NSZI... nisu sve zene iste?!

gost 331040

Domaćin
Poruka
3.329
ili na engleskom, kome je lakse tako: NAWALT- not all women are like that



primer 1.

guy: my ex-wife stole my money, house, children, car, and had me sent to jail on 9 different false accusations of abuse.

woman: NAWALT




primer 2.


ona: ja razumem zasto muskarci izbegavaju brak i koliko je kao institucija koju uredjuje vlada(zakon) zapravo doneo vise stete nego koristi u pogledu odnosa medju polovima. muskarci sve cesce "izlaze" iz braka ili tacnije, "bivaju izbaceni", kao kompletni financijski, moralni i porodicni gubitnici....ali,
postoje dobre zene koje su same, kojima je muskarac potreban da ih zastiti, voli..koje ne vide u njemu samo sredstvo (biolosko, materijalno..) vec partnera, podrsku, kompatibilnu jedinku za zajednicki zivot "dok nas smrt ne rastavi".
takve zene postoje i na vama (muskarcima) je da ih pronadjete i sa njima zasnujete porodicu.
nisu sve zene iste! NAWALT!


on: imam 48 godina, decu i brak iza sebe. vukao sam se po sudovima i kroz sistem toliko bolno da brak vise ne bih pozeleo ni najvecem neprijatelju. kada mi neko poput tebe kaze: "verujem da ces pronaci pravu zenu, bla bla"...povraca mi se. sa svojih 48 godina jos nisam sreo pristojnu, dobru , zdravu, kompletnu zenu a iskreno, ne mislim tek na samrtnoj postelji pronaci tu za sebe "idealnu"... a i nisam vise voljan da rizikujem i guram ruku u to zmisjko gnezdo, jer
sve zene su iste! AWALT!

da li smo sve vise skloni da suprotni pol sagledavamo kao skup zajednickih osobina, karakteristika i sterotipa, bez ambicije, ali i nade da cemo pronaci nekog ko se ne uklapa u tu sliku?
zasto ocekujemo od druge strane posebnost i osobenost ako je i sami ne donosimo?
ako sam ja recimo u nekim stvarima, tipicna zena, zasto ocekujem od muskarca da bude poseban i da znacajno odudara od "svi su muskarci isti" klisea?
to vazi i za suprotnu stranu.
da li su nas nasa i tudja losa iskustva nacinila paranoicnim usamljenicima ili mudrim i opreznim osobenjacima koji ostatak svog zivota zele da provedu u miru i bez potresa?
da li je upustanje u brak danas upustanje u rizicnu avanturu ravnu nekom ekstremnom sportu? moze da se desi da usled nepromisljene hrabrosti i poginemo?

nije li "sve su zene /svi su muskarci/ iste" samo jedan kukavicki i slabicki stav ili smo postali generalno previse sebicni i okrenuti sebi da drugima uopste vise i ne zelimo da se bavimo pa ih i ovako i onako posmatramo kao neku bezlicnu homogenu masu?
ili u sustini, svi i jesu isti? hm...:think:


mislim da dosta tema na ovom forumu polazi upravo od tih predubedjenja, ali mene interesuje, sta vi mislite koliko u tome ima istine a koliko je takav stav predrasuda nastala kao posledica evolucije m/z odnosa?


eto vam sad jedna lagana letnja temilica:D
 
Poslednja izmena:
rodjenjem se dobija samo jedna garancija - da ce se i umreti
za sve ostalo garancije nema
strasno bi bilo da su sve zene i svi muskaci isti
i ono bitnije je da nisu svi za sve
pitanje je samo sta ko hoce u zivotu od musko zenkih odnosa
 
evo i ovde da ponovim da ''pametni'' ljudi ne uzivaju u sexu..tu temu imam na ozbiljnom delu ljisa..a to znaci da su nasi polupismeni preci radjali po 6oro dece i prozivese zivot na njivama u blagostanju po 100 god

gresis george
to sto su radili na njivama i bili polupismeni, ne znaci i da su manje pametni
samo nisu bili obrazovani
a za dugovecnost su bili zahvalni stresu kojeg njihovo telo nije ni osetilo
 
