Hriscanski pogled na seksualne odnose

Kako u bibliji od dvoje nastaju troje? Adam i Eva, naprave sina, jel tako? Znaci, sada imas Adama, Evu, i sina. I, sa kime taj sin pravi novo dete? Pravi sa Adamovom i Evinom cerkom, zato sto nema sa kim drugim da pravi. osim sa Evom. Znaci pravi sa rodjenom sestrom, ili majkom. Znaci, kako se zove odnos brata i sestre, ili sina i majke?

Incest.

Dakle, sta nije jasno o moralnoj prici?
I ti verujes da smo mi nastali iz incesta?

I ovakvu pricu ti zelis deci da pricas? Mislim, kako ces im objasniti ovaj deo, kako tacno zamotavas ovaj deo u nesto sto nije napisano drugacije i pricas drugu pricu? Koja je poenta laganja? Sta nije u redu sa ovim delom price?

Dakle da potvrdimo da ne postoje drugi ljudi u tom momentu:

1. Da su postojali, Adamov i Evin greh ne bi uticao na njih posto ne bi bili direktni potomci.
2. " И Адам надеде жени својој име Јева, зато што је она мати свима живима."
3. I za kraj, nigde se ne spominje nastanak nikakvih drugih ljudi odvojeno od adama i eve.

Ко ти, Цврле, прича о написаном ?

Говоримо о логичном. Нема друге но да смо директни потомци првога човека и прве жене. Све и да нам Бог преко Мојсеја у Првој Књизи Постања није рекао......... ми би пратећи логичан след догађаја схватили да нема друге но да имамо заједничке - прародитеље.

Хајде ти лагано крени од оца и мајке, па преко бабе и деде, па прабабе и прадеде набрајај редно и доћи ћеш до - прародитеља. И схватићеш да нема друге но да је цео људски род потекао од заједничких нам прародитеља.

А ти , Цврле, моралиши колико ти је воља али непобитна чињеница је да нема друге но да су нам - да поновимо - заједнички прародитељи.
 
koliko zatucan trebaš biti da bi se pridržavao ovoga?

Хајде ти, паметнице, пробај да објасниш како смо ми настали а да нам нису заједнички прародитељи. Појасни нам немогуће. Реци да нисмо настали од првога човека и прве жене............
 
Хајде ти, паметнице, пробај да објасниш како смо ми настали а да нам нису заједнички прародитељи. Појасни нам немогуће. Реци да нисмо настали од првога човека и прве жене............

kakve to ima veze sa ovim što sam rekla?
i preformuliši pitanje...
 
nesto me intrigira... da ste monah i monahinja dal bi ste drkali ako se vec ne bi yebali. :lol:

umetnost kolko je meni poznato poznaje monasku onaniju skoro iskljucivo zensku gde se doticna radnja vrsi sa svim vrstama sofisticiranih sredstava za primopredaju od krastavaca preko raspeca pa do hostije u nedostatku neceg opipljivijeg. svaki covek ili zivotinja imaju polni organ i normalno je da ga pipaju, drljaju, cimaju, guraju prste ili jezik u njega, lizu sadrzaj koji iz njega izlazi i posle doticne radnje se osecaju blazeno. drqanje i yebanje su dve stvari a ko to ne zna il samo drqa il nema pojma sa religijskim principima.

samo iz ljubavi....sve sto je vise od toga oda zla je.....:per:
 
kakve to ima veze sa ovim što sam rekla?
i preformuliši pitanje...

Како нема везе - спочитаваш ми како се " затуцано придржавам " онога што пише у Првој Књизи Мојсејевој а све и да не пише - морали смо настати од првога човека и прве жене. Другачије не бива.

Морало је настати прво да би се родило - друго. И тако редом. И ако се послужимо логиком долазимо до сазнања да су нам - заједнички прародитељи.
 
A evo šta o tome vele u Indiji:



gita_p06_stih18.jpg




yada viniyatam cittam atmany evavatisthate
nisprhah sarva-kamebhyo yukta ity ucyate tada


Kada yogi primenom yoge ovlada svojim umnim aktivnostima, i utemelji se u transcendenciji - oslobođen svih materijalnih želja - kaže se da je dobro utemeljen u yogi.

