Напуштени објекти и локали

електрика

Zaslužan član
Poruka
122.577
Ресторан "Грчка краљица" - Кнез Михаилова ул.

Ресторан "Грмеч" - Македонска ул.

Робна кућа "Митић" - Кнез Михаилова ул.

Пар локала на почетку Чика Љубине улице

итд итд


Да ли неко може да ми каже како је могуће да у строгом центру ГОДИНАМА опстају закатанчени, руинирани локали и објекти.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Мени је то тотално нелогично.

Не можеш објекат или локал да приведеш намени? Одузима ти се и расписује нови конкурс. Тачка.

Kad bi to sve sudski islo brzo, proces bi bio bas kao sto kazes. Ali posto je nama sudski aparat - kriminal... onda imamo ovo sto se desava.
 
Ресторан "Грчка краљица" - Кнез Михаилова ул.

Ресторан "Грмеч" - Македонска ул.

Робна кућа "Митић" - Кнез Михаилова ул.

Пар локала на почетку Чика Љубине улице

итд итд


Да ли неко може да ми каже како је могуће да у строгом центру ГОДИНАМА опстају закатанчени, руинирани локали и објекти.

Restoran "Grčka kraljica" se inače nalazi u najstarijoj očuvanoj zgradi u Knez Mihailovoj, koja je (zgrada) stara 166 godina i ima izuzetnu kafansku tradiciju. Provbitno se tu nalazila kafana "Despotov han", a od 1860. hotel i kafana "Grčka kraljica".Posle 1945. bila je jako popularna kafana pod imenom "Plavi Jadran".Pre nešto godina je u njoj otvoren kafić "Cream Coffee", ali su vlasnici počeli da na svoju ruku menjaju unutrašnji izgled kafane, koja je, kao i zgrada, pod zaštitom Republičkog zavoda za zaštitu spomenika kulture, pa su radovi zaustavljeni, a vlasnik obavezan da vrati objekat u prethodno stanje, što do dana današnjeg nije učinjeno.

Restoran "Grmeč" je kupio vlasnik lanca fast fooda i restorana "Perper", ali ga je zbog nepoznatih razloga zatvorio. Objekat je u njegovom vlasništvu i nema nikakvu obavezu da ga privede nameni.

Robna kuća "Mitić" je porodici Mitić oteta 1958. godine i pretvorena u robnu kuću "Beograd" koja ju je uknjižila kao svoje vlasništvo.Nakon što je RK "Beograd" dovedena u stečaj i smanjena joj vrednost, kupio je "Verano group", i pored već podnesenog zahteva naslednika porodice Mitić da im se imovina koju je stekao i sagradio njihov deda vrati. Objekat je u sporu zbog pomenutog zahteva i zbog podnetih krivičnih prijava koje su podneli akcionari RK "Beograd", a protiv "Verano group" zbog više malverzacija prilikom privatizacije i stečaja.

No, s obzirom da je kafana "Ruski car" stara 122 godine, takođe pod zaštitom Republičkog zavoda za zaštitu spomenika kulture, prodata "kontroverznom biznismenu" Aci Buliću koji je od nje napravio caffe restaurant and event club "Va Piano", nije se ničemu čuditi.

947193_596773687020356_1397244211_n.jpg
 
Poslednja izmena:
Хвала на исцрпном одговору али ја питам следеће:

- С обзиром да наведени локали и објекти нису мале куће у прерији већ ругла у центру престонице, да ли Град може да отпечати та врата и одузме имовину неодговорним идиотима на чије се име води?
 
Хвала на исцрпном одговору али ја питам следеће:

- С обзиром да наведени локали и објекти нису мале куће у прерији већ ругла у центру престонице, да ли Град може да отпечати та врата и одузме имовину неодговорним идиотима на чије се име води?

Ne moze nista, jer po nasim vazecim propisima mora da se omoguci da sudske i advokatske pirane uzmu koliko one hoce. Zdrav razum ostaviti kod kuce.
 
Ресторан "Грчка краљица" - Кнез Михаилова ул.

Ресторан "Грмеч" - Македонска ул.

Робна кућа "Митић" - Кнез Михаилова ул.

Пар локала на почетку Чика Љубине улице

итд итд


Да ли неко може да ми каже како је могуће да у строгом центру ГОДИНАМА опстају закатанчени, руинирани локали и објекти.
interesantna tema,moze biti da su vlasnici pomrli,da su pohapseni,pa se ceka koja politicka lopina ce staviti svoje kandze
 
Хвала на исцрпном одговору али ја питам следеће:

- С обзиром да наведени локали и објекти нису мале куће у прерији већ ругла у центру престонице, да ли Град може да отпечати та врата и одузме имовину неодговорним идиотима на чије се име води?

Како мислиш некога да натераш да уради са својим власништвом нешто што он неће да ради? То може једино у диктатурама. Да су власници проценили да ће им одређена делатност у објектима бити исплатива, сигурно не би чекали да им неко други каже да треба да користе те објекте.
Једино што држава може да уради јесте да наплати порез на некретнину, а моје мишљење је да је и плаћање пореза по различитим стопама за некретнину која се користи и ону која се не користи одраз диктатуре, јер нико нема право да мени одређује да ли ћу да користим свој стан и локал, да ли ћу да га издајем или ће да ми седи празан, власништво је правни појам који обухвата потпуну слободу располагања.

А по Београду све више зврје празни тржни центри и локали, нпр, стари меркатор је тиха језа. Разлози су јасни, превелика понуда и премала потражња, нема више ко да продаје јер више нам ко да купује, криза је, људи немају пара, отворено је много нових тржних центара а број становника се не увећава него верованто и смањује...
 
Како мислиш некога да натераш да уради са својим власништвом нешто што он неће да ради? То може једино у диктатурама. Да су власници проценили да ће им одређена делатност у објектима бити исплатива, сигурно не би чекали да им неко други каже да треба да користе те објекте.
Једино што држава може да уради јесте да наплати порез на некретнину, а моје мишљење је да је и плаћање пореза по различитим стопама за некретнину која се користи и ону која се не користи одраз диктатуре, јер нико нема право да мени одређује да ли ћу да користим свој стан и локал, да ли ћу да га издајем или ће да ми седи празан, власништво је правни појам који обухвата потпуну слободу располагања.А по Београду све више зврје празни тржни центри и локали, нпр, стари меркатор је тиха језа. Разлози су јасни, превелика понуда и премала потражња, нема више ко да продаје јер више нам ко да купује, криза је, људи немају пара, отворено је много нових тржних центара а број становника се не увећава него верованто и смањује...


По теби ја значи могу да купим локал у Македонској улици и да у њему гајим пауке и пацове и нико ми ништа не може?

Или да отворим јавну кућу у сред Кнез Михаилове са голим трансвеститима у излогу, такође.
 
Poslednja izmena od moderatora:
По теби ја значи могу да купим локал у Македонској улици и да у њему гајим пауке и пацове и нико ми ништа не може?

Или да отворим јавну кућу у сред Кнез Михаилове са голим трансвеститима у излогу, такође.

Можеш, ако си толико блесава да уложиш пар стотина хиљада евра да би ти простор био замандаљен. Ко то може да ти забрани?
А за јавну кућу не знам, мислим да је то код нас забрањено, ако баш гориш од жеље да се бавиш тиме, најбоље је да даш оглас у новинама, рубрика масаже...
 
Можеш, ако си толико блесава да уложиш пар стотина хиљада евра да би ти простор био замандаљен. Ко то може да ти забрани?
А за јавну кућу не знам, мислим да је то код нас забрањено, ако баш гориш од жеље да се бавиш тиме, најбоље је да даш оглас у новинама, рубрика масаже...


Не с.ри, видиш да се зезам.

ОК, а како је брже-боље завршен хотел Метропол, након што је запрећено власнику да среди онај вишегодишњи свињац од градилишта?
 
Не с.ри, видиш да се зезам.

ОК, а како је брже-боље завршен хотел Метропол, након што је запрећено власнику да среди онај вишегодишњи свињац од градилишта?

Ту имаш закон о планирању и изградњи дужан си да започнеш радове у року од 6 месеци од добијања грађевинске дозволе, и да их завршиш такође у неком року, иначе плаћаш пенале...
 
Хвала на исцрпном одговору али ја питам следеће:

- С обзиром да наведени локали и објекти нису мале куће у прерији већ ругла у центру престонице, да ли Град може да отпечати та врата и одузме имовину неодговорним идиотима на чије се име води?


Ne moze nista, jer po nasim vazecim propisima mora da se omoguci da sudske i advokatske pirane uzmu koliko one hoce. Zdrav razum ostaviti kod kuce.

Ne može.

Propisi nemaju s tim nikakve veze, već masna provizija koju je gradska vlast uzela u procesima privatizacije i kupovine od novih vlasnika i zbog koje mora da ćuti.

- - - - - - - - - -

Можеш, ако си толико блесава да уложиш пар стотина хиљада евра да би ти простор био замандаљен. Ко то може да ти забрани?
А за јавну кућу не знам, мислим да је то код нас забрањено, ако баш гориш од жеље да се бавиш тиме, најбоље је да даш оглас у новинама, рубрика масаже...

Niko nije uložio pare u te objekte, već ih oprao.
 
Propisi nemaju s tim nikakve veze, već masna provizija koju je gradska vlast uzela u procesima privatizacije i kupovine od novih vlasnika i zbog koje mora da ćuti.


Дакле, требало би да постоји неки лек за ове случајеве само неко неће да га употреби, тј прави се блесав. Ок, јасно ми је.
 
Дакле, требало би да постоји неки лек за ове случајеве само неко неће да га употреби, тј прави се блесав. Ок, јасно ми је.

Jedini lek su krivične prijave protiv odgovornih i njihovo slanje na robiju, što se neće desiti, jer koja god lopovska banda da dođe na vlast ima "putera na glavi", odnosno, svi znaju sve o svima i zato se drže zajedno.Ne mogu ja da podnesem krivičnu prijavu protiv tebe jer si kao neko u odseku za građevinske poslove na nekoj gradskoj opštini, uzela mito od krimosa kako bi njegov objekat od 1000 kvadrata bio ucrtan na kopiji plana parcele kao objekat od 799 kvadrata (jer objekte do 800 kvm legalizuje opština, a preko 800 kvm legalizuje Grad, mnogo skuplje), jer ti znaš i imaš dokaze da sam ja pri asfaltiranju puteva u Ugrinovcima stavio lošiji asfalt umesto kvalitetnog, a razliku u novcu stavio u džep.
Mog prijatelja koji je bio odbornik na jednoj beogradskoj opštini od 1997 do 2001. posle samo mesec dana vlasti ostali su iza leđa počeli da zovu "Pera budala".Zašto? Zato što je već mesec dana na vlasti a nije "zavalio nijedan kiosk" odnosno nije uzeo mito od nekoga kako bi u dozvolio da otvori trafiku na dobroj lokaciji.Ili, odakle Šapiću dr Aleksandru, predsedniku opštine Novi Beograd, kuća od 1000 kvadrata i pravo da zauzme i neslužbeno prevede javnu površinu u privatno vlasništvo i tako onemogući drugima da istu površinu koriste, to jest, odakle mu pravo da zatvori ulicu tako da niko ne može da prođe pored njegove kuće? Ili, ili, ili...Razumeš o čemu se radi i zašto su ti objekti o kojima pričamo najmanji problem i zašto se ništa neće promeniti?

- - - - - - - - - -

Mislis - svaka lokalna, gradska ili opstinska? Sumnjam da samo Beograd to radi.

Svaka, naravno, bez izuzetka. U Beogradu se najviše tako radi jer je najveći grad i jer jedino ovde struji i obrće se kakav-takav novac. Sve ostalo sem eventualno NS, Niša i Kragujevca je ekonomski mrtvo.
 
Cini mi se da je moguce da je Sapic bio uspesan vaterpolista, pa da je uspeo da uzme neke pare.

Nijedan naš vaterpolista nije uzeo preko 950 000 evra, koliko košta njegova vila od 171 kvadrata i 1.6 hektara placa na toj lokaciji. Ti ili živiš u drugoj galaksiji ili si mnogo naivan.
"Elegantno" si zaobišao činjenicu da je taj "doktor" pregradio ulicu i onemogućio komšijama da je koriste, na šta imaju puno pravo, i što predstavlja krivično delo na koje niko ne reaguje.
 

Back
Top