POMOĆ OKO KORNJAČE

BlackGalla

Zainteresovan član
Poruka
233
Ne razumem se baš u kornjače, brat ju je našao dok je bio na poslu :andjeo:
Nemam blage šta bi ona mogla da jede...voće, neke travke i tako to? :maramica:
Ako neko ima iskustva, svaka pomoć je dobro došla... Evo i par sličica.

1056790_10201024902521360_33092959_n.jpg


1057539_10201024902481359_145484792_n.jpg
 
Kornjaca ne zivi samo u vodi,njoj treba i kopna,tako da kofa je veoma losa ideja.
U mom selu imaju sumske kornjace i one su tu na jednom mestu gde ima zivi izvor vode koji je spaja sa potocicem i one budu malo u vodi,a malo se setkaju po sumi.
Nekada se desi da odu iz sume i udju u livadu u veliku travu; jednom smo jednu slucajno ubili kad smo kosili livadu,nismo je videli u velikoj travi. :(
najbolje je da je pustis negde gde ima vode i gde nema ljudi i zagadjenja.
 
Nemoj u kofi sa vodom! Ako je suvozemna kornjača udavićeš je. Postoje suvozemne i barske (vodene) kornjače. Jednom, dok još nisam znao za to, pokušavao sam da naučim jednu da pliva i zamalo je nisam udavio.
 
Nije u kofi, bez brige. :mrgreen:
Videcemo da bude u nekom akvarijumu sa ne mnogo vode, sada je trenutno u lavoru (nemojte da mi se smejete :mrgreen: ) na svu sreću jako je rasprostran i ima mesta za kretanje i veliki kamen da može da izađe iz vode.
Malo sam čeprkala svuda gde sam stigla, ispostavilo se da je to barska kornjača, generalno svaštojed...videćemo kako će ići za dalje. :ok:
 
Čim nađem mesto na kojem smatram da je pametno da je pustim pustiću je, predlog?
Па не знам где живиш, негде је пусти у неку траву или шуму близу реке или било какве воде. Колико ја знам корњаче немају природних непријатеља, поготово кад мало порасту...
 

Back
Top