Musko i zensko u vezi?

Lollol

Poznat
Poruka
9.450
Da li mislite da u vezama postoje musko-zenske uloge ili se razlika izmedju tih uloga nekako iskrivila poslednjih decenija?

Ako je to tacno, koja je uloga muskarca i zene u vezi? Cesto tako cujem, "hocu muskarca koji zna sta hoce, koji mi nece povladjivati, koji ima svoje ja, koji zna da vodi, donosi odluke, koji ce biti uspesniji (u odredjem oblastima) od mene". E sada, zasto je to tako? Da li je to priroda tako uredila, pa takav muskarac pruza osecaj sigurnosti zeni, cini je da se oseca kao zena, zasticena i sigurna ili je nesto drugo u pitanju?

E sada da zamenimo uloge na trenutak, gde zena vodi pricu i gde njoj muskarac povladjuje. Zasto takva situacija brzo smori i izgubi znacaj? Da li je to ta prirodna "potreba" da se bude podredjen nekom i da se bude par nijansi pasivniji od muskarca u vezi? Da li to hrani malo ego, pruza neki oslonac ili nesto trece?
Da li veze u kojima zena vodi glavnu rec, imaju buducnost ili ne, i ako ne, zasto ne?

Kakve su vase veze, znaju li se podele, ko kosi a ko vodu nosi, ili sta vec i kako to funkcionise?

Sta sa onima koji se ne uklapaju u uloge, primera radi, izrazito dominantna zena ili pasivni muskarac? Da li su oni zbog sklopa svoje licnost predodredjeni da budi sami, jer sta ce muskarcu zena koja hoce sve po njenom ili zeni muskarac koji uvek igra kako ona kaze? Da li je "lek" za njih da nadju nekog jos dominantnijeg (u slucaju zene) ili neku manje-vise pasivnu devojku (u slucaju muskarca)?
 
Poslednja izmena:
Da li mislite da u vezama postoje musko-zenske uloge ili se razlika izmedju tih uloga nekako iskrivila poslednjih decenija?

Ako je to tacno, koja je uloga muskarca i zene u vezi? Cesto tako cujem, "hocu muskarca koji zna sta hoce, koji mi nece povladjivati, koji ima svoje ja, koji zna da vodi, donosi odluke, koji ce biti uspesniji (u odredjem oblastima) od mene". E sada, zasto je to tako? Da li je to priroda tako uredila, pa takav muskarac pruza osecaj sigurnosti zeni, cini je da se oseca kao zena, zasticena i sigurna ili je nesto drugo u pitanju?

E sada da zamenimo uloge na trenutak, gde zena vodi pricu i gde njoj muskarac povladjuje. Zasto takva situacija brzo smori i izgubi znacaj? Da li je to ta prirodna "potreba" da se bude podredjen nekom i da se bude par nijansi pasivniji od muskarca u vezi? Da li to hrani malo ego, pruza neki oslonac ili nesto trece?
Da li veze u kojima zena vodi glavnu rec, imaju buducnost ili ne, i ako ne, zasto ne?

Kakve su vase veze, znaju li se podele, ko kosi a ko vodu nosi, ili sta vec i kako to funkcionise?

Sta sa onima koji se ne uklapaju u uloge, primera radi, izrazito dominantna zena ili pasivni muskarac? Da li su oni zbog sklopa svoje licnost predodredjeni da budi sami, jer sta ce muskarcu zena koja hoce sve po njenom ili zeni muskarac koji uvek igra kako ona kaze? Da li je "lek" za njih da nadju nekog jos dominantnijeg (u slucaju zene) ili neku manje-vise pasivnu devojku (u slucaju muskarca)?


Ne, nije to lek, lek je naci osobu koja ce se uklapati sa tvojim stavovima i potrebama, a posto su ljudi razliciti, nekako svaka krpa nadje svoju zakrpu na kraju...
Inace ovo opisano je prirodno, ali nije bas tako crno-belo, ima tu varijacija.

- - - - - - - - - -

kakav ti je ovo naslov i kombinacija...musko i dve zenske u vezi. :zper:

to i meni odma zapalo za oko : ))
 
Idite bre, ja tek sada provalio da mi je swingerska tema :hahaha:.
Moderacijo, ako moze da prekrstimo temu, jer nije o swingeraju i poliginiji.

