PAOLINI / NASLEDZE

Андјелко, извини али просто се намеће.
Мислим да би ти од те књиге корисније било да набавиш и прочиташ нешто овако - http://pravopis.tripod.com.

За књигу "Наследзе" никад чуо па не могу да ти помогнем у том погледу.
 
Hahahahah... Ne verujem da neko traži da pročita Paolinijevu "knjigu/serijal"... Urnebesno... Znaš li uopšte ko je Paolini - On je najpoznatiji kao pisac koji je pokrao priče iz nekoliko serijala i prošao nekažnjeno...

Evo mog predloga: Pročitaj Zemljomorje (Paolini se tu nakrao samo tako); pogleda prva četiri Star Wars filma (potpuni zaplet Nasleđa, NE NASLEDZE-A, je ukraden iz ova četiri filma), i možeš Jahači zmajeva sa Perna, ako su kod nas tako preveli, dalje imaš Gospodar prstenova (delovi zapleta i imena likova pokupljena) i tako dalje... Ima ih mnogo...

Šanse da ćeš to naći u e formi su gotovo nikakve jer niko neće da se zamajave klincem koji je pokrao kvalitetna dela književnosti, i još je opisivao vilenjake koji "nose zelena odela, imaju šiljate uši, vegetarijanci su i žive u šumi" na stotinama i stotinama strana, bespotrebno, i pride je izmislio "svoj" jezik koji je zapravo stari Nordijski, potpuno ukraden, i proturio ga kao "jezik patuljaka"...

Beši od sra*a i čitaj nešto normalno, ove knjige su za razliku od Sumraka, nepredviđene za svaki mogući uzrast - eto, toliko su glupe... Sumrak je za devojčice od 12-18 godina... Nasleđe ne pripada nigde...
 
Одговор на тему би био да потражиш на торентима вероватно. Ту има свега.
А серијал уопште није лош, чак и ако неки кажу да је све украдено. Сигурно вредно читања.
 
Nije mi stvarno jasno kako delo u kojem sve JESTE ukradeno, može da bude dobro... Zaista ne razumem...
OK je ako osoba nije nikada čitala ništa normalno pre toga (kao što jeste slučaj sa 100% paolinijevih fanova); Hiljade i hiljade ljudi (i jako mali broj tinejdžera, upravo onih koji su čitali knjiga i knjiga) pljuju tzv. autora zbog njegovih knjiga, i postoje razlozi za to.
Nije mi jasno samo ovo, Tolkinovi fanovi laju i reže na svakoga ko kaže da Tolkin nije baš najbolji pisac ili nešto, ali kada neko ukrade imena i događaje iz njegove knjige, onda to nekako postaje OK, što me jako zbunjuje.
Paolini nije trebao nikada da postane pisac, a i ako je baš trebao, ta priča koju je smislio kada je navodno imao 15 godina je trebala da ostane u njegovoj glavi bar još desetak godina dok je ne ispolira da liči na nešto i da u svakoj mogućoj rečenici ne postoji nešto što je već viđeno i pročitano kod nekoga drugog pre više godina.
Vrhunac svega je bio neki intervju gde Paolini stoji pored Sandersona! Tako sam se nasmejao na to.. Ko ih spoji, da mi je znati; Lopova i jednog od najoriginalnijih pisaca današnjice.
Stvarno, svašta!
 
Nije mi stvarno jasno kako delo u kojem sve JESTE ukradeno, može da bude dobro... Zaista ne razumem...
OK je ako osoba nije nikada čitala ništa normalno pre toga (kao što jeste slučaj sa 100% paolinijevih fanova); Hiljade i hiljade ljudi (i jako mali broj tinejdžera, upravo onih koji su čitali knjiga i knjiga) pljuju tzv. autora zbog njegovih knjiga, i postoje razlozi za to.
Nije mi jasno samo ovo, Tolkinovi fanovi laju i reže na svakoga ko kaže da Tolkin nije baš najbolji pisac ili nešto, ali kada neko ukrade imena i događaje iz njegove knjige, onda to nekako postaje OK, što me jako zbunjuje.
Paolini nije trebao nikada da postane pisac, a i ako je baš trebao, ta priča koju je smislio kada je navodno imao 15 godina je trebala da ostane u njegovoj glavi bar još desetak godina dok je ne ispolira da liči na nešto i da u svakoj mogućoj rečenici ne postoji nešto što je već viđeno i pročitano kod nekoga drugog pre više godina.
Vrhunac svega je bio neki intervju gde Paolini stoji pored Sandersona! Tako sam se nasmejao na to.. Ko ih spoji, da mi je znati; Lopova i jednog od najoriginalnijih pisaca današnjice.
Stvarno, svašta!

Sanderson je opet pokazao sta znaci biti originalan. Procitao sam Steelheart. Likovi sa natprirodnim mocima su uglavnom zloce a obicni ljudi pokusavaju da im se suprotstave
 

Back
Top