Savet ćerki
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Savet ćerki

BGHighlander nije na forumu
    jedini na celom forumu koji nije opštio ni samakar jednom forumašicom
    Veoma poznat
    Učlanjen
    29.11.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Savet ćerki

Najdragoceniji savet ćerki: Pismo jednog tate koje će vas rasplakati

Američki psiholog i tata, doktor Keli Flenagan, objavio je na svom blogu pismo koje je uputio svojoj ćerku. U njemu je izneo savete na koje očevi devojčica ne smeju da zaborave. Kako bi odabarale muškaraca dostojnog njihove ljubavi, devojčice moraju da nauče da vole i poštuju sebe.

Odnos ćerki i očeva igra ključnu ulogu u kasnijem emotivnom životu devojčica

Pismo je doktor Keli Flenagan prvenstveno namenio ćerki, ali i suprugi i svim ženama kojima očevi nisu posvetili dovoljno pažnje.

“Draga ćerko,

Nedavno smo tvoja mama i ja tražili odgovor na Guglu. Dok smo kucali pitanje, Gugl je pokazao listu najpopularnijih pretraga na svetu. Na samom vrhu bilo je sledeće: “Kako da sačuvate njegovo interesovanje“.

To me je iznenadilo. Pregledao sam bezbroj članak o tome kako da budete seksi i seksipilne, kada da mu donesete pivo, kada da ga ponudite sendvičem, šta da učinite da se on oseća pametnim i superiornim.

I naljutio sam se.

Malena, tvoja obaveza nije, nikada nije bila i nikada neće biti da muškarca držiš zainteresovanim za sebe.

Malena, tvoj jedini zadatak je da u dubini duše, tom nepokolebljivom mestu koje neće ugroziti odbacivanja, gubici i ego, znaš da si vredna njegovog interesovanja. (Ako shvatiš da su i drugi ljudi dostojni tvog interesovanja, dobićeš najvažniju bitku u životu. Ali to je tema za neku drugu priliku).

Ako veruješ u svoje vrednosti na pravi način, bićeš privlačna u najvažnijem smislu te reči: privući ćeš mladića koji je istovremeno sposoban da nekog zainteresuje za sebe, ali i koji će želeti da celog života radi na tome da ostane zanimljiv drugoj osobi.

Malena, želim da ti pričam o mladiću o čijem interesovanju nećeš morati da brineš, jer će on znati da si ti zanimljiva.

Nije mi važno ako drži laktove na stolu dok jede, ako za to vreme gleda tvoj nosić dok se ti smeješ. I ako ne može da skrene pogled sa tebe.

Nije mi važno ako ne igra golf sa mnom, sve dok se igra sa decom koju ćeš mu roditi i dok sa njima uživa u svim onim divnim i frustirajućim situacijama koje i ti meni priređuješ.

Nije mi važno koliko ima novca, dok sluša svoje srce koje ga vodi natrag vama.

Nije mi važno njegovo političko opredeljenje sve dok svakog jutra vas stavlja na počasno mesti u kući i u svom srcu.

Ne zanima me njegova religija ili da li je uopšte religozan, važna mi je da vrednuje ono sveto, svaki trenutak života i vreme koje provodi sa vama.

Na kraju, Malena, ako pronađeš takvog muškrca, a on i ja ne budemo imali išta zajedničko, delićemo najvažniju stvar, tebe.

Jedino što treba da uradiš da bi ga zadržala za sebe je da budeš ti.

Tvoj večno zainteresovan muškarac,
    Tata.

http://zena.blic.rs/Porodica/16676/Najdragoceniji-savet-cerki-Pismo-jednog-tate-koje-ce-vas-rasplakati

Buduća legenda
    Učlanjen
    31.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Savet ćerki

Uvek sam to govorila, niko mi nije verovao, svi mi se smejali.

Poznat
    Učlanjen
    27.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ne pristajem da me dele

Poznat
    Učlanjen
    26.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Malo pateticno ali u sustini lepo, isto ono sto na neki drugi nacin govorim kcerki od kako je dorasla da razume sta govorim.

Zainteresovan član EkoloskiMed (avatar)
    Učlanjen
    16.02.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    24

Потпуно погрешно, типичне америчке идеализације.
    Јер, ако је неко некоме занимљив у једном периоду, не значи да ће тако остати заувек.

Мој савет ћерки (ако будем имао ћерку), гласио би:

"Само посматрај његову фамилију, ту су ћерко сви одговори на питање какав је он, и какав ће бити"

Iskusan Marge Simpson (avatar)
    Učlanjen
    18.02.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    597

Citat Original postavio EkoloskiMed Pogledaj poruku
    Потпуно погрешно, типичне америчке идеализације.
    Јер, ако је неко некоме занимљив у једном периоду, не значи да ће тако остати заувек.

Мој савет ћерки (ако будем имао ћерку), гласио би:

"Само посматрај његову фамилију, ту су ћерко сви одговори на питање какав је он, и какав ће бити"
    Ne slažem se. Mm je od razvedenih roditelja. Oboje sada imaju svoje živote, oduvek se zgrazavao njihovim brakom, ali i životima koje sada vode. Mi smo u braku 23 godine koji ni malo ne lici na njegovu familiju.
    Jedino nikada neću umeti da se ne naježim kad se rukuju mlitavo. Ko se mlitavo rukuje znači da mlitavo misli i mlitavo vekuje.

Domaćin Drizzt (avatar)
    Učlanjen
    22.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    122

Citat Original postavio Marge Simpson Pogledaj poruku
    Ne slažem se. Mm je od razvedenih roditelja. Oboje sada imaju svoje živote, oduvek se zgrazavao njihovim brakom, ali i životima koje sada vode. Mi smo u braku 23 godine koji ni malo ne lici na njegovu familiju.
    da ga nisu usvojili

Iskusan Marge Simpson (avatar)
    Učlanjen
    18.02.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    597

Citat Original postavio Drizzt Pogledaj poruku
    da ga nisu usvojili
    On fizički Lici, ali ja sam pisala o tome da brak i njegovo ponašanje u našoj maloj zajednici nema nikakvih sličnosti sa ostalima iz familije.
    Jedino nikada neću umeti da se ne naježim kad se rukuju mlitavo. Ko se mlitavo rukuje znači da mlitavo misli i mlitavo vekuje.

Buduća legenda
    Učlanjen
    13.04.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

@tema
    cenim da se ova jedinka zaebava sa postavljanjem ovakvih tema, inache, nema mu pomoci

Slične teme

1. Savet mi ne bi skodio...
    Autor Isidora u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 19.09.2004., 15:55
  2. hitno potreban savet
    Autor cupka u forumu Nauka
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 17.10.2003., 20:21
  3. Trazim savet
    Autor Neodredjena u forumu Zdravlje
    Odgovora: 0