Kako postati premijer bez izbora

_nobody_

Veoma poznat
Banovan
Poruka
10.370
Kako postati premijer bez izbora:
Kako postati premijer bez izbora

http://www.novimagazin.rs/vesti/kako-postati-premijer-bez-izbora

Jedan od scenarija prema kom bi lider naprednjaka Aleksandar Vučić mogao da zauzme mesto premijera bez održavanja izbora jeste da aktuelni premijer da ostavku ili da se izglasa nepoverenje Vladi Srbije nakon čega bi predsednik Republike morao da odredi mandatara za sastav nove vlasti.
Ukoliko novi mandatar ne obezbedi većinu, u tom slučaju bi morali da se raspišu izbori, piše Danas.

Poslednjih dana se često pominje to kako bi Vučić legitimno mogao da postane premijer bez raspisivanja vanrednih izbora, a kao još jedan od mogućih načina jeste rekonstrukcijom Vlade i promenom koalicionog sporazuma. To bi se desilo ukoliko koalicioni partneri SPS i URS pristanu da se promeni premijer, u suprotnom moglo bi da se izglasava nepoverenje Vladi, za šta bi u ovom trenutku verovatno lako mogao da se nađe dovoljan broj glasova.

Profesor ustavnog prava na Univerzitetu Union Bogoljub Milosavljević objašnjava za Danas da je ustavno moguće da predsednik Republike izabere novog mandatara sve dok traje mandat Skupštini Srbije. To se, kako navodi, može desiti ukoliko premijer ili cela vlada podnesu ostavku ili se izglasa nepoverenje vladi.

„Nije pravno nemoguće. Predsednik u slučaju ostavke ili nepoverenja vladi može dodeliti mandat onome ko može da garantuje da će imati većinu za formiranje nove vlade. Najpre bi morale da se obave konsultacije sa svim parlamentarnim strankama nakon čega se određuje ko bi mogao da osigura većinu“, ističe Milosavljević.

Prema njegovim rečima, to je jedini formalni uticaj koji bi mogao da ima predsednik Republike na Vladu Srbije, a drugi indirektni je da raspusti parlament na predlog premijera, nakon čega dolazi do raspisivanja izbora.

I Đorđe Vuković iz Centra za slobodne i demokratske izbore (CeSID) napominje za Danas da se izglasavanjem nepoverenja Vladi ili ostavkom može doći do toga da predsednik Srbije određuje novog mandatara.

„Ne znači da nepoverenje vladi automatski sa sobom povlači izbore. Svaki mandat parlamenta traje četiri godine, tako da tokom tog perioda, bez izbora, može biti promenjeno i nekoliko vlada“, navodi Vuković.

Dok privreda Srbije bespovratno tone u Ponor iz koga nema i nikada nece biti izlaska, dok je stanje drustva koje je potpuno moralno i materijalno erodiralo katastrofalno, ONI se brinu ko ce da zauzme sto bolju i udobniju fotelju! :whistling:

Neke stvari se u kvazidrzavi Srbiji nikada promeniti nece! To je nama vasa borba dala... :smeker:

_nobody_
 
Poslednja izmena:
A zašto si ti npr. napustio majku Srbiju pa zapalio u Minken? Zašto nisi ostao i sa svim svojim kvalitetima uključio se u politički život i bio trčak svetla u tami, nego kukumavčiš sa "bezbedne udaljenosti" kako ovde ništa ne valja?

Pa kako može da valja kad je većina pametni ljudi prepustila budalama da vode državu.

- - - - - - - - - -

To je nama i tvoja "borba" dala.
 
A zašto si ti npr. napustio majku Srbiju pa zapalio u Minken? Zašto nisi ostao i sa svim svojim kvalitetima uključio se u politički život i bio trčak svetla u tami, nego kukumavčiš sa "bezbedne udaljenosti" kako ovde ništa ne valja?

Pa kako može da valja kad je većina pametni ljudi prepustila budalama da vode državu.