[/B]Ne, nije to lek, lek je naci osobu koja ce se uklapati sa tvojim stavovima i potrebama, a posto su ljudi razliciti, nekako svaka krpa nadje svoju zakrpu na kraju...
Inace ovo opisano je prirodno, ali nije bas tako crno-belo, ima tu varijacija.

Zasto je prirodno da je muskarac jaci i dominantniji? Fizicki da, ali zar ne moze zena da dominira u nekim poljima, da recimo bolje raspolaze finansijama ili sta znam, da je stabilnija, inicijativnija?
Da li bi mozda u takvoj situaciji imali onaj scenario, "e za kakvog sam se sonju ja udala, on ko zena neka".

Pitam, jer me zanima kako bi funkcionisao brak u kojoj muskarac nije u svojoj prirodnoj ulozi ili zena, i da li se to svodi na frustraciju i trpljenje ili se moze naci neki kompromis, ili ce neko nekog tu uvek gledati kao vesticu ili manje musko?
 
Poslednja izmena:
Idite bre, ja tek sada provalio da mi je swingerska tema :haha:.

nije svingerska...za svingeraj je potreban jos jedna muskarac. :lol: ovo ti je menage a trois.

ne razmisljam o tome...ne privlace me muskarci koji karakterno nisu dominantniji od mene. a ako slucajno uletim u neku vezu sa takvim i ispostavi se da ima slabiji karakter od mene, takav pocne da me nervira i u meni se probudi sadisticka crta. :lol: tako nesto ne moze da opstane. nije sve u tome da muskarac bude dominantan...bitno je da njegov pokusaj dominacije kod mene ne izazove pobunu tjah da dodje do borbe, ko dva ovna na brvnu. jer onda tu nesto ne funkcionise kako treba.
jednostavno imate puno vise testosterona i zbog toga vama je namenjena vodeca uloga....mada neki ne znaju da se nose sa tom ulogom, ne umeju da je dokazu. testesteron udara, ali praksa pokazuje drugacije.

mislim da dolazi do frustracije kod zena, ako se muskarac ponasa koa zena. a to se manifestuje na razlicite nacine.....od zvocanja pa dalje.
 
svako mora da nadje nekoga prema sebi i svom karakteru...to je sva mudrost. mada ima zena koje vole da dominiraju i koje ne zele dominantnog muskarca spram sebe, ali to je vec neki problem u njima sa moje tack egledista. ne moze svaki muskarac da bude dominantan u odnosu na svaku zenu, ali zene aj da kazem prirodno traze onoga koji je dominantan u odnosu na njih.
 
Код мене има поделе не знам за остале... Природа је тако уредила а свака борба са природом је штавише смешна... И колико год се жене курчиле увек ће остати слабији пол, и увек ће бити фрустриране ако поред себе немају некога ко је јачи од њих и физичи и ментално да их заштити на сваком пољу... Е сад, оне врло често саме себи направе проблем јер им је фрка после свих тих килавих да нађу некога ко има чврст став и ко зна шта хоће, јер им је боље да нађу неког килавог и да манипулишу, за*ебавају, да им он испуњава хирове и виче да драга, пошто су навикли код татице на третман принцезице апсолутно ничим заслужено тј само зато што су ћере, па ваљда очекују после тога да им сви заносе муда у кривини само зато што имају пизду, а то мало теже иде.
 
svako mora da nadje nekoga prema sebi i svom karakteru...to je sva mudrost. mada ima zena koje vole da dominiraju i koje ne zele dominantnog muskarca spram sebe, ali to je vec neki problem u njima sa moje tack egledista. ne moze svaki muskarac da bude dominantan u odnosu na svaku zenu, ali zene aj da kazem prirodno traze onoga koji je dominantan u odnosu na njih.

Lepo objasnjeno, samo me zanima poslednji deo recenice, tj. zasto prirodno zene traze nekog ko je dominantniji od njih, daje neki osecaj sigurnosti, oslonac, podrsku? Pretpostavljam da je to u pitanju.
 