Bhagavad-gita 6:18


Aktivnosti yogija se razlikuju od aktivnosti običnog čoveka, jer yogi odbacuje sve materijalne želje - od kojih je seks glavna. Savršeni yogi tako vlada umnim aktivnostima, da ga nikakva materijalna želja više ne može uznemiriti. Taj savršeni stadijum mogu automatski dostići osobe svesne Krišne, kao što je rečeno u Srimad-Bhagavatam-u (9.4.18-20):

sa vai manah krsna-padaravindayor
vacamsi vaikuntha-gunanuvarnane
karau harer mandira-marjanadisu
srutim cakaracyuta-sat-kathodaye

mukunda-lingalaya-darsane drsau
tad-bhrtya-gatra-sparse 'nga-sangamam
ghranam ca tat-pada-saroja-saurabhe
srimat-tulasya rasanam tad-arpite

padau hareh ksetra-padanusarpane
siro hrsikesa-padabhivandane
kamam ca dasye na tu kama-kamyaya
yathottama-sloka-janasraya ratih


“Kralj Ambarisa je prvo usredsredio svoj um na lotosova stopala gospodina Krišne. Zatim je svoje reči upotrebio za opisivanje gospodinovih transcendentalnih odlika, svoje ruke za čišćenje gospodinovog hrama, svoje uši za slušanje o gospodinovim aktivnostima, svoje oči za gledanje gospodinovih transcendentalnih oblika, svoje telo za dodirivanje tela bhakta, svoje čulo mirisa za mirisanje arome lotosovih cvetova ponuđenih gospodinu, svoj jezik za probanje lišća biljke tulasi, ponuđenog gospodinovim lotosovim stopalima, svoje noge za obilaženje mesta hodočašća i posećivanje gospodinovog hrama, svoju glavu za odavanje poštovanja gospodinu, a svoje želje za ostvarivanje gospodinove misije. Sve te transcendentalne aktivnosti sasvim dolikuju čistom bhakti.”

Taj transcendentalni stadijum može za sledbenike impersonalizma subjektivno biti neopisiv, ali za osobu svesnu Krišne postaje vrlo lak i praktičan, kao što možemo videti iz opisa aktivnosti Maharaje Ambarise. Ako um nije usredsređen na gospodinova lotosova stopala, zahvaljujući neprestanom sećanju, takve transcendentalne aktivnosti nisu praktične. U predanom služenju se te propisane aktivnosti nazivaju arcana ili služenje gospodina sa svim čulima. Čula i um moraju biti aktivni. Samo odricanje nije praktično. Stoga je za ljude - posebno one koji nisu prihvatili odvojeni red života - transcendentalno zaokupljanje čula i uma opisanim aktivnostima savršeni proces za dostizanje transcendentalnog cilja, koji se u Bhagavad-gita-i naziva yukta.

Namaste.
 
Како нема везе - спочитаваш ми како се " затуцано придржавам " онога што пише у Првој Књизи Мојсејевој а све и да не пише - морали смо настати од првога човека и прве жене. Другачије не бива.

Морало је настати прво да би се родило - друго. И тако редом. И ако се послужимо логиком долазимо до сазнања да су нам - заједнички прародитељи.

ako nisi mako dalje od prvog čoveka i prve žene, ja ti ne mogu pomoći.

ne pričam o praroditeljima, već o sexu... kad god ti se hoće, ili već kakvu potrebu imaš, zašto sputavati i suzdržavati se?
tucati se samo kada hoćeš da napraviš dete?
da sam muško ne bi mogao da mi se digne na tu pomisao.
 
Upravo tako. Savremena medicina i psihologija pogresno uce da covek nije u mogucnosti da kontrolise svoje seksualne nagone i da je tako nesto cak i stetno - da ce covek koji zivi u uzdrzanju postati dzangrizav, razdrazljiv, frustriran... Medjutim, dvehiljadugodisnja istorija Hriscanstva pokazuje da je to netacno, pokazuje da je zapravo suprotno. Monasi i monahinje, koji su ziveli u uzdrzanju godinama uz pomoc Bozije blagodati stekli su neverovatan dusevni mir, dok su mnogi koji su se prepustali najperverznijem bludnicenju zavrsili u mentalnim ustanovama.