Odgovor je vrlo jednostavan. ja imam zlatne ruke i zlatan mozak. Sve sto esplicitno moze da se odradi, ja pokusavam da uradim. Ja zivim u Sadasnjosti, a NE u Buducnosti. Nikada nisam bio dobar politicar, vec sam u prolece 1988. pricao da ce biti Rat, da nas Zloba vodi u Propast, i da cemo mi Srbi tako da puknemo, da ce samo od nas da ostane p... dim. Ne umem da lazem, iebiga... :mrgreen:

Ni ovde gde radim nije sjajno. Ali zato budalama koji su moji shefovi i koji su slicni srpskim politicarima mogu to na finjaka da skresem u lice. Otpustili bi oni mene 1000x puta, da im ja NE radim posao... I da customeri ner bi digli revolucion, jer sam im ja tracak svetla na kraju dugackog tunela, nikakvi direktori ili marketing ustve koji im prodaju F-22 super povoljno (200 milki po komadu) i ODMAH kada su pokupili lovkinju iz "zaborave", pa F-22 posle padaju kao snoplje, pa treba neko kao ja da ih "ozivi" (iz ocaja) da lete, rade i grade...! :whistling:

_nobody_
 
Dok privreda Srbije bespovratno tone u Ponor iz koga nema i nikada nece biti izlaska, dok je stanje drustva koje je potpuno moralno i materijalno erodiralo katastrofalno, ONI se brinu ko ce da zauzme sto bolju i udobniju fotelju! :whistling:

Neke stvari se u kvazidrzavi Srbiji nikada promeniti nece! To je nama vasa borba dala... :smeker:

_nobody_

Jel to neka novost? Koji se to do sada nisu brinuli, imaš li primer?
 
A zašto si ti npr. napustio majku Srbiju pa zapalio u Minken? Zašto nisi ostao i sa svim svojim kvalitetima uključio se u politički život i bio trčak svetla u tami, nego kukumavčiš sa "bezbedne udaljenosti" kako ovde ništa ne valja?

Pa kako može da valja kad je većina pametni ljudi prepustila budalama da vode državu.

- - - - - - - - - -

To je nama i tvoja "borba" dala.

Ovo nije istina. Otkud ti ovo, pojasni to?!
 
A zašto si ti npr. napustio majku Srbiju pa zapalio u Minken? Zašto nisi ostao i sa svim svojim kvalitetima uključio se u politički život i bio trčak svetla u tami, nego kukumavčiš sa "bezbedne udaljenosti" kako ovde ništa ne valja?

Pa kako može da valja kad je većina pametni ljudi prepustila budalama da vode državu.

Pametni nisu prepustali, ali pametni nisu vecina ovde. Verovatno da nisu ni po drugim zemljama, ali tamo vlada uredjenost... za razliku od nas.
 
Ovo nije istina. Otkud ti ovo, pojasni to?!
Зебрутине,сваки Крстаревац мисли да је баш он најпаметнији Србин а сви најпаметнији Срби мисле да ће други Срби и Српкиње да примете како њихова памет светли у мраку и да ће баш зато једног дана маса да их унесе у председнички кабинет.Мало ко зна да демократија не постоји,јер да је тако нико од наших политичара никад не би доспео на изборне листе.Изборне листе не праве најпаметнији него најпоквареенији и они који имају најјачи лоби а ти ''паметни'' могу само да гласају за кандидате које је изабрао неки Мишковић или Беко и да прде.
 
Зебрутине,сваки Крстаревац мисли да је баш он најпаметнији Србин а сви најпаметнији Срби мисле да ће други Срби и Српкиње да примете како њихова памет светли у мраку и да ће баш зато једног дана маса да их унесе у председнички кабинет.Мало ко зна да демократија не постоји,јер да је тако нико од наших политичара никад не би доспео на изборне листе.Изборне листе не праве најпаметнији него најпоквареенији и они који имају најјачи лоби а ти ''паметни'' могу само да гласају за кандидате које је изабрао неки Мишковић или Беко и да прде.