Lepo objasnjeno, samo me zanima poslednji deo recenice, tj. zasto prirodno zene traze nekog ko je dominantniji od njih, daje neki osecaj sigurnosti, oslonac, podrsku? Pretpostavljam da je to u pitanju.

ne znam...ne razmisljam o tome. da moguce je da muskarac jeste podrska i oslonac, ali to ne iskljucuje da i ja muskarcu budem oslonac, ali na drugaciji nacin. zena treba takodje da bude oslonac. i to mi je prirodno da radimo u okvirima sopstvenog pola, a ne da izlazimo van tih okvira. ovo vazi samo u odnosu dvoje, inimnim odnosima, jer moramo da izlazimo van svojih okvira u odnosu na druge i u odnosu na svet.
priroda je tako uredila....zena donosi na svet mladunce i zena je u tih 9 meseci bespomocna, kao i u periodu nakon toga, a ljudsko mladunce raste prilicno dugo i sporo sazreva. godinama. tako je kod svih zivotinja ili se ide na kvalitet potomstva ili na kvantitet. mahom zivotinje na nizem stepenu razvoja na svet donose ogroman broj mladunaca, pa koje prezivi, prezivelo je. nema tu puno brige ni od strane majke. zivotinje na visem stepenu donose na svet jedno ili dvoje i to nekada ukljucuje brigu cele familije (slonovi npr.)...sve su to pitanja prirode, a za nekoga i boga, zasto je tako uredjeno. mislim da se sve svodi na potomstvo, samo sto ostale zivotinje ne razmisljaju o tome, za razliku od coveka.

ljudi razmisljaju, komplikuju jednostavne stvari.
 
Zasto je prirodno da je muskarac jaci i dominantniji? Fizicki da, ali zar ne moze zena da dominira u nekim poljima, da recimo bolje raspolaze finansijama ili sta znam, da je stabilnija, inicijativnija?
Da li bi mozda u takvoj situaciji imali onaj scenario, "e za kakvog sam se sonju ja udala, on ko zena neka".

Pitam, jer me zanima kako bi funkcionisao brak u kojoj muskarac nije u svojoj prirodnoj ulozi ili zena, i da li se to svodi na frustraciju i trpljenje ili se moze naci neki kompromis, ili ce neko nekog tu uvek gledati kao vesticu ili manje musko?

svako mora da nadje nekoga prema sebi i svom karakteru...to je sva mudrost.

svako treba....


Pa ne bi trebalo da bude taj scenario, jer valjda zna neko za koga se udaje/zeni i kakav mu je karakter u globalu...
Po meni treba da se zna : "ko kosi ko vodu nosi" u najvaznijim momentima i u principu, ali kazem opet nije sve tako crno-belo, niti je strasno ako postoje male varijacije ili ako je zena psihicki stabilnija ili inicijativnija u nekim momentima. (ne vidim sad toliki problem), ali moze biti problem ako npr. to drugoj strani nikako ne odgovara...
 
1. mocniji muskarci ulivaju sigurnost. moc obezbedjuje i potencijalno vece sanse da se ostvaris i da ispunis svoje zelje.
2. vazan je i sam seks odnosno seksualni cin. seks u sebi prirodno ima dosta agresije(ne brkajte agresiju sa destruktivnoscu), a ta agresivna igra je logicno povezana sa dominacijom i submisivnoscu. mozes da se pitas a zasto je to tako? zasto nas u seksu primarno ne privlaci nezno vodjenje ljubavi(ne kazem da i to ponekad ljudi zele, ali ne smatram da je za vecinu dobar seks iskljucivo nezno vodjenje ljubavi)? zato sto su zene bioloski isprogramirane da traze muskarca sa najdominatnijim genima sa kojim bi imale potomstvo.
3. sama muska fiziologija(testosteron), fizicke karakteristike(visi smo, tezi i jaci od zena), a i sama mehanika seksa(muskarac penetrira u vaginu) cine logicnim da muskarac bude seksualno dominantan.
4. posto smo iz tacke 2 i 3 zakljucili da je muska seksualna dominacija pozeljna(i pored izuzetaka onih koji se loze na femdom), postavlja se pitanje zasto se ta seksualna dominacija prenosi i na druge sfere, pa postaje dominacija karaktera ili dominacija u novcu? zato sto se seks ne moze bas lako, niti vestacki odvojiti od coveka sa kojima se seksas i od odnosa koji imate u svim drugim sferama. takodje seksualna dominacija da bi se prepoznala kao istinska i da bi kao takva imala efekta mora biti deo jedne opste dominantnosti. tesko mozes igrati ulogu glupog, dosadnog, pasivnog muskarca u vezi van kreveta a da budes seksualna zver u krevetu-prosto su to nespojive uloge.
5. igra dominacija i submisivnosti moze biti samo prividna, odnosno onaj ko je podredjen u znacajnom aspektu moze da vlada. to je zenski stil-da paradoksalno svojim potcinjavanjem one vladaju. onaj ko vlada mora da stalno osvaja, da se bori, da pokazuje i dokazuje rezultate, da iznova utvrdjuje svoju poziciju, dok potcinjeni elegantno kupi rezultate "dominantnog". takodje elegantno i demokratski(na izborima gde glasa samo jedna osoba) menja "vladara" za nekog drugog vladara ako mu ne odgovara prvi. prepustanje drugome da vodi, potcinjeni prebacuje odgovornost na njega za sopstvenu haoticnost i lenjost i uvek u njemu moze naci "zrtvenog jarca", sto je zgodan, mada ne i dugorocno koristan, odbrambeni mehanizam.
 
