Grci počinju da prodaju ostrva

cave man

Buduća legenda
Banovan
Poruka
29.317
Ostrvo Spalatronisia u regionu Halkidikija na severu Grčke, trebalo bi da bude prvo grčko ostrvo koje će biti na prodaju, piše grčki dnevnik "Katimerini".
Aukcija je zakazana za septembar, a očekuje se da će početna cena tog ostrva, koje se uz više malih ostrva nalazi nedaleko od pozantog letovališta Neos Marmaras, biti deset miliona evra.
http://www.vesti-online.com/Vesti/Svet/331599/Grci-pocinju-da-prodaju-ostrva
Nek se spreme braca hrvati:mrgreen:
 
Pa Nemacka im je odavno najavila da ce morati da prodaju ostrva kako bi vratili dugove.Bilo je samo pitanje vremena kada ce se to desiti.Mislim da je Grcima bilo mnogo bolje da su izabrali na izborima ili Sirizu ili Zlatnu zoru,i da su vratili svoju valutu.Ovako ce morati sve da prodaju u bescenje.Medeni mesec je za Grke odavno prosao,sad ce morati da vrate sa kamatom sve sto su trosili od 80-tih kada su usli u uniju.
 
Čekaj, nije li to ono ostrvo između Haniotija i N. Marmarasa što ga zovu Kornjača?

20060731347.jpg
 
samo se vi radujte. kad bude morala da se plati lezaljka na svakoj plazi 15eur umesto ko sto sad mozes da zakucas suncobran i rasiris peskir gde hoces, videcu vas kako letujete u fakin Petrovcu. gde ce lezaljka biti fakin 10eur...
Pa zato i licitiramo,da ga neko od nas kupi :D
Salim se,ja,licno se ne radujem tome,cak sta vise zalosno je,ali sta drugo ja mogu da uradim sem da to okrecem na salu,kada svejedno to ostrvo ne mogu kupiti :D
 
Ova kampanja sa prodajom ostrva je malo naduvana u ko zna kakve propagandne svrhe. Grčka ima 5.500 ostrva i stena. Prodaja čak i nekoliko stotina njih ne menja ništa značajno. A ako su kupci Rusi, Srbi i drugi pravoslavci ništa strašno za Grke. Celo poluostrvo Atos je prodato ko zna kad i nimalo ne utiče negativno na bilo šta u Grčkoj.
 
Ne mislim ne kupca koji ce kupiti to ostrvo,ili stenu tacnije,nego na Grcku kao drzavu.

Slažem se da je tužno što su u takvim problemima, lično mi je žao zbog njih jer su simpatičan narod, ruku na srce ne verujem baš da su oni saosećali i da saosećaju sa svim našim nedaćama ... ali mi smo posebna priča :lol: ... Pored činjenice da su u problemima, činjenica je da su se vala i nauživali za sve novce, a veliki broj i danas uživa :aha:
Što se prodaje predmetnih napuštenih stena tiče. Ništa tu loše nema, smo će ih neko oplemeniti, a niti sme da narušava prirodu, niti ih može spakovati i negde poneti. Inače tih stena i stenica ima onoliko :aha:
 
Slažem se da je tužno što su u takvim problemima, lično mi je žao zbog njih jer su simpatičan narod, ruku na srce ne verujem baš da su oni saosećali i da saosećaju sa svim našim nedaćama ... ali mi smo posebna priča :lol: ... Pored činjenice da su u problemima, činjenica je da su se vala i nauživali za sve novce, a veliki broj i danas uživa :aha:
Što se prodaje predmetnih napuštenih stena tiče. Ništa tu loše nema, smo će ih neko oplemeniti, a niti sme da narušava prirodu, niti ih može spakovati i negde poneti. Inače tih stena i stenica ima onoliko :aha:

Sto jest' jest' :)
 
Slažem se da je tužno što su u takvim problemima, lično mi je žao zbog njih jer su simpatičan narod, ruku na srce ne verujem baš da su oni saosećali i da saosećaju sa svim našim nedaćama ... ali mi smo posebna priča :lol: ... Pored činjenice da su u problemima, činjenica je da su se vala i nauživali za sve novce, a veliki broj i danas uživa :aha:
Što se prodaje predmetnih napuštenih stena tiče. Ništa tu loše nema, smo će ih neko oplemeniti, a niti sme da narušava prirodu, niti ih može spakovati i negde poneti. Inače tih stena i stenica ima onoliko :aha:
To je samo prvo u nizu,doci ce se i do vecih ostrva.
 

Back
Top