Slažem se. Samo se ne bih ograničila na istoriju hrišćanstva, jer su monasi i monahinje postojali
i pre hrišćanstva.

Zadovoljavanjem seksualnih potreba, luči se hormon sreće, ali to nije jedini način i oni koji
nađu isti ili veći stepen zadovoljstva u drugim stvarima, mogu da praktikuju uzdržanost
bez ikakvih posledica.
 
Sex je kod Pravoslavnih dozvoljen samo u braku (crkvenom). Ne mora uvek biti u reproduktivne svrhe. Ako je muskarac ili zena , recimo, sterilna, oni i dalje mogu da stupaju u seksualne odnose. Ali je zabranjeno sprecavanje zaceca na bilo koji nacin osim suzdrzavanjem od sexa.

Malo me tu buni ono, ne mora uvek biti u reproduktivne svrhe, ok vole se dvoje ljudi, zele da iskazu svoju ljubav na fizicki nacin, medjutim, zabranjeno je koriscenje stredstava za kontracepciju. U tom slucaju, muz i zena mogu da imaju nezasticen odnos, zasticen nije dozvoljen, radi ljubavi, uzivanja, ali zar onda i verovatnoca od trudnoce nije velika? Sta ako vec imaju 6-toro dece i ne treba im vise, a opet zele da budu intimni na taj nacin?

Razumem ja sve ono, deca su proizvod ljubavi, vrhunac ljubav u braku, kako vec ko gleda na to, i jeste lepo imati brdo dece, ko moze da pruzi dovoljno ljubavi i da tu decu izvede na pravi put, kao i da ih obezbedi, ali sam ipak za kontracepciju u braku, ako par ne zeli vise dece.
 
Malo me tu buni ono, ne mora uvek biti u reproduktivne svrhe, ok vole se dvoje ljudi, zele da iskazu svoju ljubav na fizicki nacin, medjutim, zabranjeno je koriscenje stredstava za kontracepciju. U tom slucaju, muz i zena mogu da imaju nezasticen odnos, zasticen nije dozvoljen, radi ljubavi, uzivanja, ali zar onda i verovatnoca od trudnoce nije velika? Sta ako vec imaju 6-toro dece i ne treba im vise, a opet zele da budu intimni na taj nacin?

Razumem ja sve ono, deca su proizvod ljubavi, vrhunac ljubav u braku, kako vec ko gleda na to, i jeste lepo imati brdo dece, ko moze da pruzi dovoljno ljubavi i da tu decu izvede na pravi put, kao i da ih obezbedi, ali sam ipak za kontracepciju u braku, ako par ne zeli vise dece.

Pa nek ga vadi na vreme.....:lol:
 
ne pričam o praroditeljima, već o sexu... kad god ti se hoće, ili već kakvu potrebu imaš, zašto sputavati i suzdržavati se?
tucati se samo kada hoćeš da napraviš dete?
da sam muško ne bi mogao da mi se digne na tu pomisao.

Е, то је већ нешто друго. То " кад год ти се хоће " - не пије воду. Па и то " какву потребу имаш " - је дискутабилно.

Спавати са женом / мужем само када хоћеш да " направиш дете " је несхватљиво и непојмљиво са хришћанством.
 
Navescu ovde odlomke iz teksta o. Josije Trenhama, koji objasnjava Hriscanski pogledna seksualne odnose:

" Православни Хришћани у САД (али и у Србији, прим. webm.), налазе себе на почетку 21. века, окружене културним миљеом који је постхришћански, секуларни, и стран уму Цркве. Нигде ова стварност није тако видљива, као у пољу људске сексуалности. .....

Сексуална револуција шездесетих је мајка већине савременог размишљања о сексуалним односима. Из ње су израсле следеће погрешне идеје. Секс је апсолутно битан за испуњење људске среће и развоја. Девственост је једно несрећно и неиспуњено стање. Сексуалне потребе и нагони мушкараца и жена су истоветни. Сваки секс је добар, док год он укуључује и љубав, или бар суздржање од „повређивања“ друге особе. Традиционални хришћански појмови о сексуалности су репресивни и не подударају се са човековом личном слободом.

