Pamet i stavovi

Зато што греше.

Интелигенција са ставом нема везе.

Ставови се углавном преузимају и копирају, према сензибилитету или зато што тако мисли већина.

Ретки су људи, који до закључака и ставова долазе размишљањем и анализом.
 
Zato što sami sebe smatraju pametnima, pa ako su oni sami pametni i njihovi stavovi moraju biti pametni, što znači da i ljudi koji ih dele takođe moraju biti pametni. Tako nekako. :)

Ovo htedoh reći. Takođe, ako je osoba inteligentna ne znači da će imati zdrave stavove, jer oni mogu biti pod uticajem iracionalnih poriva kao što su mržnja, nacionalizam, povređenost i želja za osvetom isl...Stavovi ipak ne zavise samo od pameti osobe.
 
EFsQm9A.jpg
 
Због сопственог интереса и сигурности.Лакше је извојевати победу док си у већини,зар не? :)
Основно правило политичког успеха,јесте да скупиш глас већине.Глас већине се скупља тако што обманиш већину да верују да су твоји ставови паметни,након тога изјавиш:
"Па ви сте паметни зар није природно да верујете у паметне ставове?",онда им још мало говориш како су паметни,храниш им его,па на крају заволе и тебе и твоје ставове.
Видиш,човек када назове неког паметним он не мора то одиста да мисли,зар не?
То се зове ласкање,и углавном се користи за добит личне користи. :)
 
Зато што греше.

Интелигенција са ставом нема везе.

Ставови се углавном преузимају и копирају, према сензибилитету или зато што тако мисли већина.

Ретки су људи, који до закључака и ставова долазе размишљањем и анализом.
da............
 
"Pametno razmisljas" vise dodje kao neki kompliment po mom misljenju. Svi dajemo sebi za pravo da sudimo sta je glupo a sta pametno u drustvu, ako nam se definicija gluposti poklapa, pa automatizmu smo mi onda pametni.
 
Zašto ljudi imaju običaj da pametnima nazivaju ljude koji dele njihove stavove?

па ако имам неки свој став којег се држим наравно да ћу то сматрати паметним ставом самим тим и да сам паметан а такође и ко ме подржава у том ставу је паметан.
нема ту неке велике фолозофије.
 
сматрати и бити није исто, а и могла си бар да се потрудиш да разумеш уводни пост:mrgreen:
држ се ти метле и крпе за прашину боље ти иде (надам се:D) домаћице
 
pazi, da ne bude da vređam..
ti ako smatraš da si pametan možeš to i biti
(mada više volim da se vodim onim da "glup misli da je pametan, pametan zna da je glup", nešto na tu foru)
a i ne moraš biti :mrgreen:

i nemoj da izvlačiš sad detalje iz mog života, to što nemam dve fakultetske diplome ne znači da sam idiot
 

Back
Top