Resenje jednacine demokraCije je kranje jednostavno. Postanes Beko, ili Miskovic. :smeker:

_nobody_
 
Наравно,потребна је социјална интелигенција,знање и умеће да превариш,потплатиш друге и уклониш оне који ти сметају.

E pa, vidis, batice, kako ti jako dobro razumes stvari, zar ne?Ja licno NISAM uopste sposoban da to odradim (i to sam i spoznao te 1988.), ali sam sebe i svoju karijeru nasao u gornjem opisu sebe... Znam to sto znam, i trudim se da iz toga izvucem maximum (shodno jasno definisanim pravilima igre, kako napomenu Platin). :ok:

_nobody_
 
E pa, vidis, batice, kako ti jako dobro razumes stvari, zar ne?Ja licno NISAM uopste sposoban da to odradim (i to sam i spoznao te 1988.), ali sam sebe i svoju karijeru nasao u gornjem opisu sebe... Znam to sto znam, i trudim se da iz toga izvucem maximum (shodno jasno definisanim pravilima igre, kako napomenu Platin). :ok:

_nobody_
Наравно,интелигенција није универзална и свемоћна ствар,поздрављам људе који свесни својих могућности и мана.
Ja licno NISAM uopste sposoban da to odradim
Нисам ни ја,зато кењажирам којешта.
 
Зебрутине,сваки Крстаревац мисли да је баш он најпаметнији Србин а сви најпаметнији Срби мисле да ће други Срби и Српкиње да примете како њихова памет светли у мраку и да ће баш зато једног дана маса да их унесе у председнички кабинет.Мало ко зна да демократија не постоји,јер да је тако нико од наших политичара никад не би доспео на изборне листе.Изборне листе не праве најпаметнији него најпоквареенији и они који имају најјачи лоби а ти ''паметни'' могу само да гласају за кандидате које је изабрао неки Мишковић или Беко и да прде.
Objasni to sada Miškoviću, Kariću pa i Drakuliću.

Klasična zamena teza. Svi navedeni su imali pare, ali nisu imali moć, a do nje su dolazili uvlačeći se političarima.
 
Dok privreda Srbije bespovratno tone u Ponor iz koga nema i nikada nece biti izlaska, dok je stanje drustva koje je potpuno moralno i materijalno erodiralo katastrofalno, ONI se brinu ko ce da zauzme sto bolju i udobniju fotelju! :whistling:

Neke stvari se u kvazidrzavi Srbiji nikada promeniti nece! To je nama vasa borba dala... :smeker:

_nobody_

Pa to im je jedini posao.

Za privredu i ekonomiju brinu poslodavci i firme.

Posao političara je mrsomuđenje i što udobnije namještanje u foteljama.
 
Pa to im je jedini posao.

Za privredu i ekonomiju brinu poslodavci i firme.

Posao političara je mrsomuđenje i što udobnije namještanje u foteljama.

Ne znam kako je kod vas, ali kod nas je glavni problem upravo to što mrsomudima fotelje nisu dovoljne, nego se non stop petljaju u privredu i ekonomiju, sa jedinim rezultatom da uspešno uništavaju sve što dohvate...
 
Ne znam kako je kod vas, ali kod nas je glavni problem upravo to što mrsomudima fotelje nisu dovoljne, nego se non stop petljaju u privredu i ekonomiju, sa jedinim rezultatom da uspešno uništavaju sve što dohvate...

Ma ne petljaju se oni u ekonomiju.

Nemaju oni znanja za to.

Oni samo žele da rasprodaju ostatke državnih firmi i pritom da nešto ućare.

Isto je, naravno, i u Hrvatskoj, samo što je kod nas već skoro sve rasprodato, osim Poštanske banke, autocesta, Hrvatskih voda i Hrvatskih šuma.

Sve me stra' da će uskoro krenuti i s tim na štand. :sad2:
 
Ma ne petljaju se oni u ekonomiju.

