Sta je dobro u zemlji Srbiji?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

authorite

Aktivan član
Poruka
1.667
Najozbiljnije pitanje, bez sprdanja. Sta je po vama dobro u Srbiji? Molim vas da preskocimo "tu su mi tata, mama, baba, deda itd...", vec me zanima u ekonomsko-politicko-socijalnom smislu.Posebno bi me zanimao odgovor ljudi koji su imali prilike da odu pa nisu otisli iz zemlje.
 
Dobro je što može da bude bolje.
Ja sam neko ko je bio i vratio se,
Milion puta sam u razgovorima ponavljao da nigde nije lepo kao kod kuće među svojima, al pošto te taj aspekt ne zanima dodaću sledeći argument.

Kad bih ovde radio onoliko koliko sam tamo radio bio bih bogat čovek.
Mene je opredelilo ono prvo , o čemu ti nećeš da razgovaramo, al sam i shvatio da nije sve u materijalnom imanju.
Sreća i dugotrajni opšti osećaj zadovoljstva se novcem ne mogu kupiti.

Mogu kratkotrajni supstituti koiji simuliraju sreću , al sreća verujem ne.

Eto, ja tolko.

- - - - - - - - - -

Volim ljude, volim zemlju, reke , volim jela, pića, međuljudske odnose, tradiciju...........

Sve volim.
 
Не пада ми на памет.

Има доста воде?

У принципу земља је лепа, клима није лоша... ево рецимо овако - све што не зависи од људи је океј, а све што зависи од људи, тј од нас, је срање. Тешко срање. Значи држава је срање, друштво је срање, људске вредности, економија, судство, безбедност, образовање, здравство - све то је срање.

Али има лепих предела.
 
Poslednja izmena:
U ekonomsko-politicko-socijalnom smislu nije nista dobro,ali nekako smo i navikli na to.Meni nije lose ni ovako ziveti,posto ja kao pojedinac ne mozgu nista promeniti.Srbija kao zemlja geografski,sto se tice zabave i slicnih stvari je jako lepa i bogata zemlja,ali...nista nije savrseno.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top