Apsolutno ne mislim da su svi muškarci isti pa samim ti ni žene.
Ljude delim na sebi zanimljive i privlačne zbog svojih sklopova ličnosti ili sam nezainteresovana da se njima bavim duže od letimičnog pogleda kad mi udju u vidokurg.
Muškarcu koji me privuče mogu da nadjem milion finih slojeva koji ga razlikuju od svih ostalih. Jer je svako biće za sebe ako ga zaista upoznamo.
Potpuno drugačije i svoje. Druga je stvar što je za takvo upoznavanje potrebna naša energija, ona suštinska, da se celokupnim svojim bićem posvetimo i okrenemo tom nekom. Ne u bukvalnom smislu kao poseisivan odnos već kao naša pažnja u otkrivanju svih tih nivoa koji leže u nekome.
Za tako nešto je potrebna uzajamna interakcija gde se ta energija neprekidno obnavlja i vraća medjusobno, kao jedna spriala koja može biti beskonačna koliko nam vreme dozvoljava dok smo na ovom svetu.
To nije lako niti često ostvarljivo.
Naravno ovo sve važi za one koji gledaju dalje od onih površnih plašteva kojima smo svi zaogrnuti prema svom polu od samog rodjenja, uticaji, vaspitanja, neke grube karakteristike kod žena ili muškaraca zbog same prirode svog pola. To je neka forma, suština je sasvim drugačija.
 
Rekao bih da i muskarci i zene kao pol razmisljaju drugacije, muska logika, muski mozak i zenska logika i zenski mozak sto bi rekli.

Banalni primer bi recimo bio romantika, jer glavna predrasuda je da zene vole romantiku i da muskarac mora da ih oduva sa nogu. I ok, reci ce neka zena, ne ja ne volim to (i ima zena koje nisu lude za tim), ali opet, kada dodje 8 mart ili Dan Zaljubljenih, onda ako nema poklona a sve drugarice se hvale vidi sta mi je ovaj moj kupio to zna da bude bedak malo. Tako da, mozda su zene slicne po nacinu razmsisljanja u nekim stvarima.

E sad siguran sam da se mogu izvuci jos tona stereotipa poput ovog i reci sve zene su iste. Sve zene hoce nezavisnost, a zele jakog i dominantnog muskaraca (ili ne podnose sonje, papucare i sl.) itd, itd, itd.

Stoji da ima zena kretena kako god okrenes, a sve su iste se vezuje za ono, ili varaju, ili su sponzoruse neke, ili su neke krvopije ili su nesigurne.
E sad sve bas...malo teze. Sta znam, ako cemo da gledamo tako, iz iskustva muskaraca koje znam, uvek je nesto bilo, mozda nisu varale ili bile sponzoruse, ali su gadne manipulatorke bile, ako nisu to, onda si bile nesigurne i ljubomorne, ako ne to onda kucke.
Kako god okrenes, sve zene ne valjaju :D

No evo, sada su neki od tih muskaraca sa zaista dobrim i normalnim devojkama u vezi, i tim devojkama ne mozes nista reci, koje koliko ja znam, nemaju nijednu od onih 3-4 stereotipa koje sam naveo, samo treba da te ukenja sto kazu.
Sta sad, mene zeznula devojka i ja sad trebam na svakoj devojci da se istresam ti si kucka, varljiva i licemerna (samo zato sto si zena, a sve su zene iste de facto)? Postoji sansa da ce se uklopiti u neki stereotip, da voli romantiku, da zvoca ili sta vec, tako da je u neku ruku ista, ali valjda ima nesto sto je razlikuje od drugih zena, tj. nesto sto vredi.
 
evo i ovde da ponovim da ''pametni'' ljudi ne uzivaju u sexu..tu temu imam na ozbiljnom delu ljisa..a to znaci da su nasi polupismeni preci radjali po 6oro dece i prozivese zivot na njivama u blagostanju po 100 god

Ko to kaže? Neka statistika? Kako su merili tu uživanciju?
Pitanje je da li neko ume da odvoji svoju animal stranu od ostalih pa da ih opet spoji u harmoničan odnos.
Da li si celovit zaista i svestan svih svojih delova koji te čine.
 
Poslednja izmena:
Stereotipi ponasanja su stvarani vekovima, po mom misljenju s razlogom, medjutim iza takvog ponasanja uvek mozes da nadjes coveka, ako zelis. Tokom XX veka tehnologija je napravila bum i u ponasanju ljudi tako da umesto stereotipnog ponasanja kao maske covek do tada svoj i drugaciji pocinje da usisava postavke "civilizovanih" ljudi i pocinje da gubi sebe, stvaraju se klonovi. Ovo je gora varijanta jer je instalirana u sustinu ponasanja umesto ponasanja nametnutog moralom.
Dakle-m, ne da postoji stereotip ponasanja nego zene postaju klonovi odredjenih tipskih ponasanja. Ovakvo misljenje je nedokazivo, ali sasvim jasno vidljivo iz perspektive bliskih odnosa.
 
Poslednja izmena:
pa jaho sam mnoge kobile nego sam mnogo dobar psiholog i bas se ispostavi da te sto mnogo drve nemaju pojma..njima je uvek potreban nego ko ce iz njih izvlaciti animalno..not me

pametni muskarci uzivaju u sexu i da sto vise zabiju ,ali NE dozvoljavaju da im to zamuti razmisljanje i mozak sta ce da urade sa konkretnom curom odnosno dal je za nesto vise il sledi korpa u blizoj il daljoj buducnosti.(sex je tu apsolutno nebitan) .
 
