sredina...

ona oće tj. zastupa jedno, on zastupa skroz suprotno...
ona oće jedno, on oće drugo...
kako naći sredinu, dogovor...?
Dogovor da,ali će tu opet neko biti manje zadovoljan, jer su interesi zastupljeni podjednako.

Kažeš ovako:Na skali od 1 do 10 koliko ti je stalo zbog toga? ona kaže 9.
Ti kažeš 10.Dobro,pošto si je prvi pitao i da ispadneš džentlmen i da bi se praktikovala ta skala,neka bude po njenom.

Sledeći put mora ona tebi da popusti,i da bude po tvom.Znači:kompromis.
 
Dogovor da,ali će tu opet neko biti manje zadovoljan, jer su interesi zastupljeni podjednako.

Kažeš ovako:Na skali od 1 do 10 koliko ti je stalo zbog toga? ona kaže 9.
Ti kažeš 10.Dobro,pošto si je prvi pitao i da ispadneš džentlmen i da bi se praktikovala ta skala,neka bude po njenom.

Sledeći put mora ona tebi da popusti,i da bude po tvom.Znači:kompromis.

a ako neće...?
šta onda...?
kakva je ona onda...?
 
Ako je to sporadicna pojava - nista strasno, razgovarjte argumentovano i lepo.
Ako su razlozi sitni - pravis ustupke, moras nekad jbg.
Ako je pojava ucestala, a razlozi sve veci i veci, ako od razgovora i dogovora nema nista, onda neka neko kupi Male oglase i trazi stan.
 
ako ti je stalo do nekoga onda bude kompromisa.bila sam sa jednim momkom koji nikako nije zeleo da cini ustupke,sve je moralo da bude po njegovom.posle nekog vremena sam mu rekla cao.
 
Jedna strana mora da popousti tu, inace ce tako tapkati u mestu.
Al' dobro je pitanje stvarno, kazes sebi "necu da pravim ustupke, moram da gledam malo sebe, ne popustam joj", a ona gleda "ma dobicu sta zelim" i sta onda?

Da li progutas ponos po 100-ti put i pustis da bude po njenom ili se drzis svog i rizikujes vezu? Po nekoj mojoj logici, ako jedna strana vecito cini ustupke, popusta kada dodje do problema, red je na drugu da to isto ucini, jer veza nije neka zdrava ako vecito jedna strana popusta, gubi svoje Ja, a drugi to koristi, a nikada ne popusta. A iz licnog iskustva znam da stvari obicno ne funkcionisu tako racionalno i hladno, vec ko koga nadvice taj popusti, jedan svira a drugi tako igra, ali opet, to na kraju ne vodi nigde, jer da vidim nekog ko ce ceo zivot igrati kako mu neko drugi svira.
 


1:27 :D

Mislim kada lupis sakom o sto, i kazes "pa dokle bre!" tek ulazis u osinje gnezno, ili u ovu situaciju koju je postavljac naveo. Ili ti tu opet progutas ponos, i kazes "nema vise, od sleceg puta", ili ona proguta i popusti (slaba vajda) ili svako na svoju stranu vuce dok ne pukne i ona ne pokupi stvari i ode.

Nekako mi se cini da obe strane kada dodje to tog da svako cima na svoju stranu i ne popusta ima onu pricu, ne mogu da trpim, za*ebi vise, popustaj ili idem, ali ovo necu da trpim vise.
 
hm ... nema tu ''dokle bre'' ... te dve riječce .. ajd samo zamisli cega su one vrhunac ... da je ona brljala brljala pravila se budala, a ti joj popustao, tj da je ona uzela ulogu alfe ...znas kako sta ti preporucujem LOLE (daj bre mijenjaj nick :D) zene posmatraj kao pse (da ne kazem kuje :lol: da ne zvuci sad :lol:) dresura pasa je slicna dresuri zena, vjeruj mi kada ti kazem ... evo recimo moj komsija ima psa, i ne smije mu prici dok jede, ja sam mu prijateljski savjet dao da se tog psa otarasi podhitno, ne daj boze da to skonta na tezi nacin ... dok ja sam mom psu iako je bio jaci od mene otimao kost iz usta bez razloga i nije se smio buniti, a opet me volio vise nego njegov njega ...

p.s. nije svacija saka o sto ista ...
 
ona oće tj. zastupa jedno, on zastupa skroz suprotno...
ona oće jedno, on oće drugo...
kako naći sredinu, dogovor...?

Zavisi oko cega se spore...
On bi da gleda utakmicu, ona bi u grad.- Ispece mu domace pecivo, kaze da pozove drugare, a ona na kafu sa drugaricama. Oboje zadovoljni.
On bi u Amsterdam, ona u Prag. Ode sa njim. Ima vremena i za drugu opciju...
To su mi smesni problemi.

A oni pravi, koji se ticu zajednicke buducnosti, pa i npr. dece... Lepo se poprica, svako iznese svoje argumente, pusti malo da se slegne, da proradi i objektivnost a ne samo inat i hir. I ako su normalni, resenje se nadje.
 
ona oće tj. zastupa jedno, on zastupa skroz suprotno...
ona oće jedno, on oće drugo...
kako naći sredinu, dogovor...?

Ako si neko ko je spreman na kompromise, a preko puta imaš drugačiju osobu onda oštro po svaku cenu, neki samo tada shvate da nisu centar sveta i da preko puta sebe imaju OSOBU koja bi trebala da im je PARTNER u svakom mogućem smislu te reči :aha:
 
Пошто су људи џукеле и гледају само свом дупету да угоде ја сам одлучио да више не правим компромисе, па по било коју цену, јер свако гледа да њима буде лепо, па мићко тако лепо почео и ја... Нећу да трпим нешто што ми се не свиђа јер није вредно, ма ни због кога.
 

Back
Top