Po mom misljenju veza i brak 21 veka trebalo bi da dovede do novog stepena u evolutivnom razvoju musko-zenskih odnosa, i da dovede do prevazilazenja i napustanja patrjarhalnog shvatanja 'uloga'. Osim u onom delu koji je vezan za seks. S'obzirom na cinjenicu da ce muskarac oplodjavati zenu i dalje. A u svemu drugom, zaista ne vidim validan razlog zasto bi se u 21 veku pa na dalje uopste forsiralo vise to da mi muskaci 'trebamo i moramo' nesto zato sto smo muskarci, a da zene 'trebaju i moraju' nesto zato sto su zene. Mislim da treba iskulirati malo sam tim konceptom:'alfa muzjak' i zenka i sl. Maknimo se malo od prvobitnih pecinsko-rodovsko-plemenskih zajednica, ljudska vrsta je odavno sisla sa grane izdvojila se od primata i izasla je iz pecina. Dalje, Vekovima to se forsira i dosadno je brate vise, sa tim patrijarhatom i svim tim forama oko 'uloga'. Smorno je vise, i mnogim pripadnicima muskog pola, da stalno trpe pritisak odgovornosti, 'oslonca', a mogle bi vala i zene da preuzmu malo veci deo odgovornosti(veci nego sto je to uobicajena navika do sada), pa da bude uzajamno. Pa nisu 'retardirane' i nisu bas u svemu tako 'slabiji pol' pa da im vecito do sudnjeg dana treba neki 'alfa' i tutor, 'vodic kroz galaksiju zivota'. Osim toga, ima zena koje tu tzv poziciju 'slabijeg pola' zestoko zloupotrebljavaju, kao sto ima i muskaraca koji tu tzv poziciju 'jaceg pola takodje zestoko zloupotreblajvaju.Prosto ne znaju za dosta, za ne moze, za nema...itd vec samo daj daj daj. Po mom misljenju u vezi, kao i u zajednickom zivotu ne treba niko da 'dominira', niti da samo jedna strana pruza i daje, vec da oba pola, obe strane uzajamno podupiru jedno drugo i da uzajamno vode vezu i zajednicu zivota. Mozda sam 'utopista', mozda to nikad nece biti, mozda nije ni moguce, al licno meni se takav koncept vise dopada. Rasterecenje od nekakvih 'uloga' i rasterecenje od 'moranja' neceg, zbog pripadnosti ovom ili onom polu.
 
