levi zvucnik slabiji od desnog

Kod Stereo reprodukcije nikada desni kanal nije iste jačine kao levi i TAKO TREBA :aha2: ( tako se razlikuju kanali u stereo FM reprodukciji )
Kada se ( snaga ) jačina zvuka poveće preko neke granice razlike nestaju jer uho to me može da razlikuje - može samo instrumenat ;)

Kod Mono reprodukcije oba kanala su UVEK ISTE JAČINE

Probaj da reprodukuješ neki mono signal...pa ako i tada ( pri srednjem položaju balansa ) imaš različite jačine po kanalima - onda je problem ili u pojačivaču ili u stereo-komutaciji ...potenciometru :think:
 
Kod Stereo reprodukcije nikada desni kanal nije iste jačine kao levi i TAKO TREBA :aha2: ( tako se razlikuju kanali u stereo FM reprodukciji )
Kada se ( snaga ) jačina zvuka poveće preko neke granice razlike nestaju jer uho to me može da razlikuje - može samo instrumenat ;)

Kod Mono reprodukcije oba kanala su UVEK ISTE JAČINE

Probaj da reprodukuješ neki mono signal...pa ako i tada ( pri srednjem položaju balansa ) imaš različite jačine po kanalima - onda je problem ili u pojačivaču ili u stereo-komutaciji ...potenciometru :think:
daj mi neki mono zvuk?
 
daj mi neki mono zvuk?

Imaš - MIKROFON

Na stereo priključak sa druge strane - dovedi jedan kanal na oba kanala sa radija ili CD-a ( kabl - Stereo Jack 3,5mm / 2x Chinc )

Trebaće ti i Chinc adapter

1554_1.jpg


ITD. :aha2:
 
Poslednja izmena:
Iam nove zvucnike logitech z323 i levi zvucnik se cuje za nijansu slabije od desnog kada je pojacan do 1/4,kada se pojaca preko toga cuju se podjednako oba.i moj drug ima isti takav model i isto se ponasa.U cemu je problem?Jel to ok?

Имам исте марке звучнике, и исто се тако и код мене дешава.
Можеш да подесиш звук у програму за подешавање. :)

- - - - - - - - - -

a jel moze da se nadje neka pesma u mono sadrzaju?
У подешавањима за звук ставиш на моно.
 

Back
Top