(...)

- - - - - - - - - -
Dalje navodi:

" Ми, Православни Хришћани, морамо знати више од оног против чега смо. Морамо знати за шта смо. Шта тачно Православна Црква учи о сексуалним односима? Прво, секс није суштински важан за пун људски развој и срећу. Човечанство није створено ради секса. Сексуални односи какве знамо, нису постојали у Рају. Адам и Ева су живели без секса, и то у неописивом блаженству. Сексуални односи су почели тек када је човечанство пало у грех, и било лишено своје древне славе и Духа Светог.

Ово је учење Књиге Постања: „И Господ Бог изгна га из врта Едемског... Иза тога Адам позна Еву жену своју; а она затрудне“ (3:23; 4:1). Свето Писмо такође учи да када човечанство буде васкрснуто у Царство Божије, неће бити секса на Новим небесима и на Новој Земљи.(...)

Да ескс није суштински за здравље и пун живот, такође се види и у примеру живота, нашег Најслађег Спаситеља Исуса Христа. Наш Господ Исус Христос је савршено људско биће, а ипак Он ниакда није имао секс. Он је одбацио благослов земаљског брака, и успешно савладао сва сексуална искушења са циљем да непрекидно изврши вољу Свога Оца, што Му је била сама храна и пиће.”
Ne mogu da verujem da jedna zdrava osoba u punoj zivotnoj znasi, moze da razmilja na ovaj retrogradan nacin. Ovo je razmisljanje jednog starca, po svoj prilici impotentnog, koji samo moze da zavidi mladima na srecu koju muskarci i zene mogu jedni drugima da pruze ako su telesno i duhovno bliski. No, nije samo to u pitanju, ima budalastina, cak i pogresnog tumacenja, namerno ili spontano, Biblije. Uzmimo ucenje knjige Postanja:
Tvoj pop kaze:” Сексуални односи какве знамо, нису постојали у Рају. Адам и Ева су живели без секса, и то у неописивом блаженству. Сексуални односи су почели тек када је човечанство пало у грех, и било лишено своје древне славе и Духа Светог.” Dokaz da popovi mogu svesno da lazu i iskrivljuju cak i ono sto je vise nego ocito.

Evo sta o tome kaze Biblija na samom pocetku:


I stvori Bog čoveka po obličju svom, po obličju Božjem stvori ga; muško i žensko stvori ih.
[SUP]28[/SUP] I blagoslovi ih Bog, i reče im Bog: Rađajte se i množite se, i napunite zemlju, i vladajte njom, i budite gospodari od riba morskih i od ptica nebeskih i od svih zveri što se miče po zemlji.
[SUP]29[/SUP] I još reče Bog: Evo, dao sam vam sve bilje što nosi seme po svoj zemlji, i sva drveta rodna koja nose seme; to će vam biti za hranu.
Sta mislis, Cecalano, kako su se to mnozili. Bespolno, bez seksa???? Zar nisi mogla da mucnes svoju glavu i da se setis sta to pise u toj tvojoj “svetoj” knjizi u koju beskrajno verujs.

Cecalano, jedno normalno pitanje, da li si ikada osetila zadovoljstvo bliskim priustvom muskarca koga si na ovaj ili onaj nacin volela. Ako nisi, onda mi je jasno zasto si postavila ovu taemu.
 
Kao po pravilu, nista pametno. Jos samo nedostaje da se javi PNP sa svojom mor(m)onkom.

Јел си ти, несрећо, ожењен ?

Ако јеси има ли веће несреће, несрећо, но бити у браку а маштати о другим женама ?

Има ли већег пада, беде и јада ?

Жалости, чемера...........?

Лицемерја и срозавања себе на најниже могуће гране ?

Срамоте када се погледаш и видиш у шта си се претворио ?
 
Јел си ти, несрећо, ожењен ?

Ако јеси има ли веће несреће, несрећо, но бити у браку а маштати о другим женама ?

Има ли већег пада, беде и јада ?

Жалости, чемера...........?

Лицемерја и срозавања себе на најниже могуће гране ?

Срамоте када се погледаш и видиш у шта си се претворио ?
Mnogo si prost i jos vise glup.
 
Ко ти, Цврле, прича о написаном ?

Говоримо о логичном. Нема друге но да смо директни потомци првога човека и прве жене. Све и да нам Бог преко Мојсеја у Првој Књизи Постања није рекао......... ми би пратећи логичан след догађаја схватили да нема друге но да имамо заједничке - прародитеље.

Хајде ти лагано крени од оца и мајке, па преко бабе и деде, па прабабе и прадеде набрајај редно и доћи ћеш до - прародитеља. И схватићеш да нема друге но да је цео људски род потекао од заједничких нам прародитеља.

А ти , Цврле, моралиши колико ти је воља али непобитна чињеница је да нема друге но да су нам - да поновимо - заједнички прародитељи.

Biblija, ista koju ti citas. Lepo, vel'kim slovima napisano.

Jesu tvoji otac i majka rod? Nisu. Jesu tvoji baba i deda rod? Nisu. Mada kako pises, ne bi me cudilo da jesu.

Nabrajam redno i dodjem to jednocelijskih organizama koji su se razmnozavali prostom deobom. Daleko moralnije i daleko logicnije od frfljanja da je bog napravio coveka od prasine i zenu od rebra. To je bilo verovanje coveka od pre nekoliko hiljada godina, koju ti danas sriches kao pesmicu.

Naravno da cu da moralisem koliko mi volja, zato sto TI sa tim incestom, trebas da upoznas neko dete i da mu pricas da su se brat i sestra tucali da bi napravili covecanstvo, a ne ja. Pa cisto da vam skrenem paznju na moralnu pouku koju ces preneti detetu. Ako imate trunke morala jos u sebi. Ako uopste znate sta je moral. Makar prividno, negde tamo u izmaglici.


Јел си ти, несрећо, ожењен ?

Ако јеси има ли веће несреће, несрећо, но бити у браку а маштати о другим женама ?

Има ли већег пада, беде и јада ?

Жалости, чемера...........?

Лицемерја и срозавања себе на најниже могуће гране ?

Срамоте када се погледаш и видиш у шта си се претворио ?

Ima, reci mi samo kad zelis da pocnem da nabrajam, posto ce mi trebati nekoliko zasebnih strana... evo ti recimo, verovanje da je ceo ljudski rod nastao iz incesta, po meni daleko veci intelektualni pad, cemer i jad, nego pozeleti lepu zenu.

Pozeleti tudju zenu, naspram pozeleti rodjenu sestru. Razlika je ocigledna.

Da ta zelja ne postoji, muz i zena nikad ne bi bili zajedno na prvom mestu, i ta zelja se ne gasi na prekidac, samo zato sto si nasao partnera.
 
Poslednja izmena:
Izgleda da je prilikom kreacije prstiće umešao i džavolčič...lepo je bog smislio svet bez emocija i uživanja ali ne lezi vraže, kad se okrenuo da
dovati finalnu kocku leda iz frižidera, džavolčič iskoristio priliku pa bogu iza ledja, smesi dodao par kapi ekstrata od koprive i buuum..sreća, sreća radost...:mrgreen:

Ima raznih emocija.
Zdrave emocije kao ljubav se podsticu dok se pretjerane emocije I nagoni osudju jer od covjeka prave zavisnika I roba.
Dakle, ljubav, seks - sreca, sreca, radost
nagon, seks - vatra, vatra, pepeo :mrgreen:
 
To sam i ja posmislio, ako vec ne mogu barijere, prirodno je valjda da prekine snosaj.
Ali tako je i Onan radio, pa je kaznjen od strane boga.

to nema veze sa tem..(K)onan je kaznjen zato sto nije postovao jevrejski obicaj da ako brat umre da on mora njegov zeni da napravi decu.....moz da ga vadis slobodno.....na vreme....:lol:

- - - - - - - - - -

Ima raznih emocija.
Zdrave emocije kao ljubav se podsticu dok se pretjerane emocije I nagoni osudju jer od covjeka prave zavisnika I roba.
Dakle, ljubav, seks - sreca, sreca, radost
nagon, seks - vatra, vatra, pepeo :mrgreen:

mudra si ti neka zenka....jedna od najmudrijih ovde na forumu.....:D
 

Back
Top