tarata TA

gost 310829

Veoma poznat
Poruka
10.351
U ljubavi i ratu je sve dozvoljeno, ili pak povlačite neku svoju granicu?
širinu teme nisam hteo da usmerim pa nek je svako komentariše kako shvata.

ps. oni koji će me ubeđivat da ljubav ne postoji nek ne troše vreme
 
U ljubavi i ratu je sve dozvoljeno, ili pak povlačite neku svoju granicu?
širinu teme nisam hteo da usmerim pa nek je svako komentariše kako shvata.

ps. oni koji će me ubeđivat da ljubav ne postoji nek ne troše vreme

Ne bih gazila preko leseva i unistavala veze, znaci ako je moralno i eticki prihvatljivo onda moze... :malav:
 
U ratu mozda i jeste...mada diskutabilno....
Nije u ljubavi sve dozvoljeno, naravno da ima neke stvari koje nikad neces uraditi upravo iz ljubavi.
Kad pricam o ljubavi, ja pricam uvek o ljubavi u sirem smislu i nekako povezujem odma sa religijom...mislim jes da je ovo ljis, al ti si trazio sirinu....:)
 
U ljubavi i ratu je sve dozvoljeno, ili pak povlačite neku svoju granicu?
širinu teme nisam hteo da usmerim pa nek je svako komentariše kako shvata.

ps. oni koji će me ubeđivat da ljubav ne postoji nek ne troše vreme

U ljubavi jeste dozvoljeno, to je i odrzava i to je dobro, na srecu.

U ratu jeste sve dozvoljeno i to ga odrzava i to je lose, na zalost.
 
pa nije u ratu sve dozvoljene imas one Zenevske konvencije, haski pravilnik, dodatne protokole , Mertensova klauzula i sl....
e tako i ni u ljubavi nije sve dozvoljeno , ako ubacis neka pravila i principe i krenes da ih gazis na kraju ces osetiti kako si se posrao po sebi ,eto
 
U ljubavi i ratu je sve dozvoljeno, ili pak povlačite neku svoju granicu?
širinu teme nisam hteo da usmerim pa nek je svako komentariše kako shvata.

ps. oni koji će me ubeđivat da ljubav ne postoji nek ne troše vreme

Ljubav i mržnja su ti kao ta TA peć, što je mećeš u naslov :heart: Što ih više puniš energijom, oni su sve vreliji :heart:
 
U ljubavi i ratu je sve dozvoljeno, ili pak povlačite neku svoju granicu?
širinu teme nisam hteo da usmerim pa nek je svako komentariše kako shvata.

ps. oni koji će me ubeđivat da ljubav ne postoji nek ne troše vreme

Ta parola je jaaako jadna i gnusna... ne volim je... vrv smišljena od ljudi koji su idioti, ali im treba opravdanje u svemu.
Ni u ljubavi ni u ratu ne povređujem, bar ako sam ja tu ljubav obećala.
 
U ljubavi i ratu je sve dozvoljeno, ili pak povlačite neku svoju granicu?
širinu teme nisam hteo da usmerim pa nek je svako komentariše kako shvata.

ps. oni koji će me ubeđivat da ljubav ne postoji nek ne troše vreme

Ljubav jeste precenjena. Ali, postoji. I nije sve dozvoljeno, neka kaže ko šta hoće. Da jeste, verovatno više ne bih bila od onih, koje dišu. To samo kažu, oni, koji i sami znaju da nije sve dozvoljeno, ali im ovako više paše i odgovara. Mada, živimo u dobu, gde vladaju dvostruki aršini.

Moja granica je moja granica. Poštenje i čist obraz iznad svega. Mirna savest. Nikada ništa otela, razrovala, povredila. Na ičijoj nesreći gradila sviju nazovi sreću. Čista savest i beli dlanići, su moj parametar i reper života, po kojem ja živim.

Zbog mene, niko nije plakao.

Ono što mi po prirodi stvari pripada ili ne, je moje ili nije i to mi niko ne može oduzeti. A niti nadomestiti.

Znači, stvar je jasna..Šta si sejao, to ćeš i da žanješ.

Ja verujem, u onoga od gore, na nebu. I neko to zaista, vidi sve. Ja duboko mislim, da tako jeste.

Koji poravna(va) sve.

:bye:
 
Sta je rat, ako ne prevelika ljubav koja je razocarala (mislim na medjudske odnose, ne rat u globalu)?

Sto se pravog rata tice, tehnicki sve je dozvoljeno, dok te sud ne uhvati, ali nije ni sve casno, isto tako i u ljubavi (ili u onom trenutku kada ljubav postane rat).
Meni je necasno omalovazavati drugu osobu, praviti je ljubomornom sa nekom trecom osobom namerno, itd, itd.

Povlacim granicu uvek, jer rat, mrznja, pokazuje kakvi smo zaista, tj. budi najgore u coveku, a ljubavi treba malo da postane mrznja.
Primera radi, devojka me namagarci sa nekim, i sta ja treba sutradan, ozlojedjen mrznjom posle raskida da je na ulici samaram ili nega da sacekam ispred nekog kafica i da ga izbodem?

Sve je mozda dozvoljeno, tehnicki, ali sve smatram da ne treba biti korisceno.
 

Back
Top