Srbi iz Albanije pomažu Srbe sa KiM

hypnotoad

Elita
Poruka
19.224
Srbi iz Albanije pomažu Srbe sa KiM
Radio-televizija Srbije – pre 9 minuta
Radio-televizija Srbije: Srbi iz Albanije pomažu Srbe sa KiM Radio-telev...

Grupa Srba iz Skadra u Albaniji sakupila je pomoć u odeći i hrani Srbima iz Uroševca, Srbice, Novog Brda i Prizrena.

Pomoć Srbima iz najugroženijih opština na Kosovu uručena je u Crvenom ksrtu u Leposaviću. Sa Srbima iz Albanije sastao se i direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Vlade Srbije Aleksandar Vulin.

Srbi iz Albanije su naveli da je sakupljena pomoć skromna ali da simbolizuje solidarnost sa Srbima na Kosovu i položajem i situacijom u kojoj se nalaze unazad deset i više godina.

Ovo je prvi put da Srbi iz Skadra sakupe i uruče pomoć sunarodnicima na Kosovu.

Grupa Srba iz Albanije će tokom posete Kosovu obići i jedan broj srpskih verskih objekata i spomenika kulture.
Link:http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/125/Društvo/1364682/Srbi+iz+Albanije+pomažu+Srbe+sa+KiM.html

Tuga , beda i totalni raspad "republike" srbije ...
 
a otkud vama da ljudi u Srbji ne pomazu Srbe na Kosovu?

recimo navijaci skupljaju i salju novac stalno... nekad odu i licno dole i predaju novac

navijaci Vose su na prosloj utakmici protiv Honveda skupili preko 30 000 dinara

a Srbima iz Albanije svaka cast jos jednom... uspeli sa da obezbede kakvu takvu pomoc Srbima na KiMu, iako mozda zive u tezim uslovima nego oni
 
a otkud vama da ljudi u Srbji ne pomazu Srbe na Kosovu?

recimo navijaci skupljaju i salju novac stalno... nekad odu i licno dole i predaju novac

navijaci Vose su na prosloj utakmici protiv Honveda skupili preko 30 000 dinara

a Srbima iz Albanije svaka cast jos jednom... uspeli sa da obezbede kakvu takvu pomoc Srbima na KiMu, iako mozda zive u tezim uslovima nego oni

Zar nisu to huligani , neonacisti , nacionalisti itd. ? Takve drzava zabranjuje .... Kad si video neku akciju gradjana da se organizuje prevoz i ode na kosovo (ne racunam pokusaj otpora sa balvanima)
 
Zar nisu to huligani , neonacisti , nacionalisti itd. ? Takve drzava zabranjuje .... Kad si video neku akciju gradjana da se organizuje prevoz i ode na kosovo (ne racunam pokusaj otpora sa balvanima)

ne znam sta su nisam im gledao u dosije, a da su zabranjeni lezali bi u zatvoru, ne bi gledali utaakmice i skupljali novac

i ne vidim poentu spominjanja neonacista i ostalih na ovoj temi... mislis da Srbima tamo smeta ako im pomoc salju nacisti, nacionalisti, ****** ili sektasi? koga briga za to

otkud ti znas da gradjani Srbije ne organizuju prevoz za KiM? ako nasi mediji ne prenose ne znaci da toga nema... Srbi iz Albanije su senzacija ipak, pa se zato prenosi
 
Ja sam upoznao nekoliko njih, oni su na granici da postanu šiptari, ali drže se, jedva sam ih razumeo šta pričaju, ali su beskrajno dragi u svom ponosu i prkosu. Sada su malo lakša vremena za njih, bilo je najstrašnije pre 30-40 godina i tada su mnogi poklekli i prešli u albance. Za divno čudo, mnogi od njih sada vraćaju srpska imena, slavu i pravoslavlej.
 
Ja sam upoznao nekoliko njih, oni su na granici da postanu šiptari, ali drže se, jedva sam ih razumeo šta pričaju, ali su beskrajno dragi u svom ponosu i prkosu. Sada su malo lakša vremena za njih, bilo je najstrašnije pre 30-40 godina i tada su mnogi poklekli i prešli u albance. Za divno čudo, mnogi od njih sada vraćaju srpska imena, slavu i pravoslavlej.

Довијали се од 1000 руку, морало се тад.. А иронија је што је Скендербег Албанцима отац нације, а био Србин..
 
a otkud vama da ljudi u Srbji ne pomazu Srbe na Kosovu?

recimo navijaci skupljaju i salju novac stalno... nekad odu i licno dole i predaju novac

navijaci Vose su na prosloj utakmici protiv Honveda skupili preko 30 000 dinara
a Srbima iz Albanije svaka cast jos jednom... uspeli sa da obezbede kakvu takvu pomoc Srbima na KiMu, iako mozda zive u tezim uslovima nego oni
:eek:


Muko....
 
Da bas cudno,pokazuje jaku volju.Ostali su Srbi,mada mislim da su delom prihvatili islam. Ali znaju ko su.

Да, има доста Срба муслимана у Албанији.
Биле су овде теме на којима се помиње удружења Срба оданде па сам видео да скоро пола њих има муслиманска имена.
 
Да, има доста Срба муслимана у Албанији.
Биле су овде теме на којима се помиње удружења Срба оданде па сам видео да скоро пола њих има муслиманска имена.

To su vam sve Crnogorci porijeklom i ima ih sve 3 vjere.
Za vrijeme Envera Hodže, njima je nasilno promijenjeno prezime i ime pa su mnogi nekako zadržali bar dio imena ili preizmena.
Tamo ima KUD Morača sa velikim brojem članova.
Ovi mlađi su skoro i zaboravili svoj jezik a stariji znaju i pričaju međusobno.
 
To su vam sve Crnogorci porijeklom i ima ih sve 3 vjere.
Za vrijeme Envera Hodže, njima je nasilno promijenjeno prezime i ime pa su mnogi nekako zadržali bar dio imena ili preizmena.
Tamo ima KUD Morača sa velikim brojem članova.
Ovi mlađi su skoro i zaboravili svoj jezik a stariji znaju i pričaju međusobno.

Па ако су Црногорци пореклом значи да су Срби.
 

Back
Top