PEAT

Truman

Elita
Poruka
22.709
Razmišljao sam da l da otvorim ovu temu ili ne, jer konvencionalni psiholozi imaju običaj da omalovažavaju neke druge metode. Elem, Deep PEAT je spiritualna tehnika Živorada Mihajlovića Slavinskog koja je meni lično znatno olakšala život. Ona vam omogućava da za vrlo kratko vreme depolarizujete svest ( integrišete polaritete ). Šta to znači narodski rečeno? Pa znači da više ne osećate psihičku tenziju, bol, negativnu energiju i sl. Proces se radi za svaki problem pojedinačno, ali već posle prvog osetite znatno olakšanje. PEAT nije tehnika koja će vam rešiti problem na objektivnom nivou ( kao one šarlatanske new age stvari tipa Tajna ) već poboljšava kvalitet života, rasterećujući vas tog napona koji u nama postoji jer lutamo od cilja do cilja, od želje do želje...
Primenjivao sam više tehnika, a ovo je jedina koja daje rezultate.
Ako ima ljudi koji su takođe imali iskustva s njom slobodni su da ostave utiske.
 
Taj PEAT je već Tajna.
Tako si malo rekao a verujem da ima puno više da se kaže...
Hajd objasni malo više ako nije tajna.
Razgolićenost duha je sramota u principu.
Slavinski ne dozvoljava svojim adeptima da pričaju o svom napredku.
Jer kada pričaš o tome bije te maler.
:)
 
Ne verujem ja u to, a i sam Slavinski se hvalisa svojim postignucima. U svakom slucaju ja niti ga poznajem licno niti sam njegov obozavalac.
Sto se tice tehnike ona se svodi na pritiskanje odredjenih akupunkturnih, energetskih tacaka dok izgovaras odredjene recenice koje sadrze emocije koje te muce. I to se onda nekako integrise i osetis olaksanje. Ja recimo sad nemam pojma na sta bih radio PEAT jer se osecam skroz relaksirano. :)
 
Zika je spojio ezoteriju, slovenski paganizam, neka ucenja Don Huana, unutrasnji ljudski glas, i pravoslavnu dogmu.
Ne poznajem Gnosticizam, Santeriju, Tai Chi Chuan, Mahabharatu i vede, ali me ne bi cudilo da postoje elementi.
Zvanicno je sledbenik ideja Alistera Kroulija, i to je oficijelni kurs, ali ima daleko humaniji i covecniji pristup, postujuci bogove.
Ne ugurava ljudima Kroulijeve istine u mozak; samo ih navodi da se sami probude, osveste.
Nema tu zla.

Pogledajte prilog 296519
 
Razmišljao sam da l da otvorim ovu temu ili ne, jer konvencionalni psiholozi imaju običaj da omalovažavaju neke druge metode. Elem, Deep PEAT je spiritualna tehnika Živorada Mihajlovića Slavinskog koja je meni lično znatno olakšala život. Ona vam omogućava da za vrlo kratko vreme depolarizujete svest ( integrišete polaritete ). Šta to znači narodski rečeno? Pa znači da više ne osećate psihičku tenziju, bol, negativnu energiju i sl. Proces se radi za svaki problem pojedinačno, ali već posle prvog osetite znatno olakšanje. PEAT nije tehnika koja će vam rešiti problem na objektivnom nivou ( kao one šarlatanske new age stvari tipa Tajna ) već poboljšava kvalitet života, rasterećujući vas tog napona koji u nama postoji jer lutamo od cilja do cilja, od želje do želje...
Primenjivao sam više tehnika, a ovo je jedina koja daje rezultate.
Ako ima ljudi koji su takođe imali iskustva s njom slobodni su da ostave utiske.
cekaj jel treba se ima kuca negde na selu ono izolacija da nas niko ne moze iznervirati ili se sklanjamo na svakom koraku od negativnog..nema gledanja hronike,citanje novina,cekanje u redu,saobracaju itd i sl
 
Slavinski ne dozvoljava svojim adeptima da pričaju o svom napredku.
Jer kada pričaš o tome bije te maler.
:)

Nisam ovo primetio bar po literaturi koju sam procitao. Da zabranjuje kopiranje materijala da, ali pricu o istom ne. Mozda, ukoliko ima neku svoju skolu kad vec spominjes adepte, dostupna literatura sa druge strane je pisana za obicne ljude koji zele da unaprede svoje zivotne sfere, duhovno ili materijalno.

Upoznat sam sa nekim tehnikama poput Ekskalibura koje je vremenom usavrsavao, imam knjigu sa posvetom Sunjata sa jednog od njegovih kurseva na kojima nisam bio. Seminare radi trenutno njegov sin, bar sam tako cuo i to nije provereno. Peat sam jednom skinuo sa neta pa izbrisao, drugi put kada sam je trazio na 4share nisam nasao.
 
Ja sam samo hteo da informišem ljude da ova tehnika radi, da znaju da na taj način mogu da rešavaju probleme. Jer znaj da većina za ovako nešto uopšte nije čula...ili će pre da idu godinu dana na psihoterapiju. Moje je da ponudim znanje, a vaš izbor da li ćete nešto učiniti povodom toga. :)
 
možda pomaže placebo a ne to.

gledao sam sad intervju 10min, nisam mogao dalje, jer ništa konkretno ne pričaju, čist marketing....

trumane, reci konkretno kako izgleda jedna seansa, primer daj, lepo dočaraj da vidimo o čemu se radi?
 
Poslednja izmena:
Ne verujem ja u to, a i sam Slavinski se hvalisa svojim postignucima. U svakom slucaju ja niti ga poznajem licno niti sam njegov obozavalac.
Sto se tice tehnike ona se svodi na pritiskanje odredjenih akupunkturnih, energetskih tacaka dok izgovaras odredjene recenice koje sadrze emocije koje te muce. I to se onda nekako integrise i osetis olaksanje. Ja recimo sad nemam pojma na sta bih radio PEAT jer se osecam skroz relaksirano. :)

Upravo ovih dana razmišljam da li da odem na instrukciju za PEAT...ne znam koliko je to efikasno, ali po ovom što si napisao izgleda da jeste. Bar u tvom slučaju. Ne odgovara svaka tehnika pojedninačnom senzibilitetu, ali daleko od toga da bih tvrdio da nešto ne valja ako meni nije djelovalo. Svojevremeno sam iniciran u transcendentalnu meditaciju, ali ispostavilo se da to nije imalo efekta u mom slučaju, dok su, na primjer, moj poznanik i njegova sestra imali odlična iskustva sa TM. Što bi se reklo, sve je individualno...E pa ja sad tražim nešto u čemu bi se to "individualno" odnosilo na mene :)
Ako mogu da te pitam kako si naučio PEAT jer kako vidim ne poznaješ Slavinskog. Znam da nije jedini način da se preko njega nauči, ali da li si to usvojio preko literature ili si imao instruktora. Te rečenice koje pominješ...da li ih formulišeš sam ili imaju neki obrasci po kojima se postupa? Da li je to sve...da pritiskajući određene tačke ponavljaš te rečenice? Našao sam ovaj sajt sa opisom tehnike http://zivorad.com/sr/oslobodite-tereta-negativnih-dogadaja-u-proslosti#.UgOUEW39VyE Da li ima potrebe da se zna nešto više od ovoga?
 
Išao sam kod Vladimira Stojakovića na seminar, on je glavni trener kog je Žika obučio. Preko literature teško da može da se nauči. Postoje obrasci. Tehnika bi trebalo da radi na svima jer su akupresurne tačke zajedniče svim ljudima. Ja ne znam nikoga ko je nezadovoljan tehnikom.
 
NIsam gedao video, Po tekstualnom objašnjenju rekao bih da je to to, samo mi nije jasno zašto se zove GP4...Ovo što ja radim je Deep PEAT, a imaš i varijantu koja se zove DP4.
 
TO JE NEVEROVATNO!....

Jbt koji je voditelj retard, strasno.

I to je kao kad udjete u lift vvvvvvvvvvfff....
znaci jednostavno covek dodje, tras tras tras tras tras....
 
Poslednja izmena:
Jednom prilikom sam se slucajno nasao u okruzenju koje je spominjalo termine kao sto su PEAT, NLP, life coaching itd... Mislim OK, nemam nista protiv toga da svako radi sta zeli i da smatra da je vazno ono sto misli da je vazno, ali priznajem da je vecina nas bila zatecena kad je lik poceo da iznosi svoje ubedjenje o konstantnom gledanju da bude sto efikasniji, brzi, bolji, trazenje granica, odluke, odluke, odluke... Opterecenost donosenjem odluka, aurom, energijom oko sebe, prekidanjem te energije... Nakon 5 minuta monologa skontas da nije rekao nista, a izgovorio je 10 tona nekih reci koje se vrte oko necega potpuno nebitnog... Najupecatljivije je bilo to sto je on zauzeo stav da nam je izneo tajnu koja se moze meriti otprilike sa Teslinom antigravitacionom tehnologijom.
 
Трумане, остало ми је нејасно да ли се ова техника понавља или је довољно да се уради једанпут за одређени проблем?
Колико је коштао семинар код Стојаковића?

Да ли књига у којој пише о овоме има на нету?
Да ли уопште могу да се нађу књиге Славинског у е-облику?

(Може и на ПП).
 
Poslednja izmena:
Knjiga postoji na papiru, al neće ti mnogo pomoći. Mora neko da ti objasni uživo jer nije baš tako prosto. Ako se dobro odradi za neki problem dovoljno je i jednom.
 
hehe, kad nemaš lično iskustvo sa nekom tehnikom onda prenosiš navodna tuđa i na osnovu toga gradiš svoje mišljenje.

Ne razumem sta je pesnik hteo da kaze.. Ti ovde reklamiras neku navodnu tehniku samopomoci, jos samo da pocnes da trazis da ti uplatimo koju paru.. :) Jel volis Tonija Robinsa?
 

Back
Top