Nemaju oni znanja za to.


Oni samo žele da rasprodaju ostatke državnih firmi i pritom da nešto ućare.

Isto je, naravno, i u Hrvatskoj, samo što je kod nas već skoro sve rasprodato, osim Poštanske banke, autocesta, Hrvatskih voda i Hrvatskih šuma.

Sve me stra' da će uskoro krenuti i s tim na štand. :sad2:

Na žalost, Ljubo, petljaju se...svojim "regulativnim merama" i sličnim glupostima...sve u cilju ceđenja para, dabome, i jeftinog populizma...

Ja sada radim u jednoj velikoj tajkunskoj kompaniji, a imam iskustva i kao privatni preduzetnik.

Veruj mi, to koliko razni idioti, koji su bez dana radnog staža, zahvaljujući partijskoj knižici seli na razne funkcije sekretara i savetnika za ekonomska pitanja, od nivoa opštine, preko pokrajine, pa do države, mogu da ti zagorčaju i zakomplikuju poslovanje je teško opisati, a da se ne potroši barem nekoliko sati kucanja...

U većini slučajeva su nesposobni da rastumače i zakone koji su sami doneli, pa bi po logici stvari, trebali da daju uputstva nama u privredi, a o ostalim nebulozama i idiotlucima ne vredi ni trošiti reči...
 
A zašto si ti npr. napustio majku Srbiju pa zapalio u Minken? Zašto nisi ostao i sa svim svojim kvalitetima uključio se u politički život i bio trčak svetla u tami, nego kukumavčiš sa "bezbedne udaljenosti" kako ovde ništa ne valja?

Pa kako može da valja kad je većina pametni ljudi prepustila budalama da vode državu.

- - - - - - - - - -

To je nama i tvoja "borba" dala.

Ebote , jel ti to ozbiljno?
Ovde ništa ne valja .
I kako to zamišljaš da se neko pametan,moralan uključi u
politički zivot?
U sistemu gde se svi postavljaju, gde tvoja pamet i kvalitet
nisu od značaja . :roll:

Zaboravio si da pemetni sebi ne dopuštaju da budu postavljani , a za
budale se to podrazumeva :)
 
Poslednja izmena:
Jednoga dana će se dogoditi čudo, svi ovi koji su sada vođe stranačkih šah poteza koji drmaju državom neće biti živi.
Imajući u vidu da će dotle i Sava i Dunav izmeniti svoj tok, a živ primer je prevarant Mićunović kojega valjda ni smrt neće uspeti da otera iz fotelje u kojoj i dan danas širi i prosipa maglu, ne nadati se boljem
sem ako nam se ne dogodi Egipat pa narod kaže DOSTA više.
 
Ebote , jel ti to ozbiljno?
Ovde ništa ne valja .
I kako to zamišljaš da se neko pametan,moralan uključi u
politički zivot?
U sistemu gde se svi postavljaju, gde tvoja pamet i kvalitet
nisu od značaja . :roll:

Zaboravio si da pemetni sebi ne dopuštaju da budu postavljani , a za
budale se to podrazumeva :)

E pa u tome i jeste problem što bi svi radili u belim rukavicama. Ako hoćeš da napraviš reda moraš malo i da se uprljaš.
 
E pa u tome i jeste problem što bi svi radili u belim rukavicama. Ako hoćeš da napraviš reda moraš malo i da se uprljaš.

Ako pod" uprljati" potrazumevaš zameriti se radeći svoj posao i poštujući Zakon
shebu te i oni zbog kojih se zameraš, a o onima iznad da i ne govorim .Naprosto,
sistem je naopak , Zakoni se selektivno primenjuju i ebiga .Jedino zadovoljstvo je
da si se usprotivio , da nisi pljuno na profesiju , malo smorio kolege i to je to ... i ,
da se nadaš da će neko od onih zbog kojih si pravio reda pamtiti i u zivotu se
tako ponašati :)
 

Back
Top