Zasto u Srbiji plata nije rasla s'obzirom da je ukinut vojni rok!

Pare za vojsku nisu ukinute. Ako se dobro secam, nas vojni budzet nije nesto narocito menjan, nego samo broj ljudi. Predvidjeno je da ovaj manji broj ljudi ima bolje uslove, sto moze da bude presudno.

Sto se samih plata tice - postoji samo ono sto sami napravimo. Koliko vredno radimo tolike su nam i plate. Prosecna plata od oko 400 evra znaci da mi jos uvek uglavnom zabusavamo.
 
Pare za vojsku nisu ukinute. Ako se dobro secam, nas vojni budzet nije nesto narocito menjan, nego samo broj ljudi. Predvidjeno je da ovaj manji broj ljudi ima bolje uslove, sto moze da bude presudno.

Sto se samih plata tice - postoji samo ono sto sami napravimo. Koliko vredno radimo tolike su nam i plate. Prosecna plata od oko 400 evra znaci da mi jos uvek uglavnom zabusavamo.

Sto je najgore ti ljudi nisu uopste profesionalizovani i nista novo-ozbiljnije vec 20 godina nije uslo u vojsku.
 
Dobro pitanje.

Sve se mulja oko nas, je l' gledao neko cirilicu sinoc?

Onaj lik iz centra za antiterorizam je pokidao, sve je otkrio, tacna imena sve sve.
Glavni moskri u Srbiji je Veljovic.

Gledao... i snimio :aha2:

Svi gosti su bili dobri. Antiteror profa je bio odlican u konstatovanju stanja - mada nije mnogo toga najavio o putu izlaska iz ovoga gde smo sada. Istina, najavio je kandidovanje na izborima... videcemo.
 
na koji minut je to za veljovica bas da cujem.

MIslim da nije na pocetku (koji ovde nedostaje), ali svakako preporucujem da ceo taj raspolozivi snimak pogledas, vredi.
Desava se i da sama Hepi tv okaci na youtube, pogledaj i tamo.

Nasao sam link:

Edgar Huver je bio pomenut kao covek koji je izjavio da mafija u Americi ne postoji.
 
Pravo pitanje je zasto bar nesto od naoruzanja nije kupljeno kada je vec ukinut vojni rok i kada su se ustedele velike pare tim cinom.Da ne govorimo koliko je para ustedjeno unistavanjem T-55 tenkova i ostalog oruzja u prisustvu americkog ambasadora Montgomerija.

Jedan T-55 kosta 2000 evra, istopljeno ih je 150, nesto je prodato, a nesto se jos nalazi u rezervi, nekih 200 komada...
Bice valjda nesto kupovine sad od Rusa, mada to nije kesom nego u naturi ili kredit.
 
Pravo pitanje je zasto bar nesto od naoruzanja nije kupljeno kada je vec ukinut vojni rok i kada su se ustedele velike pare tim cinom.Da ne govorimo koliko je para ustedjeno unistavanjem T-55 tenkova i ostalog oruzja u prisustvu americkog ambasadora Montgomerija.

Ne treba da se stedi na ukupnoj sumi. Mi mnogobrojni (bio sam u vojsci 2002.) ali koji smo jeli pasulj i imali opremu ne bas u sjajnom stanju... To nije tako dobro. Bolje da nam vojska bude manja, ali da se u proseku ne jede pasulj nego meso, da oprema ne bude ocerupana i stara i nego nova i podmazana.
 
Ne treba da se stedi na ukupnoj sumi. Mi mnogobrojni (bio sam u vojsci 2002.) ali koji smo jeli pasulj i imali opremu ne bas u sjajnom stanju... To nije tako dobro. Bolje da nam vojska bude manja, ali da se u proseku ne jede pasulj nego meso, da oprema ne bude ocerupana i stara i nego nova i podmazana.


:lol::lol:

У рату ће сигурно конобари да ти понуде мени, да изабереш које ћеш јело... :lol:

Ах, да, заборавих - Србија више никад неће ратовати! :hahaha1:
 
Ne treba da se stedi na ukupnoj sumi. Mi mnogobrojni (bio sam u vojsci 2002.) ali koji smo jeli pasulj i imali opremu ne bas u sjajnom stanju... To nije tako dobro. Bolje da nam vojska bude manja, ali da se u proseku ne jede pasulj nego meso, da oprema ne bude ocerupana i stara i nego nova i podmazana.

Ja smatram da je bolje da nam vojska bude veca.Zemlja koja kao susede ima Hrvatsku,BIH,Madjarsku,da ne govorimo o Kosovu ne moze imati vojsku od 20-tak hiljada ljudi.Jedino ako su svi na nivou Delti ili Zelenih beretki a znamo da nisu.
 
:lol::lol:

У рату ће сигурно конобари да ти понуде мени, да изабереш које ћеш јело... :lol:

Ах, да, заборавих - Србија више никад неће ратовати! :hahaha1:

Ne znamo da li cemo. Nemam mogucnost da predvidjam buducnost, a i ne pricam ja samo o pasulju. Jel nekome ovde pada na pamet jedan problem, samo jedan - sta ako neko ima malo pohabanu pusku, koja malo 'vuce' pri gadjanju. Treba prvo da se priviknes na pucaljku, pa da gadjas. A to je samo jedna stvar - kada se nema dobra oprema... a moze zivot od toga da ti zavisi.

- - - - - - - - - -

Ja smatram da je bolje da nam vojska bude veca.Zemlja koja kao susede ima Hrvatsku,BIH,Madjarsku,da ne govorimo o Kosovu ne moze imati vojsku od 20-tak hiljada ljudi.Jedino ako su svi na nivou Delti ili Zelenih beretki a znamo da nisu.

A sta ce nam? Da se dicimo i hvalisemo? Ako ce neko da nas napadne, to je momentalni napad na svim granicama, za sta nama treba bar 500 hiljada ljudi. Toliko ne mozemo da drzimo na dug rok.
 

Back
Top