Kandida u bronhijama?

fanstebre

Poznat
Poruka
7.952
S vremena na vreme zadnjih godinu dana ujutru - jezik kriticno beo, jedna strana nosa zapusena ili obe...bilo kad tokom dana pri vecem naporu bukvalno ne prodje ni pet minuta a meni se usta osuse kao da sam upravo pesacio dva dana u pustinji bez vode znaci osecaj je mucan plus sto ne mogu da se nadisem vazduha i pljujem beli gusti sekret, imam osecaj kao ds u grlu imam nesto strano sto ne mogu da izbacim.....kako direktno da trazim od doktora da se testiram odmah na ovu gljivicu, a da pri to izbegnem neka druga ispitivanja u vezi sinusa i slicno?
 
S vremena na vreme zadnjih godinu dana ujutru - jezik kriticno beo, jedna strana nosa zapusena ili obe...bilo kad tokom dana pri vecem naporu bukvalno ne prodje ni pet minuta a meni se usta osuse kao da sam upravo pesacio dva dana u pustinji bez vode znaci osecaj je mucan plus sto ne mogu da se nadisem vazduha i pljujem beli gusti sekret, imam osecaj kao ds u grlu imam nesto strano sto ne mogu da izbacim.....kako direktno da trazim od doktora da se testiram odmah na ovu gljivicu, a da pri to izbegnem neka druga ispitivanja u vezi sinusa i slicno?

pa pre svega, zasto ti sumnjas najvise na kandidu? ako je to zbog simptoma - zar ne mislis da ce sam lekar na osnovu simptoma znati najbolje da proceni sta treba da se ispita? ako postoji jos neki razlog zasto sumnjas, a nisi nam rekao, onda to kazes lekaru.
 
Moja drugarica je imala slican problem... i evo što je ona uradila:
izbacila je iz ishrane mlijeko i mliječne proizvode!
svela na minimum slatkiše !
uvela jutarnji ritual ispijanja jedne male kašike sode bikarbone u pola čaše vode!
nezavisno od toga 10 dana poslije svakog obroka je u ustima grkljala rastvor vode i sode bikarbone!

soda bikarbona čini čuda... ali najveću havariju stvara mlijeko


Samo da napomenem da ona nije imala taj osjecaj u grlu sto ga opisujes.
To meni pomalo liči na gnojnu anginu. Ja bi da sam na tvom mjestu obavezno se javila doktoru....
 
Poslednja izmena:

Back
Top