Gde zapoceti zivot
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Gde zapoceti zivot

Nov član
    Učlanjen
    24.07.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Gde zapoceti zivot

Pozdrav svima;
    Imam 19 godina, zivim u Srbiji i imam dvojno drzavljanstvo (Hrvatska-Srbija); Zavrsio sam srednju ekonomsku skolu i zeleo bih da odem negde. Radim sajtove vec 2-3 godine, u proseku sam zaradjivao 40 evra mesecno a na alertpayu imam skoro 400 evra za koji mi roditelj ne zna. S obzirom da se za 2. dete nema para za fakultet, zelim da podignem te pare i odem u neku drzavu gde bih bio i ulicar samo da odem odavde. Za Nemacku sam procitao da se ne dobija azil a i ne znam nemacki jezik (engleski pricam perfektno) tako da mi to otpada. Znam da ce pola sad da misli kako sam nezreo, glup i nepromisljen ali naprotiv dosta sam razmisljao o ovom i uvek sam vazio za inteligentnog decka. Tako da bih vas zamolio da me zaobidjete sa uvredama i trolovanjem jer sam krajnje ozbiljan.
    Dakle koja je Vasa preporuka, gde zapoceti zivot?
    U obzir dolaze drzave evropske unije

Nadam se da nisam pogresio temu i forum

Početnik Mali Zeleni Zmaj (avatar)
    Učlanjen
    18.07.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Gde zapoceti zivot

Nisi nezreo, slicno sam i ja uradio samo sto sam tad imao 20 godina i bukvalno bio neko vreme ulicar, spavao po napustenim vagonima, zgradama. Samo ako nisi spreman psihicki za najgore, ne upustaj se u takvu avanturu sa samo 400 eura u dzepu. Radi aktivnije to sto znas i ustedi vise novca. Nije lako biti sam u nepoznatoj zemlji. Neznam koju bih ti zemlju preporucio ali eto ako odes negde ne stidi se ni jednog posla, nekad je i rad za hranu i smestaj pun pogodak dok se ne sredis... Sve najbolje.

Poznavalac stvari nije na forumu
    Уништитељ мрачњака,незналица и секташа.
    Legenda Poznavalac stvari (avatar)
    Učlanjen
    10.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3727

Америка нуди најбољи смештај...
    Муслимански мигранти не долазе у Европу да раде већ да се накаче на социјалу-Милош Земан, Председник Чешке Републике.

Poznat Padre (avatar)
    Učlanjen
    15.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    267

A da odes u Slovacku, naucis Slovacki (nije tezak slican je srpskom i hrvatskom) i tamo upises faks? Dobijas stipendiju kao i svi studenti, imas studentski dom, zavrsis faks. Nije daleko ni od SRB ni od HR, Bec ti je na 45 minuta busom, EU je a opet je nekako 'kao kod kuce'?

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6152

ako si nesto zavrsio prijavi se za kruzere ili u grcku pocetkom maja konobarisanje ,da skupis jos para i steknes iskustvo pa onda malo dalje
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Veoma poznat ZvezdanKa (avatar)
    Učlanjen
    07.10.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    307

Eto, dobio si super savete. Ja mislim da je kruzer najbolja varijanta, svakako...upoznaces svet, ljude, zaradices nesto love...do 20 ces biti zmaj...na kruzeru se puno radi, ali tako ti je to do kraja zivota u toj zemlji gde pokusavas da zapalis...dakle nema ono mama tata, spava mi se...
    e to je odrastanje i zivot...srecan put...ne mislimd a si nezreo, mislim da si pronicljiv i da treba omah to da uradis....samo moras da cuvas glavu...kad si sam u belom svetu, bukvalno svasta moze da te strefi...

Aktivan član DRVOSEČA (avatar)
    Učlanjen
    16.05.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    54

Тамо где би ти ишао... ( на запад предпостављам ) није више тако лепо и забавно као некада.
    Можеш да живиш на улици. Можеш да будеш бескрајно сналажљив, вредан и упоран.
    Те особине нико не узима у обзир када погледа твоје папире. Уосталом шта би радио тамо са средњом школом? Вероватно све оно што можеш и овде да радиш за мање или више исти новац. Запад је за људе који имају неки капитал јер им нуди неку сигурност улагања, или за људе са ЕТФ-ом, медицином, хемијом... Са факултетом би могао добити држављанство у Аустралији или Канади са условом да десет година живиш негде на границама цивилизације. То што си чуо да је неко негде био, то је било некада. Сада су друга времена. Покушај у Русији или Украјини као физикалац. Уштеди тамо неке паре па види шта ћеш после... Или иди на прекоокеанске бродове као радник...
    www.fliiby.com/bus

Buduća legenda Lexa (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    800

Citat Original postavio DzonVejn Pogledaj poruku
    Pozdrav svima;
    Imam 19 godina, zivim u Srbiji i imam dvojno drzavljanstvo (Hrvatska-Srbija); Zavrsio sam srednju ekonomsku skolu i zeleo bih da odem negde. Radim sajtove vec 2-3 godine, u proseku sam zaradjivao 40 evra mesecno a na alertpayu imam skoro 400 evra za koji mi roditelj ne zna. S obzirom da se za 2. dete nema para za fakultet, zelim da podignem te pare i odem u neku drzavu gde bih bio i ulicar samo da odem odavde. Za Nemacku sam procitao da se ne dobija azil a i ne znam nemacki jezik (engleski pricam perfektno) tako da mi to otpada. Znam da ce pola sad da misli kako sam nezreo, glup i nepromisljen ali naprotiv dosta sam razmisljao o ovom i uvek sam vazio za inteligentnog decka. Tako da bih vas zamolio da me zaobidjete sa uvredama i trolovanjem jer sam krajnje ozbiljan.
    Dakle koja je Vasa preporuka, gde zapoceti zivot?
    U obzir dolaze drzave evropske unije

Nadam se da nisam pogresio temu i forum
    Uzmi 400 evra, upiši megableju, nađi neki buđav posao da otplatiš studije i za 3 godine si u dubai-u.
    Janidebi

Ističe se
    Učlanjen
    01.03.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

ako odes vise se ne vracaj....OZBILJNO

cikcak nije na forumu
    u mom profilu ima odličan album sa mojim golišavim slikama
    Primećen član
    Učlanjen
    16.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    76

rekao bih da je autor teme našao bolje mesto da se informiše, pošto se ne javlja.

a to bolje mesto bi moglo da bude ovaj link
    100% ženskih priželjkuje onakvo muško kakvih je 10% od bilo kojeg ponuđenog broja
    100% muških priželjkuje onakvo žensko kakvih je 10% od bilo kojeg ponuđenog broja. u tome se krije sva frustracija

Slične teme

1. Tezak zivot?
    Autor Lik u forumu Tinejdžeri
    Odgovora: 39
    Poslednja poruka: 19.02.2011., 01:16
  2. BOLJI ZIVOT ILI SRECNI LJUDI
    Autor ufi u forumu Televizija, radio i novine
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 12.04.2008., 14:17

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor