Istina o Isusu, deo I

Kamael

Buduća legenda
Poruka
40.833
U Bibliji Bog govori Mojsiju da zrtvuje svoga sina. Ateisti ukazuju na to kao sizofreniju Boga, ali nisu razumeli istoriju ljudske zrtve. Cudan je odlomak u kom Isus kaze:". Ako ne jedete moje telo i ne pijete moju krv, nemate zivota u sebi".

Neki od sledbenika su ga napustili u ovom trenutku. Znajuci istoriju ljudske zrtve, zasto bi Isus dopustio da ga ti ljudi ostave u stanju zbunjenosti i gadjenja s onim sto je on rekao... da li razumete znacaj ovog odlomka?


Na pocecima riscanstva, sledbenici su morali ispuniti tajne podzemne komore zbog progona. Nama je bar tako prezentovano. Da li je javnosti poznat ritual 'masovne' ljudske zrtve koji se odrzavao underground iz vremena Konstantina. Sta mislite, zasto je u vreme religije kasnije kada je ojacala nastavljena izgradnja tamnih podzemnih mesta ispod hramova?

http://kpv.rs/?p=1153
 
Poslednja izmena:
U Bibliji Bog govori Mojsiju da zrtvuje svoga sina. Ateisti ukazuju na to kao sizofreniju Boga, ali nisu razumeli istoriju ljudske zrtve. Cudan je odlomak u kom Isus kaze:". Ako ne jedete moje telo i ne pijete moju krv, nemate zivota u sebi".

Neki od sledbenika su ga napustili u ovom trenutku. Znajuci istoriju ljudske zrtve, zasto bi Isus dopustio da ga ti ljudi ostave u stanju zbunjenosti i gadjenja s onim sto je on rekao... da li razumete znacaj ovog odlomka?


Na pocecima riscanstva, sledbenici su morali ispuniti tajne podzemne komore zbog progona. Nama je bar tako prezentovano. Da li je javnosti poznat ritual 'masovne' ljudske zrtve koji se odrzavao underground iz vremena Konstantina. Sta mislite, zasto je u vreme religije kasnije kada je ojacala nastavljena izgradnja tamnih podzemnih mesta ispod hramova?
Bog je to rekao Avramu a ne Mojsiju. I ne postoje nikakve "masovne ljudske žrtve" u hrišćanstvu.
 
U Bibliji Bog govori Mojsiju da zrtvuje svoga sina. Ateisti ukazuju na to kao sizofreniju Boga, ali nisu razumeli istoriju ljudske zrtve. Cudan je odlomak u kom Isus kaze:". Ako ne jedete moje telo i ne pijete moju krv, nemate zivota u sebi".

Neki od sledbenika su ga napustili u ovom trenutku. Znajuci istoriju ljudske zrtve, zasto bi Isus dopustio da ga ti ljudi ostave u stanju zbunjenosti i gadjenja s onim sto je on rekao... da li razumete znacaj ovog odlomka?


Na pocecima riscanstva, sledbenici su morali ispuniti tajne podzemne komore zbog progona. Nama je bar tako prezentovano. Da li je javnosti poznat ritual 'masovne' ljudske zrtve koji se odrzavao underground iz vremena Konstantina. Sta mislite, zasto je u vreme religije kasnije kada je ojacala nastavljena izgradnja tamnih podzemnih mesta ispod hramova?

Svasta, kakve su ovo nebuloze ?
 
Cudan je odlomak u kom Isus kaze:". Ako ne jedete moje telo i ne pijete moju krv, nemate zivota u sebi".

VAMPIRIZAM: SIMBOLIKA KRVI

Krv je u sredistu mita o vampirima, primecuje znameniti svajcarski psiholog K.G. Jung.

Krv koriscena u zrtvovanjima vernici shvataju kao purifikaciono sredstvo, deterdzent.
Zaprljanost svestenika, vlasti, zajednice kao celine, ili svetilista, se simbolicki cisti ispravnim izvodjenjem krvnog rituala.

496518584_2f03c675be.jpg



Robert L. Johnson, znameniti jungovski psiholog, priredio je verziju anonimnog predavanja odrzanog u „Jungovskoj asocijaciji“ na Floridi. U pomenutom delu, nazvanom „Arhetip vampira“, on takodje ukazuje na poreklo „pijenja krvi“, „potkradanja duse“, te ritualnog ubijanja radi kompenzacije sopstvenog stanja neucelovljenosti. Hanson se dalje bavi simbolikom krvi u hriscanstvu i poredi je sa judaizmom.


-----------------------------


…Antiteza globalnog fenomena vampirizma olicena je u alternativnoj metodi praktikovanja solarne yoge, koja omogucuje zivot bez uzimanja hrane, te dotok neophodne vitalne energije putem konzumiranja iskljucivo sunčeve svetlosti. Solarna yoga, na simbolickom nivou, predstavlja princip iluminacije.
 
VAMPIRIZAM: SIMBOLIKA KRVI

Krv je u sredistu mita o vampirima, primecuje znameniti svajcarski psiholog K.G. Jung.

