(ne)poštovanje...

DeeLite

Zaslužan član
Poruka
141.626
...pljujte se, pišite nešto lepo itd...da...lepe vam teme...
po čemu raspoznajete da ste izgubili kredibilitet kod suprotnog pola, da vas više ne poštuje, ne uvažava...? jel su to njeni/njegovi postupci, ponašanje, reči...po čemu to prepoznajete...
i naravno...kako se postaje papučar...?
 
Mislim da je ovo poslednje pitanje u celoj postavci teme presudno... Čini mi se da sve počinje od njene vamilije...počinju da pristižu u buljucima i postaju nezamenljivi...njena mama će se truditi da priprema klopu koju ti voliš, ćale će biti bolji prototip od tvog rođenog, bata ili seka ortaci neviđeni... Onda će početi da vam priskaču u pomoć kad god prigusti, tako da će ti život bez njih postati nezamisliv... i kad bi lanuo zbog nečeg što ti se ne sviđa, ćutačeš iz obzira jer su sjajni prema tebi... onda češ se sasvim opustiti i dopustiti da te nosi životna stihija, tek ćeš pod stare dane ukapirati da su te izdresirali da činiš sve kako bi Njoj život bio sjajan...
 
Nepostovanje, na milion nacina, ali najveci je onaj kada ti u lice saspe i majku i oca, i sitno zito i sve. Nepostovanje moze biti da prica tebi iza ledja, da hoce da te ostavi, ali ti maze oci, da ti pretura po licnim stvarima pod izgovorom ljubomore, da smatra da su tvoje misljenja i stavovi glupi i debilski, losi, a njeni uvek ne.

Za papucara, hm, pa mozda da se ona oko svega pita i njena je zadnja kako god okrenes, pa moras da joj udovoljis, precutis, ucinis, hteo ne hteo iz straha da ces biti ostavljen ili da bi ti rasirila noge pa joj se uvlacis pod kozu i trpis sve te gluposti. Mozda je ovo drugo i gore, jer dodju godine kada ne moze da se bira mnogo, a neki mozda i nemaju predispozicije da mnogo biraju ni kada su mladji, pa mozda je bolje da trpe, manje vise (ne)srecni, nego da provedu zivot sami.
 
Nepostovanje, na milion nacina, ali najveci je onaj kada ti u lice saspe i majku i oca, i sitno zito i sve. Nepostovanje moze biti da prica tebi iza ledja, da hoce da te ostavi, ali ti maze oci, da ti pretura po licnim stvarima pod izgovorom ljubomore, da smatra da su tvoje misljenja i stavovi glupi i debilski, losi, a njeni uvek ne.

Za papucara, hm, pa mozda da se ona oko svega pita i njena je zadnja kako god okrenes, pa moras da joj udovoljis, precutis, ucinis, hteo ne hteo iz straha da ces biti ostavljen ili da bi ti rasirila noge pa joj se uvlacis pod kozu i trpis sve te gluposti. Mozda je ovo drugo i gore, jer dodju godine kada ne moze da se bira mnogo, a neki mozda i nemaju predispozicije da mnogo biraju ni kada su mladji, pa mozda je bolje da trpe, manje vise (ne)srecni, nego da provedu zivot sami.
odličan odgovor...
 
...pljujte se, pišite nešto lepo itd...da...lepe vam teme...
po čemu raspoznajete da ste izgubili kredibilitet kod suprotnog pola, da vas više ne poštuje, ne uvažava...? jel su to njeni/njegovi postupci, ponašanje, reči...po čemu to prepoznajete...
i naravno...kako se postaje papučar...?



Po tome sto si vec naveo. Postupcima-nepostupcima, recima-cutnjom. To uopste nije tesko prepoznati. Malo je teze pronaci uzroke ili niz uzroka (posto ljudi uglavnom subjektivno gledaju stvari)

A ta kategorija "papucar" ne postoji. To su ljudi izmislili.
 
...pljujte se, pišite nešto lepo itd...da...lepe vam teme...
po čemu raspoznajete da ste izgubili kredibilitet kod suprotnog pola, da vas više ne poštuje, ne uvažava...? jel su to njeni/njegovi postupci, ponašanje, reči...po čemu to prepoznajete...
i naravno...kako se postaje papučar...?

Znas onu izreku "gde beda udje na prozor-ljubav izlazi na vrata"?Jel' se tako bese kaze?Znaci cim krenu problemi tipa finansije,posao(i problemi na istom) gubis kredibilitet u ocima svoje dragane jer ce te smatrati nesposobnim i nevestim da zaradis novac oko kojeg se sve danas vrti.
 
...pljujte se, pišite nešto lepo itd...da...lepe vam teme...
po čemu raspoznajete da ste izgubili kredibilitet kod suprotnog pola, da vas više ne poštuje, ne uvažava...? jel su to njeni/njegovi postupci, ponašanje, reči...po čemu to prepoznajete...
i naravno...kako se postaje papučar...?