Poslednja izmena:
Po mom misljenju veza i brak 21 veka trebalo bi da dovede do novog stepena u evolutivnom razvoju musko-zenskih odnosa, i da dovede do prevazilazenja i napustanja patrjarhalnog shvatanja 'uloga'. Osim u onom delu koji je vezan za seks. S'obzirom na cinjenicu da ce muskarac oplodjavati zenu i dalje. A u svemu drugom, zaista ne vidim validan razlog zasto bi se u 21 veku pa na dalje uopste forsiralo vise to da mi muskaci 'trebamo i moramo' nesto zato sto smo muskarci, a da zene 'trebaju i moraju' nesto zato sto su zene. Mislim da treba iskulirati malo sam tim konceptom:'alfa muzjak' i zenka i sl. Maknimo se malo od prvobitnih pecinsko-rodovsko-plemenskih zajednica, ljudska vrsta je odavno sisla sa grane izdvojila se od primata i izasla je iz pecina. Dalje, Vekovima to se forsira i dosadno je brate vise, sa tim patrijarhatom i svim tim forama oko 'uloga'. Smorno je vise, i mnogim pripadnicima muskog pola, da stalno trpe pritisak odgovornosti, 'oslonca', a mogle bi vala i zene da preuzmu malo veci deo odgovornosti(veci nego sto je to uobicajena navika do sada), pa da bude uzajamno. Pa nisu 'retardirane' i nisu bas u svemu tako 'slabiji pol' pa da im vecito do sudnjeg dana treba neki 'alfa' i tutor, 'vodic kroz galaksiju zivota'. Osim toga, ima zena koje tu tzv poziciju 'slabijeg pola' zestoko zloupotrebljavaju, kao sto ima i muskaraca koji tu tzv poziciju 'jaceg pola takodje zestoko zloupotreblajvaju.Prosto ne znaju za dosta, za ne moze, za nema...itd vec samo daj daj daj. Po mom misljenju u vezi, kao i u zajednickom zivotu ne treba niko da 'dominira', niti da samo jedna strana pruza i daje, vec da oba pola, obe strane uzajamno podupiru jedno drugo i da uzajamno vode vezu i zajednicu zivota. Mozda sam 'utopista', mozda to nikad nece biti, mozda nije ni moguce, al licno meni se takav koncept vise dopada. Rasterecenje od nekakvih 'uloga' i rasterecenje od 'moranja' neceg, zbog pripadnosti ovom ili onom polu.

Odlicno sroceno, ali kao sto i sam kazes, to je utopisticki koncept.

Bilo bi lepo da ljudi ne moraju da se opterecuju polnim ulogama, moderne devojke mozda ne znaju nista da skuvaju, ne zele da dodje decu, da radjaju na standardni nacin, i ok, mozda su ova dva poslednja protivprirodna, ali ta sloboda postoji. S druge strane, i muskarci imaju slobodu da budu "feminizirani" da izrazavaju osecanja i sl, mada da se ne lazemo, ipak je to macho svet na kraju krajeva.

Uzmimo primer neku nezavisnu feministkinju koja prkosi polnim ulogama. Da li njoj treba potpuno submisivni muskarac, jer iako je takav vidi kao autoritet, postuje je, ne ugnjetava njenu slobodu, opet (u vecini slucajeva) zeli nekog sposobnijeg, ambicioznijeg, odlucnijeg kao sto je i ona sama, tj nekog ko ce je pratiti, biti oslonac, podrska i sl. Ne kazem macho muskarcina i patrijarhat, ali kada pogledamo, zar te crte se ne gledaju kao tipicno muske na kraju krajeva? Opet, mozda je problem u nasem drustvu sto ih mi tako vidimo.
 
Код мене има поделе не знам за остале... Природа је тако уредила а свака борба са природом је штавише смешна... И колико год се жене курчиле увек ће остати слабији пол, и увек ће бити фрустриране ако поред себе немају некога ко је јачи од њих и физичи и ментално да их заштити на сваком пољу... Е сад, оне врло често саме себи направе проблем јер им је фрка после свих тих килавих да нађу некога ко има чврст став и ко зна шта хоће, јер им је боље да нађу неког килавог и да манипулишу, за*ебавају, да им он испуњава хирове и виче да драга, пошто су навикли код татице на третман принцезице апсолутно ничим заслужено тј само зато што су ћере, па ваљда очекују после тога да им сви заносе муда у кривини само зато што имају пизду, а то мало теже иде.
Slazem se.
Mislim da razlika treba da postoji i bude vidljiva.
 
Svaka veza je unikatna shodno personama koje su u njoj, tako da je ovo tema za duuuuuugu polemiku bez kraja... Jedna od onih diskusija koja podseca na krug. E sad da li je savrsen ili je elipsa!? ...hm.

''Природа је тако уредила а свака борба са природом је штавише смешна...'' slazem se i to se odnosi na osnove odnosa izmedju partnera, nesto sto je ocigledno i uocljivo kod vecine i posve prirodno.
 
Poslednja izmena:
Da li mislite da u vezama postoje musko-zenske uloge ili se razlika izmedju tih uloga nekako iskrivila poslednjih decenija?

