Miami/Florida, informacije i pomoci, stan, hrana, poslovi...
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Miami/Florida, informacije i pomoci, stan, hrana, poslovi...

Početnik
    Učlanjen
    15.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Miami/Florida, informacije i pomoci, stan, hrana, poslovi...

Otvorio sam ovu temu prvenstveno jer malo ima o gradu Majami i uopste o Floridi na forumu a dobro ce posluziti pomoc svima onima koji se odluce otici tamo i raditi.... Ovde pisite vi koji ste bili tamo o informacijama koje ce pomoci svima nama...Ipak se trebamo drzati barem sto se podele informacija tice , a ukoliko je moguce i ukoliko je neko u prilici da pomogne konkretno..

1. Ponuda posla ( da li je moguce i tesko naci posao, na sta se fokusirati )

2. Stan / hrana ( troskovi stanovanja/ hrane gde traziti stan u kom delu na sta obratiti paznju)

3. Sta izbegavati, na sta posebno obratiti paznju

4. Prevoz do Majamija koji preporucujete

Pisite o vasem iskustvu ukoliko ima jos nesto sto vas interesuje za grad Majami dodajte ja ukoliko bilo sta saznam ja cu ovde pisati ...

Stara legenda BLAJBI (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2617

Podrazumevano Re: Miami/Florid, informacije i pomoci, stan, hrana, poslovi, informacije i pomoci

Imas li americku vizu?

To je PRVO!
    Najveca tajna zivota je da je zivot - poklon.....

Početnik
    Učlanjen
    15.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Miami/Florid, informacije i pomoci, stan, hrana, poslovi, informacije i pomoci

Planiram ici na worrk and travel sto traje 5-6 meseci, ne znam gde traziti posao, ali mnogo bih voleo da to bude florida ali ne znam nista o tom delu Amerike ... :/ Zbog toga sam ovde zapoceo temu...

Veoma poznat Ériu (avatar)
    Učlanjen
    18.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1364

sto se majamija tice, koliko ja znam tamo ti je spanski prilicno neophodan da bi normalno funkcionisao jer dosta imigranata (dakle ne prva generacija rodjena tamo) ne prica engleski...zapravo znam coveka koji se iz majamija preselio u spaniju na neko vreme da bi naucio jezik, jer tvrdi da ti je on u gradu preko potreban, posebno za posao...to je valjda majami i okolina, eventualno ostatak te juzne floride, ostatak ne...
    ...sweet little angel you should have run...

Poznavalac stvari nije na forumu
    Уништитељ мрачњака,незналица и секташа.
    Legenda Poznavalac stvari (avatar)
    Učlanjen
    10.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3727

Мсм нађе га...
    Према подацима Уреда за попис становништва САД, Мајами је трећи град по сиромаштву у САД, а иза њега су само Детроит у Мичигену и Ел Пасо у Тексасу. Ово је и један од ретких градова у САД чије је локална власт банкротирала, 2001. године
    А ево га и цео чланак:
    http://sr.wikipedia.org/sr/%D0%9C%D0%B0%D1%98%D0%B0%D0%BC%D0%B8
    Муслимански мигранти не долазе у Европу да раде већ да се накаче на социјалу-Милош Земан, Председник Чешке Републике.

Zainteresovan član tiberije (avatar)
    Učlanjen
    23.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

U Miami se ide na odmor a ne da zivis. Visoka stopa kriminala, najvece socijalne raslojavanje u Americi, neophodan Spanski.
    Ja sam u Tampa Bay oblasti koja ti je uz Okrug Orlanda kud i kamo bolja opcija sto se tice Floride.
    E sad ovde imas lepo vreme, okean i par drugih pogodnosti, ali plate i zarada su nize nego u vecem delu Amerike.
    Pored toga bez auta ne mozes ni u kupovinu tako da zaboravi na Floridu ako nemas auto.

Zainteresovan član Antilochus (avatar)
    Učlanjen
    19.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Citat Original postavio tiberije Pogledaj poruku
    .
    Pored toga bez auta ne mozes ni u kupovinu tako da zaboravi na Floridu ako nemas auto.
    Ovo je sasim tacno. Podsetio si me kad sam prvi put bio na Floridi i to u Tampi pa sam hteo da vidim Busch Garden i jedini prevoz je bio taxi. Tada je voznja od hotela do Busch Garden-a u jednom pravcu bila oko $50.00
    U Fort Lauderdale sam video neke autobuse kao gradski prevoz ali nisam siguran koliko su dobri, u Orlandu isto ima gradski prevoz ali treba peske da ides par milja (jedna milja oko 1,6km) do stanice. Prva stvar mu je da kupi ili rentira kola. Bolje da ide u New York, subway i autobusi rade sasvim dobro, toliko o prevozu.

Zainteresovan član SamanthaJones (avatar)
    Učlanjen
    30.05.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    33

Podrazumevano Re: Miami/Florida, informacije i pomoci, stan, hrana, poslovi...

Idi u Majami ima nasih koliko hoces,...ja nisam nesto odusevljena Majamijem..ali ono malo dalje Ft Lauderdale, Orlando... mada bolje je Boston, New York
    Sta je starleta? Citiram: ,,Isto što i Kur*a ili prostitutka,samo što je kur*a suviše prosto a prostitutka suviše dugačko."

Slične teme

1. Nataši Mićić stan i hrana od države !!!
    Autor gost 23146 u forumu Politika
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 21.01.2009., 00:21
  2. Informacije o piratskom on-line igranju
    Autor Omega[MERC] u forumu Video igre
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 18.09.2008., 19:45
  3. Treba mi stan
    Autor Inka u forumu Preduzetništvo i radni odnosi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 08.09.2003., 11:05

Pravila za slanje poruka