Krv koriscena u zrtvovanjima vernici shvataju kao purifikaciono sredstvo, deterdzent.
Zaprljanost svestenika, vlasti, zajednice kao celine, ili svetilista, se simbolicki cisti ispravnim izvodjenjem krvnog rituala.

496518584_2f03c675be.jpg



Robert L. Johnson, znameniti jungovski psiholog, priredio je verziju anonimnog predavanja odrzanog u „Jungovskoj asocijaciji“ na Floridi. U pomenutom delu, nazvanom „Arhetip vampira“, on takodje ukazuje na arhajsko poreklo simboličkog „pijenja krvi“, „potkradanja duse“, te ritualnog ubijanja radi kompenzacije sopstvenog stanja neucelovljenosti. Hanson se dalje bavi simbolikom krvi u hriscanstvu i poredi je sa judaizmom.


-----------------------------


…Antiteza globalnog fenomena vampirizma oličena je u alternativnoj metodi praktikovanja solarne yoge, koja omogućuje zivot bez uzimanja hrane, te dotok neophodne vitalne energije putem konzumiranja iskljucivo sunčeve svetlosti. Solarna yoga, na simbolickom nivou, predstavlja princip iluminacije.

I postaje sve gore. U Hriscanstvu nema krvnih zrtava. Bogu se prinose beskrvne zrtve - molitve. Hleb i vino se prizivanjem Svetog Duha na Liturgijama pretvaraju u Bozansku krv i telo, a ne ljudsku i tako se covek sjedinjuje sa Bogom - u duhovnom smislu. Hristos je Bog, a ne covek, tako da nije govorio o konzumiranju ljudske krvi i tela. Zar to nije ocigledno iz opisa Tajne Vecere ?
 
Malo ko ce tebi tebi poverovati da znas sta je on govorio a jos manje da razumes to sta je govorio.
I sama si pisala pre nekoliko meseci da bi zaklala svoje dete da to bog zatrazi od tebe. Jel takvim zakljuccima vode te molitve koje pominjes?

Dokaz da sam to napisala ? Ne verujem da ces ga naci. Lazes, jer si okultista. Necemo valjda tebi da verujemo.
 
Disciple_Collecting_Jesus_Blood_Royalty_Free_Clipart_Picture_090406-205641-463042.jpg


Robert L. Johnson u radu „Arhetip Vampira“ opisuje pojavu vampirizma kod majanskih krvavih zrtvi kao nalicje jednog te istog procesa energetske revitalizacije sa identicnom simbolikom (samo sa obrnutim predznakom):

„Skorija istrazivanja pokazuju sredisnje mesto krvi u religiji Maja. Ona takodje pokazuje da su ljudske krvave zrtve u mnogo vidova paralelne riscanskoj misi. Kao i u riscanstvu majanski svestenici koji vrse bogosluzenje - kralj i kraljica igraju u ritualnoj predstavi originalne zrtve, u kojoj bogovi prolivaju svoju krv da stvore svet. U riscanstvu takodje postoji dupla zrtva. Svestenici koji vrse bogosluzenje ritualno postaju i prinosioci zrtve i zrtvovani.

Po ucenju robovskih, bogovi, da bi stvorili svet, prolivaju svoju krv. Ljudi, da bi svet odrzali postojecim, moraju zauzvrat da proliju svoju krv (provesti zivot u muci i patnji) sto predstavlja hranu bogovima. I, tako, vidimo da je mit o vampiru zapravo slika euharistije u ogledalu. Mozemo uociti stavljanje na rizik svoje zivotne energije svakog ko ide u bogomolje: na pozitivnom polu je iskupitelj, koji ispunjava vitalnost, a na negativnom polu, vampir koji je prozdire.“



--------------------------------


…Antiteza globalnog fenomena vampirizma olicena je u alternativnoj metodi praktikovanja solarne yoge, koja omogucuje zivot bez uzimanja hrane, te dotok neophodne vitalne energije putem konzumiranja iskljucivo sunceve svetlosti. Solarna, na simbolickom nivou, predstavlja princip iluminacije. Dva su puta, ulazak u pakt sa biblijskim vampirom ili telo u yogi.

942885_10151690019251929_1221787291_n.jpg
 
Piska zmija...... ahaha.

Jel navedeno da nije osudjeno klanje i mucenje od strane ricscana, korisnik nije pomenuo pokajanje. Sta imaju zaklani od pokajanja nekog drugog nakon stotinu godina.

Koga je briga ? Niti od osudjivanja, niti od pokajanja necijeg zrtve nemaju koristi nakon stotinu godina. Ne bi imale koristi i da nisu poklane, jer bi svakako umrle na drugi naci.
 