Ako je to tacno, koja je uloga muskarca i zene u vezi? Cesto tako cujem, "hocu muskarca koji zna sta hoce, koji mi nece povladjivati, koji ima svoje ja, koji zna da vodi, donosi odluke, koji ce biti uspesniji (u odredjem oblastima) od mene". E sada, zasto je to tako? Da li je to priroda tako uredila, pa takav muskarac pruza osecaj sigurnosti zeni, cini je da se oseca kao zena, zasticena i sigurna ili je nesto drugo u pitanju?

E sada da zamenimo uloge na trenutak, gde zena vodi pricu i gde njoj muskarac povladjuje. Zasto takva situacija brzo smori i izgubi znacaj? Da li je to ta prirodna "potreba" da se bude podredjen nekom i da se bude par nijansi pasivniji od muskarca u vezi? Da li to hrani malo ego, pruza neki oslonac ili nesto trece?
Da li veze u kojima zena vodi glavnu rec, imaju buducnost ili ne, i ako ne, zasto ne?

Kakve su vase veze, znaju li se podele, ko kosi a ko vodu nosi, ili sta vec i kako to funkcionise?

Sta sa onima koji se ne uklapaju u uloge, primera radi, izrazito dominantna zena ili pasivni muskarac? Da li su oni zbog sklopa svoje licnost predodredjeni da budi sami, jer sta ce muskarcu zena koja hoce sve po njenom ili zeni muskarac koji uvek igra kako ona kaze? Da li je "lek" za njih da nadju nekog jos dominantnijeg (u slucaju zene) ili neku manje-vise pasivnu devojku (u slucaju muskarca)?

U dosadašnjim, sada sam apsolutno svesna, da sam ipak više ja potezala. Trudila se i volela. Možda se zato tako potučeno sada i osećam, osvešteno da nisam uopšte zapravo nikad ni bila važna. Ja. Kao ja. nego šta oni hoće. Žele. Kada sada mućnem glavom, mi je sasvim jasno, što ja i nisam mogla da se dovoljno osećam kao žensko (Jelena sve rešiće, Jelenu pitajte, Jelena kaže ovo, Jelena će učiti nekoga, bla, bla...). Možda sam do sada im bila kao neka mama, vaspitačica/učiteljica i uteha. Rame za plakanje. Tetošenje. Kao starija sestra. Ili roditelj. Sada mi je jasno sve u čemu sam grešila. Previše sam se dobrim postavila. Previše uljuljkivala. Ma, sve sam radila, previše. Od volenja. Podržavanja. Umesto da im imponuje, ja sada vidim, da im se osladilo. Ja sam ih tome navikla. Prvu dvojicu, napravila razmaženima, a trećem postala otirač, i neko za smehotres, koliko sam čestito izgarala da sve bude ok. Ja sma bila neopevani majmun, sada mi je jasno.

Izgleda me nije samo zeznuo u životu, onaj kome žao nije bilo, ili ko na voz nije žurio.

Danas znam i shvatam, da sam ja zrelo biće, koje će roditi dete, kada to budem htela. Nemam nameru da ikome dadiljam, objašnjavam, razjašnjavam vaspitavam i učim kulturi. Da mu tražim dušu, gde je nema.

Da se razumemo, poštovanje, podržavanje, sve to stoji. Ljubav. nežnost. Ali, svi mi imamo starije sestre ili neko brata. Mame i tate. Tražimo partnere a ne zamene za ove već pomenute.

Da bih se osetila kao prava žena, kao devojka, moram da imam pored sebe nekoga ko je kao ja, u karakternom smislu. Muškarca koji je borben, ali u isto vreme nežan. Koji je snažnog karaktera ali nije tlačitelj. Nekoga ko će da me voli i podržava, ne zato da bi bio velik u mojim očima, nego zato što istinski uvažava moje biće i ceno moju individualnost.

Danas shvatam i znam, kada neko karakterno bude barem približno kao ja i nisam sujetna da kažem, i bolji od mene u tom nekom duševnom smislu, tada možda budem sretna i ja.

Jer tada se neću osetiti kao sama(c) u vezi.

Kao što u prošlosti jesam.

Da bi se osećala pravom ženom, moraš da imaš i takvog muškarca uz i pored sebe.

:bye:
 
Poslednja izmena:

Back
Top