Vlasinsko jezero -- Auto kamp

Neznam za zadnjih par godina ali poznajem ljude koji su zaljubljenici u Vlasinu i auto kampiranje . To je ipak specifican vid odmora i nije za svakog.
Znam samo da su uvek birali najtopliji mesec , preko dana su se kupali i suncali a uvece obavezno oblacili perjane zimske jakne .
Drasticne su temperaturne razlike u toku dana i noci .
 
Svako ko jednom ode, sigurno opet dolazi. Kamp ne preporucujem, ako si iz velikog grada. Klima je jako ostra, planinska, a temperaturne razlike su velike. Vecina ljudi se razboli pri prvom dolasku, zato pazljivo. Ja preporucujem boravak u iznajmljenoj vikendici. Imas udobnost doma, a iznajmljivanje cele vikendice je jako jeftino. Ima puno Beogradjana, Nislija, a najvise lokalaca: Crnotravaca, Surdulicana i Vlasotincana. Ljudi su odlicni, prostodusni i druzeljubivi, ali kao i uvek dobro drustvo treba probrati :-) .
PS: Gore nije bas sve dostupno. Nema nijedne menjacnice, npr. restorana ima, a prva kafana je otvorena pre par godina (ne znam dal jos uvek radi).
 
Na Vlasinskom jezeru ima restoran Best sa divnim ribljim specijalitetima ali i specijalitetima sa Vlasine. Neki šeik je kupio sve hotele ali ih još nije renovirao. Planira navodno da otvori luksuzne hotele i dovede bogataše iz arapskog sveta. Videćemo šta će biti. Vikendice se izdaju povoljno. Zaista još uvek nema menjačnice a niko tamo i ne prima kartice tako da ako se odlučite bez keša nemojte da krećete. I dalje je atrakcija plutajuće ostrvo

wRhVBof.jpg
 

Back
Top