Posao u americi

Easy_Ride

Zainteresovan član
Poruka
486
Dobio sam ponudu da radim u Americi,tacnije u NYC (METRO HOTEL),pre neki dan sam postavio oglas da trazim posao u inostranstvu i javio mi je neko preko E-maila sa tom ponudom,uslovi su i vise nego povoljni koliko sam ja razumeo,ima li neko iskustva u tome? Jel bi on trebao srediti papirologiju (vizu) ? KAKO UOPSTE TAJ PROCES IDE.
Evo vam sta mi je poslao,ja bas nisam najbolje razumeo jer nije jasno napisano pa ako neko razume neka mi pojasni. HVALA
Mi već proslijeđen skenirane kopije dokumenata i vaš
pune podatke na naš diplomata akreditiranih u američkom veleposlanstvu
u Kamerunu s
početi s obradom vaših putnih isprava (Visa, rad
dopustiti i vaše zdravlje kartice osiguranje)

Naš diplomata akreditiranih dodijeliti po Americi visoke provizije za
obradu naših putnih isprava. nedavno je prijenos
na američko veleposlanstvo u Kamerunu. on je zadužen za obradu svih
valjane putne isprave našeg kandidata širom svijeta u drugima
izbjegli odbijanje
naš zahtjeva vize u SAD-u se po imigracijskom uredu.

On je pozvao gospodin Jackson

Obrada traje obično dva do tri dan i stoga
Prijevoz od vaših putnih isprava koji će biti poslati na vas
putem svoje mjesto .

Obrada cijena 100 EURO pokriva sve obrade vaših
putnih isprava, kao što su vize, radne dozvole i svoje zdravstvene iskaznice.

Pogledajte u nastavku naše uvjete i uvjete rada:
PLAĆA:
3800 dolara mjesečno / potrajati-home (nakon oporezivanja), dolarima
ili eurima ekvivalent
Ovisno o zemlji i valuti željama.

Radno vrijeme: Radno vrijeme je 40 sati radni tjedan za jedan godina
trajanja ugovora. Radove izvodi izvan normalnih 40 sati tjedno,
radno vrijeme, neće biti posljedica za prekovremeni korist da se
isplaćuje na 500,00 dolara
po satu.

Mjesto obavljanja posla:
USA (New York)

Vi ste slobodni tijekom vikenda, osim za hitne slučajeve
SMJEŠTAJ:
Prvoklasna smještaj je osiguran za you.Quality singl ili
Obiteljski smještaj u tvrtki zajednicama samo kao iziskuje
zaposlenika.
vas će imati pravo na besplatan auto za lako usluga i ostale vrste korištenja.
TRAJANJE UGOVORA:
od jedne godine (odgovoran za gore pregleda ovisno o Vašoj predanosti
i stručnosti).

NAKNADA I NAKNADE PAKETI:

(1) Smještaj Osigurati Do Hotel
(2) Let ulaznica Osigurati Do Hotel
(3) Medical Care Osigurati Do Hotel
(4) Hrana Osigurati Do Hotel
(5) Prijevoz Osigurati Do Hotel

NB (NAPOMENA)
Putne isprave / dokumente:
Vaš poslodavac, Hotel, neće biti odgovorna za bilo kakve troškove
tako što ikad uključeni što se tiče obrade putne
Dokumenti su zabrinutost.
Podnositelj su zaduženi za obradu njihove putne isprave
(Viza, radna dozvola i ostale dokumentacije vezane) izravno putem našeg
akreditirani diplomat u zadužen za obradu važeće dokumente našeg
Podnositelji zahtjeva u druge kako bi se izbjeglo odbijanje vize.
Ako ste se složili s ovim uvjetima i stanju vratiti se na mene, tako da smo
može nastaviti.

Srdačan pozdrav i čekaju da pročitate od vas.
Mathew HILS.
 
