Kupovina auta za 2000 eura

Мене интересује имам блиске фамилије у Холандији да ми од тамо превезу неки добар ауто у Србију до 2.500 евра са холандским таблицама. Да ли је то изводљиво? Колико би мене изашли сви трошкови до регистрације у Србији?:hvala:
 
Мене интересује имам блиске фамилије у Холандији да ми од тамо превезу неки добар ауто у Србију до 2.500 евра са холандским таблицама. Да ли је то изводљиво? Колико би мене изашли сви трошкови до регистрације у Србији?:hvala:

Za to najbolje da se obratis na temi uvoz vozila tamo imas Dona i aleksandra - oni su eksperti za taj deo tj znaju svu proceduru oko uvoza i mogu da ti kazu koliko ce sve to da te kosta.

Samo pazi da ti auto nije stariji od 2002 jer ta auta nemaju euro3 motor. Sa sigurnoscu od 2003 imaju vozila euro3 motor . Sve u svemu tamo postavi pitanje i dobices najbolji moguci odgovor od njih za sve.
 
@Drinjaca
Tihi, opet siris dezinformacije. :) Pojedina vozila iz 1998. ispunjavaju euro 3, ali nasa drzava to ne priznaje. Dosta njih iz 2000. ispunjava euro 3, ali mora na homologaciju. Iz 2001. vecina ispunjava euro 3, ali mora na homologaciju, citaj, dve nedelje i 150 evra. Od 2002. ne mora da se ide na homologaciju, pa samim tim procedura traje 2-3 dana.

Koliko se secam iz teme namenjene za to, da bi ti proracunali troskove carine potreban je broj holandske registracije.

Racunaj do 500 evra troskove carine, zavisno od auta. 50-100 za speditera, +200-300 evra za carinu, mada moze da se desi da treba negde da se podmaze. Opet, sve zavisi od velicine, klase, automobila. Sigurno nije ista carina za Punto i npr. Passat-a. za punto bi te mozda izaslo 200-250 evra.

@Asus

Punto, Clio i slicno. Po meni, bolje je da bude benzinac.
 
Nadji nege njihove oglase, pogledaj kako se cene automobili. Mozes da uzmes solidan auto za 1500, i ostaje ti za ostale troskove i registraciju. Najbolje je da pitas ovde http://forum.krstarica.com/showthread.php/356574-Uvoz-automobila-pomoć-i-saveti/page176

Nadji neki konkretan primerak, i znaces troskove u evro. Po meni, bolje iz uvoza, jer znas sta si kupio, koliko je auto presao, a trebalo bi da auto ima i kompletnu servisnu dokumentaciju, tako da znas da je redovno servisiran, kada je promenjen zupcasti, tj. jos koliko imas do narednog velikog servisa.

Kod nas je sve na "majke mi". Preso 156000, i to je originalna kilometraza, nego smo dizali zbog carine "majke mi". Ulje promenjeno pre 200 km, ili, nesto slicno, i tako je kupljen, "majke mi". Zupcasti promenjen pre 500, 1.000, 2.000 (uglavnom tek sto je promenjen), "majke mi".
 
Не знам јеси ли се мени обратио или асусу. Ако си мени кажем.. не секирам се ја за квалитет, зет ће мени наћи добро ауто, квалитетно, јер тамо живи и познаје људе. само се питам да ли се исплати увести.. а видим исплати се.
 
pa dobro neka me izadje i do 2500 evra.Valjda za te pare ima da se uzme fin mali autic?

Evo moja sestra prodaje Punta IIIb 1.3mjet za 2800, al bi mogli spustiti malo...


Potrosnja mu je prosecna oko 3,3l, bas smo pre mesec dana isli do BL, petoro u kolima, potrosnja prosecna 3.5l.

totalno je isti kao ovaj:

280px-Fiat_Punto_front_20080714.jpg


Ako si zainteresovan javi se na pp, pa cu ti poslati slike i videcemo...
 
Poslednja izmena:
@Drinjaca
Tihi, opet siris dezinformacije. :) Pojedina vozila iz 1998. ispunjavaju euro 3, ali nasa drzava to ne priznaje. Dosta njih iz 2000. ispunjava euro 3, ali mora na homologaciju. Iz 2001. vecina ispunjava euro 3, ali mora na homologaciju, citaj, dve nedelje i 150 evra. Od 2002. ne mora da se ide na homologaciju, pa samim tim procedura traje 2-3 dana.

Koliko se secam iz teme namenjene za to, da bi ti proracunali troskove carine potreban je broj holandske registracije.

Racunaj do 500 evra troskove carine, zavisno od auta. 50-100 za speditera, +200-300 evra za carinu, mada moze da se desi da treba negde da se podmaze. Opet, sve zavisi od velicine, klase, automobila. Sigurno nije ista carina za Punto i npr. Passat-a. za punto bi te mozda izaslo 200-250 evra.

@Asus

Punto, Clio i slicno. Po meni, bolje je da bude benzinac.

sve znam ali tek od 2002-2003 sa sigurnoscu svi imaju euro3 . Sve ostalo moze da napravi problem. Neka kontaktira Dona za vise info-a
 
Контактираћу га када тачно сазнам које ауто је годиште, мотор, кубикажа, таблице.. да сад не нагађам. Добра тема. Поздрав сима који помажу саветима.. хе хе
 
Не знам јеси ли се мени обратио или асусу. Ако си мени кажем.. не секирам се ја за квалитет, зет ће мени наћи добро ауто, квалитетно, јер тамо живи и познаје људе. само се питам да ли се исплати увести.. а видим исплати се.

