trepće monitor

gica

Legenda
Poruka
54.803
koliko sam primetio, kad je napolju vruće i posle nekog vremena rada kompjutera.
pretpostavljam da je nešto sa grafikom.
imam instalirano nešto MSI afterburner, al ne znam čemu služi to

pomoć!
 
monitor je lcd
treptanje izgleda tako što se umesto slike na monitoru ojavi na tren bela pozadina sa vertikalnimm linijama, rekao bih zelenim ali nisam siguran jer treptaj kratko traje

- - - - - - - - - -

Kako ne razumeš? Ili ti je dosadno pa malo troluješ?

nisam tebi rekao.nije mi dosadno i ne bavim se trolovanjem
 
monitor je lcd
treptanje izgleda tako što se umesto slike na monitoru ojavi na tren bela pozadina sa vertikalnimm linijama, rekao bih zelenim ali nisam siguran jer treptaj kratko traje

- - - - - - - - - -


nisam tebi rekao.nije mi dosadno i ne bavim se trolovanjem


Kod većine slučajeva sa takvim kvarom matrica nije ispravna tj sam LCD panel ali ne mogu da tvrdim jer se to dešava tek kada se ugreje. Ili je u pitanju sam procesor u monitoru. Da li koristiš dvi ili dsub ulaz i da li ima samo jedan od ta dva ili oba?
 
onaj veliki plavi sa gomilom iglica. samo jedan

- - - - - - - - - -

u stvari otkud znam, kako samo jedan ili oba? na oba kraja kabla je isto, veliko plavo

Ovo je DVI

dvi.jpg


Ovo je VGA ili DSUB

dsub2.jpg
 
lg flatron w2241s, recimo tri godine star, ne znam refreš ratu

- - - - - - - - - -



a misliš da nema veze sa graf. kartom?

Ne mogu da tvrdim ali mislim da nije grafička problem.

- - - - - - - - - -

lg flatron w2241s, recimo tri godine star, ne znam refreš ratu

- - - - - - - - - -



a misliš da nema veze sa graf. kartom?

Ne mogu da tvrdim ali mislim da nije grafička problem.
 
ja moj danas teram kod majstora, pocela da blinka led dioda na njemu sto nisam znao da moze, i tako dok se ne napune kodenzartori nekih 15min il sta vec nema slike, ovaj EDB ce mi doci glave
kao sto je vec receno, moze biti monitor a verovatno i graficka, proveri da se ona na pregreva, ocisti joj konektore pa ubaci ponovo u maticnu, afterburner sluzi za klokovanje graficke i podizanje voltaze, to sto si ga samo instalirao ne znaci nista, mozes pratiti temperaturu
i meni je znao da proleti ekranom neki blink u milisekundi, pre izgleda kao linija, ali to je do napajanja ili struje ,nema sta drugo da bude kod mene

dopuna:

popravka 2800din, crkalo napajanje u monitoru i procurelo par kodenzatora, ovo sve ide na racun edb-a ,odbicu im od sledeceg racuna za struju
za divno cudo sada nema probijanja svetlosti na crnoj pozadini
 
Poslednja izmena:

Back
Top