Poslednja izmena:
Problem kukakanja i okrivljavanje celog sveta za sopstvene izbore je jadan bez premca.
Tačno sam očekivao i citate, jadan ja, sa 48 imam buljuk dece, pa što nisi mislio sa 20 gde i sa kim praviš tu decu.
Problem ranih brakova, razvoda, krša od polusveta od ljudi je samo njihov problem, ali umesto da se takvi sakriju u mišju rupu, obično su najglasniji.
 
nisu sve iste, ali većina nalikuju kao jaje jajetu. pogledajmo recimo tinejdžerke, koliko se slično oblače, koju muziku slušaju, kako se ponašaju itd....koliko se samo trude da se psihički i fizički približe nekom propisanom standardu.....
ukratko, da, nisu sve žene iste, postoje izuzeci ali to je nešto marginalno, 2-3% rekao bih, neka zanemarljiva antimejnstrim devijacija, ali zlata vredna žila....
 
nisu sve iste, ali većina nalikuju kao jaje jajetu. pogledajmo recimo tinejdžerke, koliko se slično oblače, koju muziku slušaju, kako se ponašaju itd....koliko se samo trude da se psihički i fizički približe nekom propisanom standardu.....
ukratko, da, nisu sve žene iste, postoje izuzeci ali to je nešto marginalno, 2-3% rekao bih, neka zanemarljiva antimejnstrim devijacija, ali zlata vredna žila....

Da li si ti drugačiji od većine muškaraca i da li spadaš u ta 2,3 %?
Da li neko ko tebe dobije otkriva zlata vrednu žilu?
 
Zašto se ovde cenzuriše reč TUCA.NJE, koja na jedan prefinjen način prikazuje intezivnost osećaja koji imamo kad se spajamo sa sebi privlačnim uzbudljivim bićem, a ova ogavnost koju ovde mali kompleksaši upotrebljavaju, Razbušenost, ostaje i na ovom pdf je svaka treća reč?
 
da li smo sve vise skloni da suprotni pol sagledavamo kao skup zajednickih osobina, karakteristika i sterotipa, bez ambicije, ali i nade da cemo pronaci nekog ko se ne uklapa u tu sliku?

Ovo je suvishe optimistichko gledanje na stvari shto se mene tiche, neam ja vishe ni tih negativnih ambicija, samo se trudim da prezivim pored vas.

zasto ocekujemo od druge strane posebnost i osobenost ako je i sami ne donosimo?

Pa ja sam poseban! Mama kaze-mama ne laze.Tachka.

Ako sam ja recimo u nekim stvarima, tipicna zena, zasto ocekujem od muskarca da bude poseban i da znacajno odudara od "svi su muskarci isti" klisea?
to vazi i za suprotnu stranu.

I ti si posebna.:cmok:Svaka zena je syebana na svoj specifichan nachin.

da li su nas nasa i tudja losa iskustva nacinila paranoicnim usamljenicima ili mudrim i opreznim osobenjacima koji ostatak svog zivota zele da provedu u miru i bez potresa?

Ni jedno ni drugo..bar ne za mene.Ja mislim da se chovek samo umori od svega pa ochekuje isto.Naravno ima onih (vishe zena) koje postanu ogorchene tetke I ni na pamet im ne pada da potraze svoju krivicu I odgovornost za loshe izbore I odluke.

da li je upustanje u brak danas upustanje u rizicnu avanturu ravnu nekom ekstremnom sportu? moze da se desi da usled nepromisljene hrabrosti i poginemo?

Brak jeste neprirodan za vecinu, ali ga verovatno treba probati ako si dovoljno lud da verujesh da je ta osoba vredna zivaca I propasti koja je izvesna.

nije li "sve su zene /svi su muskarci/ iste" samo jedan kukavicki i slabicki stav ili smo postali generalno previse sebicni i okrenuti sebi da drugima uopste vise i ne zelimo da se bavimo pa ih i ovako i onako posmatramo kao neku bezlicnu homogenu masu?

Ne bih reko.Vecina ljudi jeste ista ali to je shiri problem, vecim delom politichki I socioloshki.

ili u sustini, svi i jesu isti? hm...:think:

Ne svi Samo nekih 90-95%.

mislim da dosta tema na ovom forumu polazi upravo od tih predubedjenja, ali mene interesuje, sta vi mislite koliko u tome ima istine a koliko je takav stav predrasuda nastala kao posledica evolucije m/z odnosa?

Ne mislim da je to posledica evolucije mushko-zenskih odnosa koliko je posledica globalizacije koja se onda samo reflektuje i na rat polova.Sta god te interesuje samo ti pitaj tata ima odgovor.:mazi:
 

Back
Top