Silovana Norvežanka dobila 16 meseci zatvora, silovatelj 13

111111

Legenda
Banovan
Poruka
60.297
Norvežanka Marte Debora Dalelv, koja je pre četiri meseca silovana u Dubaiju gde je bila na poslovnom putu, osuđena je zbog vanbračnog seksa na 16 meseci zatvora, dok je napadač na nju za isto delo osuđen na 13 meseci zatvora.





U intervjuu za BBC radio 5, Dalelv, koja je i dalje u Dubaiju jer joj tamošnje vlasti ne dozvoljavaju da ode, rekla je da je policajac, kada je zvala da prijavi silovanje, pitao da li zove da prijavi "zato što joj se nije dopalo".

Ona je ispričala da je sa većom grupom svojih kolega izašla uveče u provod. Po povratku, pristala je da je jedan od kolega isprati do hotelske sobe, jer je bila u "alkoholisanom stanju". Dalelvova je rekla da tog kolegu poznaje i da rade zajedno od 2011. godine.

"Zatim me je odveo do svoje sobe. Ja sam rekla 'Ovo nije moja soba', a on je kazao 'Ne ovo je moja soba'", rekla 24-godišnja Norvežanka i dodala da je kolegi jasno rekla da ne želi da uđe u njegovu sobu.

Ona je rekla da je potom taj kolega uhvatio za torbu i pokušao da je uvuče u sobu.

"Pomislila sam da moram da smirim situaciju. Ušla sam da popijem čašu vode i to je poslednje što se sećam. Probudila sam se ujutru silovana", kaže Dalelvova.

Na pitanje da li je pokušala da vrišti ili zove pomoć, Norvežanka je rekla da nije, ali da je neko bio na vratima i da nije želela da je vide u takvom stanju, već je samo htela da se obuče, ode na recepciju i pozove policiju.

Norvežanka kaže da su na recepciji bili začuđeni zašto uopšte želi da zove policiju. U policiji je provela nekoliko dana i za to vreme nije joj omogućeno da zove svoju ambasadu.

Marte Debora Dalelv je sada u norveškom Simansovom cenru, koji brine o norveškim državljanima u inostranstvu. Ona ne može da napusti Dubai jer je osuđena po šerijatskom zakonu za vanbračni seks i konzumiranje alkohola, dok je čovek koji je silovao takođe osuđen za iste prekršaje, ali na tri meseca manju kaznu.

Prema šerijatskom zakonu, silovanje će biti priznato kao zločin samo ako napadač to prizna ili ako postoje četiri muške osobe koje su bile svedoci tog zločina.

Kolega mlade Norvežanke negira silovanje. Dalelvova strahuje da bi policija mogla bilo kada da dođe po nju u Simansov centar i odvede je u zatvor na služenje kazne. Ona nije u mogućnosti da napusti Emirate jer joj je oduzet pasoš.

http://www.vesti-online.com/Vesti/S...ezanka-dobila-16-meseci-zatvora-silovatelj-13

pa putujte i dalje po islamskim vukojebinama...zbog vanbračnog seksa :nepostojiodgovarajućismajlizaovo:
 
Poslednja izmena:
. . .

pa nije drvlje i kamenje, ali valjda je bila upoznata sa zakonima u toj zemlji. u te muslimanske zemlje ne treba ni ici u svakom slucaju. a ako moras i jos ako si zena, zavrsis posao i ne izlazis nigde. na povratku kuci pljunes im na granici.

malo je neobicno da se norveska kao zemlja nije umesala, jer ona je ipak njihov drzavljanin, a oduzeli su joj pasos.
 
Poslednja izmena od moderatora:
pa nije drvlje i kamenje, ali valjda je bila upoznata sa zakonima u toj zemlji. u te muslimanske zemlje ne treba ni ici u svakom slucaju. a ako moras i jos ako si zena, zavrsis posao i ne izlazis nigde. na povratku kuci pljunes im na granici.

malo je neobicno da se norveska kao zemlja nije umesala, jer ona je ipak njihov drzavljanin, a oduzeli su joj pasos.
и да није нема оправдања за тај злочин, знала за законе или не, била пијана или не.. Уосталом ти "мушкарци"који силују жене у несвесном или полусвесном стању дијагнозу би најбоље могли дати психијатри.
 
и да није нема оправдања за тај злочин, знала за законе или не, била пијана или не..

nema opravdanja za silovanje, ali stvar je u tome sto je najverovatnije bila upoznata sa zakonima i trebalo je da se ponasa u skladu sa tim zakonima da bi zastitila sebe u zemlji u kojoj vlada idiotizam. i to idiotizam u svakom pogledu.
 

Back
Top