Meni je glavni odraz nepostovanja u vezi kada sam pita, sam i odgovara.
Kada uopste ne konstatuje sta sam rekla, a posle pita:"Pa, sto ne kazes?"
Kada on samouvereno zna sta je najbolje za mene, bez konsultacija.
Kada svoju slobodu sebicno cuva, a moju uzurpira.

A poslednje pitanje... Ne znam. Mislim da takvima pasivnije i manje energicne muskarce naprave zene rospije.
 
...pljujte se, pišite nešto lepo itd...da...lepe vam teme...
po čemu raspoznajete da ste izgubili kredibilitet kod suprotnog pola, da vas više ne poštuje, ne uvažava...? jel su to njeni/njegovi postupci, ponašanje, reči...po čemu to prepoznajete...
i naravno...kako se postaje papučar...?

pa papucar se postaje relativno lako, prvo moras glumiti ostrog antipapucara, znaci totalno da se osjecas kao susta suprotnost papucarstvu, i onda moras da ogovaras drugove i poznanike koji imaju djevojke i pred kojima ne glume, da su oni papucari .. .a jos ako su njezni, tada ti bas ide na ruku ... i tako da ogovaras ogovaras, ali ujedno i da patis sto ti nisi takav i da zamisljas kako bi i ti to volio sve, i ta patnja je mislim obavezna, znaci da budes sam sa sobom jadan i pogan prema drugima, pakostan ... i onda kada ti dozlogrdi a zavidnost dostigne vrhunac, onda sa prvom djevojkom papucarstvo dolazi samo po sebi kada ispljujes sve svoje prijasnje stavove i ne budes samo njezan kao oni koje si ogovarao nego jadan ... eto deelite zadovoljan :)
 
Pa tako lepo.
Sto papucarem nazivaju coveka koji je privrzen svojoj porodici, pomaze zeni u kuci, posvecen deci, a to je za svaku pohvalu.
A oni, koje zene poklapaju i samo sto ih ne biju, nisu papucari, nego sonje.

ja ne vidim tako papučara...to nije papučar i svi znaju da to nije papučar...takvog čoveka pre zovu "domaćin"...
na druge stvari sam mislio...a eno onaj lolol je lepo opiso...

- - - - - - - - - -

pa papucar se postaje relativno lako, prvo moras glumiti ostrog antipapucara, znaci totalno da se osjecas kao susta suprotnost papucarstvu, i onda moras da ogovaras drugove i poznanike koji imaju djevojke i pred kojima ne glume, da su oni papucari .. .a jos ako su njezni, tada ti bas ide na ruku ... i tako da ogovaras ogovaras, ali ujedno i da patis sto ti nisi takav i da zamisljas kako bi i ti to volio sve, i ta patnja je mislim obavezna, znaci da budes sam sa sobom jadan i pogan prema drugima, pakostan ... i onda kada ti dozlogrdi a zavidnost dostigne vrhunac, onda sa prvom djevojkom papucarstvo dolazi samo po sebi kada ispljujes sve svoje prijasnje stavove i ne budes samo njezan kao oni koje si ogovarao nego jadan ... eto deelite zadovoljan :)
moš ti to i bolje, al eto zadovoljan...
 
znam da mogu, al ono nekako sam rasijan ... sinoc sam malo pio i tako, a i slabo ja to rijeci ... kada bih nasao nekog pisca da sve ovo izvuce iz glave sto znam, novi svijet bi nastupio, opametio bi se i onaj cigan(i) sa jutuba
i ja isto tako...al uvek, i kad nisam pio predhodno veče...kad dođem ovde osjećam se tako inferiorno u odnosu na neke koji kad ga brate sroče tačno nabodu ono što sam ja teo kaem, al zbog siromaštva rečnika i intelegencije nisam umeo...
 
ma opusteno ima vremena jos si mlad, samo ti svaki dan na moj profil i moje poruke listaj, pa onda tumacis razmisljas mozda ima nekih uputa skrivenih ... al mozda, mozda su i gluposti, bas cu se i ja morati jednom preslisati, sta sam ja to ovde svrljao
a svoji smo pitaj sto ti nije jasno :cmok: jer ipak novo vrijeme novo breme, jesmo mi neka izgubljena generacija, al to ste nam brate vi ostavili u amanet, bolje da ste se kolektivno samoubili, nego nas ostaviti ovako, al dobro ...
proniknuce biljcica iz betona
 
Гледао сам ликове како постају папучари... Овако... Купи ти риба папуче у фазону да ти не буде хладно на ногама, а заправо прича је да би ти у њима ходао куда она хоће, и онда ти идеш тако кезиш се као кретен мислиш како ти је фино, заправо си идиот.
 
...pljujte se, pišite nešto lepo itd...da...lepe vam teme...
po čemu raspoznajete da ste izgubili kredibilitet kod suprotnog pola, da vas više ne poštuje, ne uvažava...? jel su to njeni/njegovi postupci, ponašanje, reči...po čemu to prepoznajete...
i naravno...kako se postaje papučar...?

Ja samo na ovo poslednje znam odgovor: papučar se ne postaje, papučar se rađa :worth::manikir:
 

Back
Top