Edward Snowden želi da živi i radi u Rusiji

Mingo IV

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.741
OČEKUJE RJEŠAVANJE STATUSA

Edward Snowden želi da živi i radi u Rusiji


Edward%20Snowden.jpg


Edward Snowden planira da se nastani u Rusiji i spreman je da započne sudsku bitku ukoliko ruska migraciona služba odbije njegov zahtev za azil, rekao je u utorak ruski advokat bivšeg saradnika NSA Anatolij Kučarena.

- Teško mi je da kažem koji bi bili njegovi potezi u slučaju da se donese pozitivna odluka (o zahtjevu za azil) - rekao je Kučarena u intervjuu za rusku televiziju Russia Today i dodao da je Snowdenova sigurnost "pitanje broj jedan" u ovom slučaju.

Kučarena smatra da će proces adaptacije njegovog klijenta potrajati neko vrijeme, što je, kako je kazao, razumljivo, pošto "ne zna ruski jezik i običaje, a ni naše zakone".

- On planira da sredi svoj život ovdje. Planira da pronađe posao. A, sve njegove naredne odluke biće donijete zavisno od situacije u kojoj se bude našao - dodao je advokat.

Bivši saradnik NSA-e nalazi se u tranzitnoj zoni moskovskog aerodroma Šeremetjevo i prošle nedjelje je podnio zahtjev za azil u Rusiji. U slučaju odobravanja azila, dobio bi izbjegličku legitimaciju na godinu dana koja bi mu dala "sva prava i privilegije" ruskog građanina.

http://www.avaz.ba/globus/svijet/edward-snowden-zeli-da-zivi-i-radi-u-rusiji
 
Bas lijepo. :)

Ovo je zelja mnogih Srba da odu u Rusiju i da zive i rade tamo. Rusija je jedna prelijepa zemlja i ima puno lijepih gradova mada meni se dopadaju podsibirski gradovi Omsk i Novosibirsk. Tamo su prelijepe zime i cist je zrak. Inace, Snowden ce uspjeti u Rusiji i da sam na njegovomk mjestu ja bih promijenio ime i prezime u rusko tako da bih tezio potpunoj asimilaciji. Mozda Snowden prihvati cak pravoslavlje. Inace on je zgodan i on bi mogao da se ozeni sa nekom ruskinjom.
 
Машта. Живот ће му бити у сталном страху, кад тад ће га ухватити Амери.

Nece ga uhvatiti Ameri jer Amerima je cilj da on prestane pricati. Inace to je prilika da se Snowden mozda angazira u rusku tajnu sluzbu i tako oda povjerljive informacije o SADu.
Ja ne znam zasto Srbi hrle ka Zapadu kad mogu otvoriti imigracioni program ka Rusiji i tako nasele Rusiju. Mislim da bi Srbi tada uzivali bili bi ponosni.
 
Nece ga uhvatiti Ameri jer Amerima je cilj da on prestane pricati. Inace to je prilika da se Snowden mozda angazira u rusku tajnu sluzbu i tako oda povjerljive informacije o SADu.
Ja ne znam zasto Srbi hrle ka Zapadu kad mogu otvoriti imigracioni program ka Rusiji i tako nasele Rusiju. Mislim da bi Srbi tada uzivali bili bi ponosni.

Медији.
 

Back
Top