Mučni malo glavom.....ako nešto zvuči suviše dobro da bi bilo istinito, onda to obično i jeste tako, ili što bi Ameri rekli: " If it looks like a duck, quacks like a duck and walks like a duck, it's a duck"
 
Poslednja izmena:
Mučni malo glavom.....ako nešto zvuči suviše dobro da bi bilo istinito, onda to obično i jeste tako, ili što bi Ameri rekli: " If it looks like a duck, quacks like a duck and walks like a duck, it's a duck"

Zato više mailova razmenite ... taj Amer i ti ...

Cuvaj se dobro, to je PREVARA!

Evo, dobio si vec sjajne komentare. Moj doprinos je: DOBRO proveri u sta se upustas da ne posluzis za nesto o ceme nisi ni sanjao... :pop2:. Ako gresim i sve bude fenomenalno - svako dobro ti zelim :ok:. Licno, nikad nisam i ne bih ulazila u ovako nejasne kombinacije.
 
Poslednja izmena:
Prvo,nema nikakve logike da ti iz Srbije cekas na vizu u ambasadi u Kamerunu. Nikakve. Afrikanci su veliki prevaranti na netu. Taktika im je da posalju nekoliko hiljada spam mejlova i uvek se bar jedan upeca. Proveri da li postoji taj hotel ( verovatno pod tim imenom ih ima nekoliko u Njujorku),trazi kontakt njihov,raspitaj se malo vise.
 
Obrada traje obično dva do tri dan i stoga
Prijevoz od vaših putnih isprava koji će biti poslati na vas
putem svoje mjesto .

Obrada cijena 100 EURO pokriva sve obrade vaših
putnih isprava, kao što su vize, radne dozvole i svoje zdravstvene iskaznice.

Kako sam ja ukapirao, moras da platis nekih 100 evrica za "obradu podataka"? Ako je tako, eto sumnje u istinitost ponude, u startu :D
A za prevod je radio google translate xD.
 
Brate, klasicna prevara! Ne nasedaj. Ipak proveri ti to jos malo bolje...

Nista nije logicno u tome sto ti je on poslao..

kao prvo, sva dokumenta za Americku zemlju tj troskovi MORAJU BITI PLACENI U DOLARIMA u ambasadi zemlje iz koje dolazi radnik/turista nikakve logike nema da ti saljes papire u Kamerun a ti drzavljanin Srbije!

prevara
 
Traze da im posaljem kopiju licne karte i pasosa. :/ Zvuci primamljivo ali previse je lepo da bi bilo istinito :( Povericu sutra u ambasadi nesto o tome.

Nemoj da nasedas na ovu pricu, nema nikakve logike. Pa mnoge velike firme sad izbegavaju da rade vize za ljude koji su vec ovde (strani studenti doktorirali u USA), tek neki hotel u NY nema sanse da se bavi time pored toliko nezaposlenih ljudi - lako bi oni nasli ovde nekog za 3800 dolara mesecno.

Cuvaj pare i licne podatke, sto bi to dao nekom u Kamerunu :lol:
 
Pa ajd mislim realno razmisli zasto ti neko ko ti nudi posao i toliko garantuje nije dao svoj official website kontakt telefone, adresu i ostalo?! Ovo sa Google translate je posebna katastrofa tek sama za sebe... Tu cak necu ni da komentarisem.
 
Ma nema nista od toga,proverena prevara!!!

Mogu se pridruziti i reci da sam i ja bila na dobrom putu da budem prevarena ali sam malo procesljala na internetu i shvatila da je prevara u pitanju. Naime na dijaspora oglasima postoji oglas za cuvanje dece tj potreban domaci radnik u moj hom u SAD za cuvanje dece, bastovan,telohranitelj itd i ti konkurises za posao das svoju biografiju i odgovor ti stigne kako si primljen na posao. U pitanju je gospodja Barbette jackson i navodno njen suprug ambasodor U Kamerunu. Traze fotokopije pasosa i licne karte i dve fotografije. Plate 3000-3500 dolara , smestaj obezbedjen itd ali moj vam je savet kada vidite da spominje Kamerun i Barbette Jackson kao i njen suprug Robert Jeckson koji zaista jeste ambasodor Cameruna nemojte nasesti jer to definitivno nisu ti ljudi.
 

Back
Top