roditelji otišli.

Posle nekog vremena, istoga dana, došli su ženini roditelji. Pogledali su i pomislili na dogovor koji imaju, ali supruga je počela da plače: "Ne mogu ovo da učinim svojim roditeljima", i otvorila vrata. Muž nije rekao ništa.

Godine su prošle, dobili su četiri sina, a peto dete koje su dobili bila je devojčica. Otac je organizovao veliko, nezapamćeno veselje.

Posle veselja supruga ga je pitala zašto je napravio tako veliko slavlje povodom rođenja ćerke, a nije za prethodna četiri sina. Muž joj je jednostavno odgovorio: "Zato što će ona meni otvoriti vrata".

http://www.kurir-info.rs/ima-4-sina-a-slavi-cerku-ona-ce-mi-otvoriti-vrata-clanak-906839

Ima li istine u ovome?
    ima
    zenska deca su neznija i uvek privrzenija roditeljima
    o njima brinu i posle odlaska iz kuce
    ima necega i u vaspitanju, ali dobar deo je vezan za ono iskonsko sto zene imaju u sebi, a to je briga za porodicu i potomstvo
    Kosmos kaze moze!

Elita
    Učlanjen
    15.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ma to je neka druga priča, poenta je ta da će on da bi ispostovao dragu i da ne bi ispao "mamin sin" poštovati dogovoreno ... a što se nje tiče ne znam, znam samo da će sve reći da one ne bi postupile kao ova iz priče ... činjenice su ipak malo drugačije prošetaj po nekom parkiću ili sl. i uporedi broj očeva koji sa svojim roditeljima šetkaju bebironče sa brojem majki i njihovih majki koje zajedničkim snagama brinu o toj velikoj brigi jednoj bebi ....

Stara legenda
    Učlanjen
    19.09.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio drdoktor Pogledaj poruku

Ima li istine u ovome?
    Nema pravila, mada je priča zaista zanimljiva
    Pozdrav, ok je sve ...

Elita
    Učlanjen
    15.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Michael Corleone Pogledaj poruku
    Ma to je neka druga priča, poenta je ta da će on da bi ispostovao dragu i da ne bi ispao "mamin sin" poštovati dogovoreno ... a što se nje tiče ne znam, znam samo da će sve reći da one ne bi postupile kao ova iz priče ... činjenice su ipak malo drugačije prošetaj po nekom parkiću ili sl. i uporedi broj očeva koji sa svojim roditeljima šetkaju bebironče sa brojem majki i njihovih majki koje zajedničkim snagama brinu o toj velikoj brigi jednoj bebi ....
    Nisam siguran da bi to rekle, pa nije ni jedna dosad to primetila, samo su zanemarile
    Znaš šta bi rekle, verovatno: pa, ne može da se bane tako, nenajavljeno, uopšte nema veze što su to njegovi roditelji.
    Inače, ja znam za slučaj, došli roditelji na 1. rođendan unuku, kao kod Šurde, doneli prase i jabuke "ali bato, nepriskane" iz Leskovca, došli ljudi ujutru autom, a snajka im preko interfona poručila, mada verujem da se sin javio- ne primamo goste pre ručka, dođite u 14:30
    I, onda su ljudi šetali prase po Beogradu, ko zna gde su bili, da bi bili pristojni gosti ....

Inače se ceo taj odnos, deteta i roditelja, što kaže Markon - zaslužuje.
    E, sad, čime li su ovi roditelji tako nešto zaslužili, ne znamo....

Veoma poznat
    Učlanjen
    08.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

super... ja, nazalost znam samo za obrnute situacije, da prave decu sve dok ne naprave musko, a onda poudaju cerke i rese se bede
    one ih naravno, i dalje postuju i vole, roditelji su svetinja, jel?!... vode u banje, po lekarima, kupuju lekove, dolaze da im srede kucu, dvoriste... al sin je sin, i nema tog zenskog deteta koje moze s tim da se meri
    sve to treba na kolac
    i kontrola radjanja je mama... mentalacima zabraniti da se razmnozavaju
    dete je dete, i kako ga ti vaspitas i usmeris, tako ce sutra i da ti se vrati

Stara legenda
    Učlanjen
    19.09.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio cyanide.sun Pogledaj poruku
    super... ja, nazalost znam samo za obrnute situacije, da prave decu sve dok ne naprave musko, a onda poudaju cerke i rese se bede
    one ih naravno, i dalje postuju i vole, roditelji su svetinja, jel?!... vode u banje, po lekarima, kupuju lekove, dolaze da im srede kucu, dvoriste... al sin je sin, i nema tog zenskog deteta koje moze s tim da se meri
    sve to treba na kolac
    E, moja mila , ja sam jedna od dve ćerke mojih roditelja, baš ovako poštovana, kao što si opisala.
    A dete je dete, ako si bio normalan da ga praviš, rađaš ... i nekako očuvaš, a posle ... adio.
    Istinu si napisala

Elita
    Učlanjen
    15.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

sve to treba na kolac
    Naravno da je dete, dete i nadam se da je bar većina preskočila taj evolutivni stepenik, a istina je da i dalje ima (u ruralnijim sredinama itekako) onih koji samo sina priznaju za dete

Mada mslm da to ovde nije tema, već poruka koju je muž svojoj dragoj poslao, a koju je prećutao kad se ono u uvodu priče desilo

Stara legenda
    Učlanjen
    19.09.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Da, otišli smo sa teme, priča je jako poučna...