Tebi :)

- - - - - - - - - -

Evo moja sestra prodaje Punta IIIb 1.3mjet za 2800, al bi mogli spustiti malo...


Potrosnja mu je prosecna oko 3,3l, bas smo pre mesec dana isli do BL, petoro u kolima, potrosnja prosecna 3.5l.

totalno je isti kao ovaj:

280px-Fiat_Punto_front_20080714.jpg


Ako si zainteresovan javi se na pp, pa cu ti poslati slike i videcemo...

Jeste, prosecna potrosnja 3,3, a na otvorenom trosi negde oko litar i po.
 
Evo moja sestra prodaje Punta IIIb 1.3mjet za 2800, al bi mogli spustiti malo...


Potrosnja mu je prosecna oko 3,3l, bas smo pre mesec dana isli do BL, petoro u kolima, potrosnja prosecna 3.5l.

totalno je isti kao ovaj:

280px-Fiat_Punto_front_20080714.jpg


Ako si zainteresovan javi se na pp, pa cu ti poslati slike i videcemo...

Da, da, u njega sipas gorivo samo kad ga kupis i eventualno kad uradis generalnu posle 2 miliona km..
 
Jeste, prosecna potrosnja 3,3, a na otvorenom trosi negde oko litar i po.

pretera ga lik al' nije ni daleko mnogo zapravo prosechna mu je negde oko 4,5... 3,5 otvoreno 5,5 grad... jbg bash je dobar taj multijet malo troshi a ide lepo.

nego shto ga prodaje? kapiram loshe gorivo mu uje*alo brizgalice :lol:

па ти није лоше, а још ако гас угради ојхааа

oce to, gas na dizel :lol:
 
Planiram da kupim neki mali auto do 2000 eura .Uglavnom se vozim sam pa mi e treba neki veliki auto.Bitno mi je da bude povoljno odrzavanje.Zeleo bih da cujem vase korisne preporuke i iskustva .

pa buraz za do 2.500 mozesh ovde da uzmesh 2002 ili 2003 klia, korsu, punta, 206, stila, alfu... i josh svashta neshto... e sada to je sve stvar ukusa... poshto, shto se odrzavanja tiche... na to ti kod tog godishta mnogo vishe utiche konkretno stanje automobila koji kupish nego njegova marka... lichno, volim da mi auto bude shto veci... tako da kada bih ja birao ova prva chetiri bi odmah otpala pa bi razmishljao izmedlju stila i alfe... mozda je stilo mrvicu ekonomichniji (a mozda i nije) ali moje srce ipak pripada alfi tako da... eo ga moj izbor i preporuka:

dizel:

http://www.polovniautomobili.com/oglas3610257/alfa_romeo_147_jtd_reg_hitno/

benzin:

http://www.polovniautomobili.com/oglas3602014/alfa_romeo_147_16_twin_spark/

e sad to vaganje izmedju dizelasha i benzinca je isto je*ada, dizeli obichno manje troshe ali sa druge strane radovi su skuplji.

mislim da je ekonomija na strani dizela ako je nov, ali da se povecavanjem kilometraze taj odnos menja u korist benzina.
 
[Ne_Vazim_Se];25779550:
pa buraz za do 2.500 mozesh ovde da uzmesh 2002 ili 2003 klia, korsu, punta, 206, stila, alfu... i josh svashta neshto... e sada to je sve stvar ukusa... poshto, shto se odrzavanja tiche... na to ti kod tog godishta mnogo vishe utiche konkretno stanje automobila koji kupish nego njegova marka... lichno, volim da mi auto bude shto veci... tako da kada bih ja birao ova prva chetiri bi odmah otpala pa bi razmishljao izmedlju stila i alfe... mozda je stilo mrvicu ekonomichniji (a mozda i nije) ali moje srce ipak pripada alfi tako da... eo ga moj izbor i preporuka:

dizel:

http://www.polovniautomobili.com/oglas3610257/alfa_romeo_147_jtd_reg_hitno/

benzin:

http://www.polovniautomobili.com/oglas3602014/alfa_romeo_147_16_twin_spark/

e sad to vaganje izmedju dizelasha i benzinca je isto je*ada, dizeli obichno manje troshe ali sa druge strane radovi su skuplji.

mislim da je ekonomija na strani dizela ako je nov, ali da se povecavanjem kilometraze taj odnos menja u korist benzina.


ni kao nov auto , dizel nije ekonomicniji , jer je obicno isti takav auto sa benzinskim motorom jeftiniji za 3-5000 evra u zavisnosti od proizvodjaca sto znaci da sa benzincem u startu imas 100.000 dzabe

- - - - - - - - - -

1.6 twinspark zna dosta da posrce

pa 120 KS ima motor logicno da ne moze da bude potrosnja ista kao na nekom puntu sa 60 KS

Alfa je za ljude koji vole sportskiju voznju, a samim tim motori rade na vecim obrtajima znaci vise trose.
 

Back
Top