Ujedinjenje ateista,antiteista i agnostika !!!

Utah

Elita
Banovan
Poruka
19.509
Ujedinjenje ateista ( koji ne veruju u postojanje Boga ), antiteista ( aktivno suprostavljanje teizmu tj militantni ateizam)
i agnostika (čovek ne može znati da li Bog postoji ili ne).
Hrvatski antiteisti, ateisti i agnostici - Ima nas više nego što mislite
http://dd-blogdd.blogspot.ca/2011/03/hrvatski-antiteisti-ateisti-i-agnostici.html
Što rade američki ateisti i agnostici za vrijeme božićnih blagdana?
http://www.ekapija.com/website/sr/p...isti-i-agnostici-za-vrijeme-božićnih-blagdana
Ateisti, Agnostici i Skeptici Crne Gore
Ateisti, agnostici, skeptici u BiH

Agnostici vide sebe na ateistickoj strani, a ateisti se udruzuju sa antiteistima....
Cilj im je jasan borba protiv Boga, Crkve i vernika....izgleda da sve zavrsava u antiteizmu....:think:
 
Ujedinjenje ateista ( koji ne veruju u postojanje Boga ), antiteista ( aktivno suprostavljanje teizmu tj militantni ateizam)
i agnostika (čovek ne može znati da li Bog postoji ili ne).
Hrvatski antiteisti, ateisti i agnostici - Ima nas više nego što mislite
http://dd-blogdd.blogspot.ca/2011/03/hrvatski-antiteisti-ateisti-i-agnostici.html
Što rade američki ateisti i agnostici za vrijeme božićnih blagdana?
http://www.ekapija.com/website/sr/p...isti-i-agnostici-za-vrijeme-božićnih-blagdana
Ateisti, Agnostici i Skeptici Crne Gore
Ateisti, agnostici, skeptici u BiH

Agnostici vide sebe na ateistickoj strani, a ateisti se udruzuju sa antiteistima....
Cilj im je jasan borba protiv Boga, Crkve i vernika....izgleda da sve zavrsava u antiteizmu....:think:

Cek cek, zar niste vi katolici palili ljude na lomaci, sekli im delove tela i vesali jer nisu verovali u Boga...

Zasto obozavas da prdis?
 
Cek cek, zar niste vi katolici palili ljude na lomaci, sekli im delove tela i vesali jer nisu verovali u Boga...

Ма напредовали су и Католици кроз векове. Сад не пале људе на ломачи на јавним местима, сад њихови попови само силују дечкиће од 13-16 година. Није то да су педери...то је све за потребе цркве, која им не дозвољава да се жене.
 
Da li ti mozes da procitas i shvatis sta je tema ? Ako nisi stanju,neka ti neko pomogne.

militantni ateizam si spomenula. Ja nisam video da nevernici iliti infidels ubijaju, pale, kolju vernike...

Kada vidis sta si napisala onda mozemo da komuniciramo, do tada, razmisli pre nego sto postavis temu, ovako isapdas samo glupa..

Da te podsetim..

Cilj im je jasan borba protiv Boga, Crkve i vernika....izgleda da sve zavrsava u antiteizmu....
au prvom redu
antiteista ( aktivno suprostavljanje teizmu tj militantni ateizam)
,
 
militantni ateizam si spomenula. Ja nisam video da nevernici iliti infidels ubijaju, pale, kolju vernike...

Kada vidis sta si napisala onda mozemo da komuniciramo, do tada, razmisli pre nego sto postavis temu, ovako isapdas samo glupa..

Da te podsetim..

au prvom redu ,

Ko je ispao glup vidi se...
ateisti+agnostici+antiteisti....Sta rade ateisti i agnostici u drustvu antiteista ?
 
Зашто појединцима смета то што неко верује у Бога? Зашто истима сметају речи Бога да се не краде и не убија, да се воли ближњи свој итд. и зашто они желе да раде управо супротно од горе наведеног, кад их ионако Он чека горе...

Иначе за мене је свако ко краде, убија, позива на мржњу - неверник, а ви који себе сматрате неверницима размислите мало каквом шљаму припадате.
 
Ko je ispao glup vidi se...
ateisti+agnostici+antiteisti....Sta rade ateisti i agnostici u drustvu antiteista ?

O kakvom ti drusti pricas? Sta rade Teisti u drustvu koljaca, mucitelja, ubica, popova pedofila...?

Зашто појединцима смета то што неко верује у Бога? Зашто истима сметају речи Бога да се не краде и не убија, да се воли ближњи свој итд. и зашто они желе да раде управо супротно од горе наведеног, кад их ионако Он чека горе...

Иначе за мене је свако ко краде, убија, позива на мржњу - неверник, а ви који себе сматрате неверницима размислите мало каквом шљаму припадате.

Koje reci Boga? Ne lupetaj, pa svaka normalna osoba nece ubijati, silovati... a tvoju Bibliju nije pisao Bog vec ljudi,tako da nisu reci Boga vec nekih likova koju su se skupili i napravili organizovanu religiju.....A nece me niko cekati, bice mi drago kada se milijarde ljudi razocara i ukapira da kada rikne i pocne da se raspada to bude to, a obecanje o nekom do jaja cool zivotu gde trce goli u bastama raja samo prica za malu decu.
 
Nece oni unistiti Crkvi i Boga (bar ne narednih 50 godina, ako ne i vise), nisu ni komunisti, nece ni gruica ljudi, ne znam cemu problem.
Koliko vernika znate koji sumnjaju u boga ili se opijaju svake nedelje ili subote, seks je svakodnevnica, post neopznat, a Oce Nas se nabada samo u crkvi ako mora. Ja takve ljude vise vidim kao apaticne vernike, na par koraka od ateista.

Ateisti mogu da slave praznike kako im milo, ako hoce da sa porodicom sede i slave Bozic, sto da ne? Ako hoce da kite jelku sto da ne, to je ritual, nema veze sa verom.
I realno, koliko vernika, i ovih gore apaticnih vernika na Bozic se seti, "danas se rodio moj Spasitelj, Sin Bozji Isus Hrist"? Pa nekih 20-ak % mozda, a ostali vernici slave Bozic vise kao porodicni praznik, jedinstvo, ljubav u kuci, bog je tu u trecem planu.
Barem se meni tako cini.
 
Sto nekad ne napravis neki normalan post?
Neki sa znacenjem, neki koji recimo opisuje zlodela pocijnena od strane vernika, crkava...
Ili neki kako crkve ne rade nista da pomognu narodu od sveg bogatstva koje imaju, kako ne dizu bolnice, skole, obdanista, ali zato se optaču zlatom i kupuju automobile od 50000 evra?
Što ne napišeš kako dinara ne doniraju u akcijama za decu koju šaljemo u inostranstvo na operacije? Recimo?
Ne zaslužuje li to više pažnje, nego izmišljanje nepostojećih priča o ateistima?

Linkujes nas na tekstove iz 2010, izmišljene od strane kompletnih retarda, koji izmisljaju price. Ateista moz' da slavi sta oce, on to slavi zbog slavlja i socijalizacije, dece, ne veze ga religija da bira. Moze sve ili nista da izabere, i da ne polaze racun njegovom egu u glavi.
Drugi link iz 2011, nema apsolutno nikakve korisne informacije na njemu

Strasno.

A nece me niko cekati, bice mi drago kada se milijarde ljudi razocara i ukapira da kada rikne i pocne da se raspada to bude to, a obecanje o nekom do jaja cool zivotu gde trce goli u bastama raja samo prica za malu decu.

Kako ce da se razocaraju, NAKON sto riknu? :lol:
Neće biti razočarenja, ali će biti promašen život, izigravanje roba nečijim sebičnim ciljevima.
 
Poslednja izmena:
O kakvom ti drusti pricas? Sta rade Teisti u drustvu koljaca, mucitelja, ubica, popova pedofila...?



Koje reci Boga? Ne lupetaj, pa svaka normalna osoba nece ubijati, silovati... a tvoju Bibliju nije pisao Bog vec ljudi,tako da nisu reci Boga vec nekih likova koju su se skupili i napravili organizovanu religiju.....A nece me niko cekati, bice mi drago kada se milijarde ljudi razocara i ukapira da kada rikne i pocne da se raspada to bude to, a obecanje o nekom do jaja cool zivotu gde trce goli u bastama raja samo prica za malu decu.

Што се првог дела тиче, и Хитлер је себе сматрао верником. Није битно шта ти видиш када погледаш у огледало, већ каквим те Онај горе види.

Други део не желим ни да коментаришем пуно. Ниси адекватан да причаш о томе јер ниси ни прочитао Библију, нити знаш шта пише у њој.
 
Што се првог дела тиче, и Хитлер је себе сматрао верником. Није битно шта ти видиш када погледаш у огледало, већ каквим те Онај горе види.

Други део не желим ни да коментаришем пуно. Ниси адекватан да причаш о томе јер ниси ни прочитао Библију, нити знаш шта пише у њој.

A ti mi znas sta pise, koga bre zasmejavas. Ko je dete moje pisao Bibliju, po predanju ljudi za razliku od kurana kog je pisao Bog licno, tj diktirao sta da se pise...

Takodje u toj tvojoj Bibliji jo to svmoguce i razmuno bice najveci retard na svetu i pocinilac najvecih zlocina, pobio je prvorodjene sinove, izvrsio masovni genocid i pobio sve ljude na planeti osim nekij jadnika u brodicu..

Kada ukljucis mzoak, ono sto ti je priroda dala a ne Bog onda mozemo normalno da diskutujemo...
 
O kakvom ti drusti pricas? Sta rade Teisti u drustvu koljaca, mucitelja, ubica, popova pedofila...?



Koje reci Boga? Ne lupetaj, pa svaka normalna osoba nece ubijati, silovati... a tvoju Bibliju nije pisao Bog vec ljudi,tako da nisu reci Boga vec nekih likova koju su se skupili i napravili organizovanu religiju.....A nece me niko cekati, bice mi drago kada se milijarde ljudi razocara i ukapira da kada rikne i pocne da se raspada to bude to, a obecanje o nekom do jaja cool zivotu gde trce goli u bastama raja samo prica za malu decu.

Tema je ujedinjenje agnostika,ateista i teista. Svaki teista je protiv Crkve i to u smislu zabrane i unistenja. Ti nemas odogovor na to pitanje.
 
Ujedinjenje ateista ( koji ne veruju u postojanje Boga ), antiteista ( aktivno suprostavljanje teizmu tj militantni ateizam)
i agnostika (čovek ne može znati da li Bog postoji ili ne).
Hrvatski antiteisti, ateisti i agnostici - Ima nas više nego što mislite
http://dd-blogdd.blogspot.ca/2011/03/hrvatski-antiteisti-ateisti-i-agnostici.html
Što rade američki ateisti i agnostici za vrijeme božićnih blagdana?
http://www.ekapija.com/website/sr/p...isti-i-agnostici-za-vrijeme-božićnih-blagdana
Ateisti, Agnostici i Skeptici Crne Gore
Ateisti, agnostici, skeptici u BiH

Agnostici vide sebe na ateistickoj strani, a ateisti se udruzuju sa antiteistima....
Cilj im je jasan borba protiv Boga, Crkve i vernika....izgleda da sve zavrsava u antiteizmu....:think:

Vi mormoni ste svu paznju usmerili ka ateistima?

Sto toliko dajes paznje njima, ili ih volis ili ih mrzis...
 
Koja organizacija? Gde ti vidis organizaciju ili njen pomen u linkovima koje si postovala? O cemu ti pricas uopste?

Što rade američki ateisti i agnostici za vrijeme božićnih blagdana?
Utorak, 28. 12. 2010.

Gde ti vidis bilo kakvu antiteisticku militantnu organizaciju?

Ovaj drugi link, nema nikakvu informaciju, neke bezvezurije, ne pise nista, bukvalno nema posta...

Kakvi su ti ovo nakaradni izvori informacija?

Kako počinje ova tema? Nekom tvojom neopravdanom izjavom, pretpostavkom, navodis druge da misle da se ateisti okupljaju na nekakvo oruzje? Oces li mi pokazati gde i kako se to ateisti militarizuju?
 
Poslednja izmena:
Koja organizacija? Gde ti vidis organizaciju ili njen pomen u linkovima koje si postovala? O cemu ti pricas uopste?



Gde ti vidis bilo kakvu antiteisticku militantnu organizaciju?

Ovaj drugi link, nema nikakvu informaciju, neke bezvezurije, ne pise nista, bukvalno nema posta...

Kakvi su ti ovo nakaradni izvori informacija?

Procitaj sta pise !
Organizacije koje okupljaju ateiste i agnostike, a neke jos i antiteiste.
Osim sto su ateisti i agnostici.
Pre ce biti da su tvoji komentari nakaradni,jer ti ne odgovara istina.
 
O kojoj bre istini pricas, KOJA ORGANIZACIJA, lepo te pitam...

U ovo doba godine većina Amerikanaca slavi neki od svojih najznačajnijih vjerskih blagdana, bio to Božić, Hanuka, Kwanza ili Bajram. Kraj godine je doba kada se američki ateisti ili agnostici osjećaju pomalo usamljeno – bez vlastita blagdana. Neke od njih to je navelo da ga jednostavno – izmisle.

Phil Kalmanson iz mjesta Laurel u Marylandu ovih je dana proveo dosta vremena u kuhinji. Kao i deseci milijuna Amerikanaca, pekao je puricu, ali ne za Božić, već za blagdan Humanlight, koji je za njega i njegovu obitelj – zamjena za Božić. Američki agnostici i ateisti često se nazivaju sljedbenicima "humanizma“, pokreta čiji pripadnici tvrde da se uzdaju u racionalnost i znanost, a ne u religiju, izvještava Glas Amerike.

Supruga Phila Kalmansona, Jenny, kaže da su božićni blagdani za nju i njezinu obitelj "prilično samotnjačko iskustvo“: "Svi odlaze na partyje povodom Hanuke ili Božića ili Kwanze. Ako niste vjernik, osjećate se pomalo napušteno i osamljeno."

Pripadnici američkog humanističkog pokreta naglašavaju da nisu protiv religije. Kažu da smatraju da ona jednostavno nije najvažnija u životu te da od nje - u krajnjoj liniji - ne ovisi hoće li svijet u kojem živimo biti dobar ili loš.

Jenny Kalmanson je po profesiji inženjerka aeronautike i radi za NASA-u, američku agenciju za istraživanje svemira: "Mi smatramo da je moguće i poželjno da ljudi imaju dobar, sretan i moralan život, a da im pri tome Bog uopće nije potreban."

Ogromna većina Amerikanaca ne bi se složila s ovom idejom. Međutim, ankete pokazuju da je agnostika, ateista i "humanista“ - poput Phila i Jenny Kalmanson – sve više. Istraživanje koje je proveo National Opinion Research Center pokazalo je da se oko 17 posto Amerikanaca ne identificira ni s jednom vjerom. Među brucošima taj je postotak 25 posto.

Roy Speckhardt iz Američke humanističke udruge smatra da je to vrlo dobro: "Broj ljudi koji nisu vjernici dramatično raste. U posljednjih nekoliko godina on je udvostručen. To se odnosi i na one koji kažu da nisu pripadnici neke od vjera, kao i na one koji kažu da ne vjeruju u Boga."

Američka humanistička udruga posljednjih godina vodi i propagandnu kampanju. Naprimjer, u podzemnoj željeznici Washingtona pred božićne blagdane zakupila je oglasni prostor. Televizija i drugi mediji sve češće ugošćavaju autore koji propituju svrhu i utemeljenost vjere, poput Richarda Dawkinsa i Christophera Hitchensa.

Roy Speckhardt kaže da se Amerika u posljednjih dvadeset-trideset godina prilično promijenila: "Kada sam ja bio mlad, biti ateist ili agnostik uopće nije bila opcija… Danas su knjige humanističkih autora vrlo popularne, imate jumbo plakate koji dovode u pitanje vjeru, reklame na televiziji… Naše usmjerenje je jedna od legitimnih alternativa."

No, kako bilo da bilo, sam božićni ugođaj Amerike, čiji smo svjedoci bili posljednjih dana, pokazuje da su ateisti i agnostici još uvijek - prilična manjina.

Evo, reci mi koja je to organizacija, leba ti.
Ovaj tekst prica o americkim ateistima, u vreme bozica. Cista retardirana glupost, koju nije napisao ateista, vec neki vernik da bi malo pljuvao po ateistima.

Drugi link nema nikakav tekst osim naslova, ostalo sto si napisala, nema veze s mozgom.
 
Poslednja izmena:

Back
Top