Elita
    Učlanjen
    15.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Hah, pa koja je pouka?

Stara legenda
    Učlanjen
    19.09.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Hah, pa koja je pouka?
    Više je zanimljiva, a pouka, eto, malo vickasto napisano, da npr., žensko ima to , da kažem , pravo da donosi odluke, muškarac je pratilac, ... eto.

Elita
    Učlanjen
    15.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio ptica kasnilica Pogledaj poruku
    Više je zanimljiva, a pouka, eto, malo vickasto napisano, da npr., žensko ima to , da kažem , pravo da donosi odluke, muškarac je pratilac, ... eto.
    E, pa to nam reci, žensko ima prioritet u odlučivanju.

Da sam na mestu tih nesrećnih roditelja, brzo bi me sin video ponovo..... Njegova žena je nebitna.

Samo da dopunim onu istinitu priču sa praCetom i roditeljima. Ta osoba, ženska, nije mnogo bolja ni prema svojim roditeljima, tako da jeste stvar u vaspitanju.
    Poslednji put ažurirao/la gost 204907 : 25.07.2013. u 12:49

Veoma poznat
    Učlanjen
    08.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

nema to veze sa ruralnim sredinama, jedino ako ruralnim ne smatramo sve istocno zapadno severno i juzno od prestonice
    i dala sam odgovor nego ti ne citas pomno

Stara legenda
    Učlanjen
    19.09.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

E, pa to nam reci, žensko ima prioritet u odlučivanju.

Da sam na mestu tih nesrećnih roditelja, brzo bi me sin video ponovo..... Njegova žena je nebitna.
    Jesi čuo za matrijahart?
    I ovo je šovinistička izjava

Elita
    Učlanjen
    15.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio ptica kasnilica Pogledaj poruku
    Jesi čuo za matrijahart?
    I ovo je šovinistička izjava
    Namam snajku, yet. Nebitna je stvarno za moj odnos prema sinu. Kako sad dvostruki aršini....

Veoma poznat
    Učlanjen
    08.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

pisac je 'teo da kaze da su zenska deca meksa srca i privrzenija roditeljima... sto je vrlo bitno jer ce moci u miru da ostare i obole
    i to je tacno, s tim sto je kod nas i to nametnuto zenskoj deci... velicaju sinove a cerke im menjaju pelene kad dodje vreme za to

Elita
    Učlanjen
    15.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

E, ja kažem da nije istina.
    Meko srce i gladom cigi kupi kiflu, a kamoli da pusti dedu i babu svoje dece u kuću.

Stara legenda
    Učlanjen
    19.09.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Namam snajku, yet. Nebitna je stvarno za moj odnos prema sinu. Kako sad dvostruki aršini....
    Ovde nije reč o tvom odnosu sa sinom, već o odnosu supružnika .. ON NIJE otvorio vrata, ONA JESTE , ona odlučuje u njihovom braku, ... , ona VODI.

A za priču sa prvog posta, od postavljača teme, mogu još i da dodam da mada sam i rekla valjda, da je jako simpatično napisana .

pisac je 'teo da kaze da su zenska deca meksa srca i privrzenija roditeljima... sto je vrlo bitno jer ce moci u miru da ostare i obole
    i to je tacno, s tim sto je kod nas i to nametnuto zenskoj deci... velicaju sinove a cerke im menjaju pelene kad dodje vreme za to
    A za ovo se ne bih složila, po zasluzi, molim, jeste, tvoji su roditelji, ali živi svoj život ... pomozi kad možeš, ali nije to tebi NAMETNUTO.

Slične teme

1. Kako da spasem sina?
    Autor ceca_bg u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 10.03.2010., 16:12
  2. Shta mislite o knjigama Aleksandre Dima - oca i sina?
    Autor Simona_89 u forumu Književnost i jezik
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 28.02.2008., 21:12
  3. TRAZIM SVOG SINA BOJANA NEGDE U KALGARIJU.
    Autor VRABAC1 u forumu Severna i Јužna Amerika
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 03.08.2004., 00:56
  4. TRAZIM SVOG SINA BOJANA NEGDE KALGARIJU
    Autor VRABAC 1 u forumu Severna i Јužna Amerika
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 03.08.2004., 00:50

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku