Asfalt-Fasade

Aston M

Aktivan član
Poruka
1.614
Jel vam se čini da se u Beogradu često (nekad deluje i nepotrebno) menja asfalt na ulicama i trotoarima dok se fasade na zgradama raspadaju i ugrožavaju okolinu.

Evo juče u centru grada pao deo. Da je pao u neko drugo doba dana mogao je da ubije nekog.

http://www.pressonline.rs/info/beog...u-centru-beograda-u-najprometnijoj-ulici.html

U vlasti govore da je održavanje obaveza stanara (ali s obzirom kako izgledaju fasade, izgleda da nije obaveza nego "po volji").
Valjda ne bi tako nešto trebalo prepuštati stanarima, bar kad se radi o zgradama u centru grada gde su ugroženi prolaznici na trotoaru.

Bolje da se deo tih sredsava za asfalt preusmeri na fasade.
 
Kad si spomenuo fasade , podsjetih se da sam u subotu bio u Novom Beogradu .
Inace NB jako slabo poznajem . Ebote , ruznije solitere nisam vidio u zivotu .
Ofarbani u prljavo sivu boju , a balkoni tamno smedji .Bas ruglo od zgrada !
 
Kad si spomenuo fasade , podsjetih se da sam u subotu bio u Novom Beogradu .
Inace NB jako slabo poznajem . Ebote , ruznije solitere nisam vidio u zivotu .
Ofarbani u prljavo sivu boju , a balkoni tamno smedji .Bas ruglo od zgrada !

Ima tamo i lepih zgrada, mada su to uglavnom novijeg datuma, 2001. na ovamo.

Sto se teme tice - vlasnistvo nad ulicama je jasno i poznato... Dok su zgrade uglavnom sada privatna imovina, pa vlasnici treba da preduzimaju.
 
Ima tamo i lepih zgrada, mada su to uglavnom novijeg datuma, 2001. na ovamo.

Sto se teme tice - vlasnistvo nad ulicama je jasno i poznato... Dok su zgrade uglavnom sada privatna imovina, pa vlasnici treba da preduzimaju.

I ako se vlasnici ne brinu o tome, neko ni kriv ni dužan treba da pogine.

Kako je to rešeno u gradovima zapadne i srednje evrope gde su fasade u odličnom stanju. Da li su takođe stanari zaduženi za to ali se tamo oni mnogo bolje brinu o tome ili to rade grad/opština.

Bolje bi bilo da su spoljne strane zgrada vlasništvo opštine pa da se opštinska vlast brine o tome.
 
I ako se vlasnici ne brinu o tome, neko ni kriv ni dužan treba da pogine.

Kako je to rešeno u gradovima zapadne i srednje evrope gde su fasade u odličnom stanju. Da li su takođe stanari zaduženi za to ali se tamo oni mnogo bolje brinu o tome ili to rade grad/opština.

Bolje bi bilo da su spoljne strane zgrada vlasništvo opštine pa da se opštinska vlast brine o tome.

Pa necemo bas sa zapadnom Evropom da se merimo... Mozda bi mogli sa Pragom. U svakom slucaju, ovde publika gundja na pare neprestano - tako da nikakvog razumevanja za odrzavanje fasada nema.
A i sami radovi su skupi, pocevsi od skele pa na dalje.
 
Evo juče u centru grada pao deo. Da je pao u neko drugo doba dana mogao je da ubije nekog
Ove godine mi se dogodilo, pao mi je - srecom mali - dao fasade pravo na glavu kod muzeja, preko puta parka na Palasu (verovali, ili ne, lol). Ovih nedelja se zavrsavaju trotoari po celom kraju. Tacno kao sto pise u ovoj temi.

Bila je akcija, ovog proleca-leta, da opstina (bas kod nas) plati neki - veci - deo, da se urade fasade.. Saznao sam za nju jedno nedelju, dve, po zavrsetku. Verovatno je bio u listu iz opstine, koji su nam isporucili preko poste - sa informacijama starim mesec, dva.

Sta da kazem, sem: Srbija! ;-D
 
Kad si spomenuo fasade , podsjetih se da sam u subotu bio u Novom Beogradu .
Inace NB jako slabo poznajem . Ebote , ruznije solitere nisam vidio u zivotu .
Ofarbani u prljavo sivu boju , a balkoni tamno smedji .Bas ruglo od zgrada !

Mozda jesu ruzne, ali su veoma kvalitetno gradjene sto je u to vreme bilo veoma bitno. :)
Vecina danasnjih novijih zgrada izgleda lepo, ali se sve gradi od jeftinih materijala pa pocnu da se raspadaju vec posle par godina (primer: Belvil)
 
Jel vam se čini da se u Beogradu često (nekad deluje i nepotrebno) menja asfalt na ulicama i trotoarima dok se fasade na zgradama raspadaju i ugrožavaju okolinu.

Evo juče u centru grada pao deo. Da je pao u neko drugo doba dana mogao je da ubije nekog.

http://www.pressonline.rs/info/beog...u-centru-beograda-u-najprometnijoj-ulici.html

U vlasti govore da je održavanje obaveza stanara (ali s obzirom kako izgledaju fasade, izgleda da nije obaveza nego "po volji").
Valjda ne bi tako nešto trebalo prepuštati stanarima, bar kad se radi o zgradama u centru grada gde su ugroženi prolaznici na trotoaru.

Bolje da se deo tih sredsava za asfalt preusmeri na fasade.
Da,asfalt je odlicnog kvaliteta,narocito u Bulevaru kralja Aleksandra....:lol:
sladan-mandic-rupa-asfalt-beograd-propao-kroz-asfalt-bulevar-kralja-aleksan-1375635535-348299.jpg

Bolje da ne rade fasade :lol:
 

Back
Top