U SZ imas odlomak koji govori da je jedan Izraeljac, Boziji covek, morao zrtvovati svoju cerku (kolko se secam) Bogu jer je dao obecanje. Zrtvovanje zivotinja koje ukazuju da ce Bog zrtvovati svog sina i td su samo astronomske alegorije na Sunce i neka sazvezdja koje su predstavljeni simbolikom Otac i Sin.
Usput zrtvovati svoga sina za bilo koga nije normalno i ja to nikada ne bi uradio.
U SZ ima malo i logike kada kaze da svako treba da snosi odgovornost za svoje grehe i da niko ne moze umreti za tudje grehe. Prevedeno na danasnji jezik to znaci da ti niko ne moze sipati iskustvo i znanje u glavu, kroz iskustvo moras sam proci i sam moras pobediti svoj ponos da bi mogao Uciti, niko to drugi ne moze uraditi mesto tebe.

A to sto danas hriscani piju vino koje nazalost prestavlja krv samo govori o nekim starinskim paganskim obicajima koje su hriscani nasledili.
 
Bog nikada nije trazio od coveka da zrtvuje coveka.

Jedini put od Avrama, da ga kusa a onda je rekao da ne cini to...

Zrtvovanje ljudi i dece bogovima, je bio jedan od razloga zasto je Bog terao Hananske narode ispred Izrailja.

STO SE TICE VINA. ONO NIJE KRV VEC SAMO SIMBOL KRVI KOJA SE PROLILA ZA NASE GREHE:

KAKO VINO MOZE DA BUDE PRAVA KRV??? ZASTO MATRATE?

A sto se tice umiranja, neko za nekoga.

Ne moze covek za coveka jer su svi sagresili niti Bog trazi od coveka tako nesto.

Ali Bozansko bice je moglo...
 
Ti najmanje od svih ovde znas sta je Bog hteo sta je Bog reko i sta je Bog uradio jer si skroz ogranicen na jevrejsku religiju. No drago mi je sto je veliki broj ljudi svestan da Bog nema veze sa religijama i to nije bilo tako ranije u zatucanim i primitivnim vremena, sto je ipak veliki napred covecanstva.

A sto se tice tih ljudskih dobro smisljenih religijkih pricica zasto su zaboravili da naznace kako je Bog bio protiv predloga da se stavi na zrtvu prvi ko izadje na put? Po tim spisima Bog je cutao, nista nije rekao na taj predlog i zrtva je pala. Odakle taj predlog bozijeg coveka kada je to tada bilo zabranjeno? Ako spisi kazu da je Avrama sprecio, zasto nije sprecio i ovog izraeljca Bozijeg slugu. Jasno je da se radi o propustu pisaca samo ti ces to da protumacis onako kako tebi odgovara.
 
Poslednja izmena:
A to opet da ti poverujemo na rec?

Pravi Bog nam se jedino tu otrkio.

Joh 4:22 Vi ne znate čemu se molite; a mi znamo čemu se molimo: jer je spasenje od Jevreja.


Ostalo su ljudska masta bogovi...

Neznabostvo...
 
Tu tvoju ogranicenost ce izleciti samo ljudska smrtnost, ako razumes sta zelim reci. Treba da prodju jos par generacija da se iskoreni sav ljudski primitivizam, i zatucane religije.


A sto se tice tih ljudskih dobro smisljenih religijkih magijskih i astonomskih simbolika zasto su zaboravili da naznace kako je Bog bio protiv predloga da se stavi na zrtvu prvi ko izadje na put? Po tim spisima Bog je cutao, nista nije rekao na taj predlog i zrtva je pala. Odakle taj predlog bozijeg coveka kada je to tada bilo zabranjeno? Ako spisi kazu da je Avrama sprecio, zasto nije sprecio i ovog izraeljca Bozijeg slugu. Jasno je da se radi o propustu pisaca samo ti ces to da protumacis onako kako tebi odgovara.
 
Poslednja izmena:
No jos jedna stvar koja malo izlazi iz okvira ove teme.

Da li nas Bog kusa sto kaze jevrejska religija ili su to nasi podsvesni izbori koje privlacimo sto kazu psiholozi i istocne religije? Verujem da stvar nije tako jednostavna i da potpunija istina lezi u brojkama to jest u odnosu svetla i tame, crne materije i energije, vidljive materije i raznih sila.
 
Cudan je odlomak u kom Isus kaze:". Ako ne jedete moje telo i ne pijete moju krv, nemate zivota u sebi".
Neki od sledbenika su ga napustili u ovom trenutku.

"Njegovo telo" je njegov domet u spoznanju telesne strukture materije, jt. jezgra atoma kao osnove telesnosti (mase).
"Njegova krv" je njegov domet u poznavanju medjujezgarske cirkulacije elektrona kao veza te mase.

Da si ti stajao pred vrhunskim nuklearnim fizicarem - i ti bi otisao.

U Bibliji Bog govori...
U bibliji niko ne govori.
Biblija su slova fragmentiranih tekstova.

Uzgred, pominju se mnogi termini koje tumaci preinacavaju u termin "bog" sa smislom koji im se svidja,
ali ni jedan nema takav oblik, a narocito ne takav smisao.
 

Back
Top