Душа - Феномен или стварност?

Кверкус

Domaćin
Poruka
3.403
ДУША...је Енергија мозга. (дефиниција)
Ћелије мозга имају способност да везују енергију из Универзума.
Дакле: свако ко има мозак има и душу! Ово значи да и животиње, поред човека, имају ДУШУ. Ово значи да и Птице имају ДУШУ. Ко нема мозак нема душу. Ово значи да биљке НЕМАЈУ душу!

Дакле: ДУША се стиче рођењем. Тада мозак везује Енергију и то нам је док смо живи. ДУША се губи физичком смрћу човека, тј. када ћелије мозга изумру. Енергија које оне везују се ослобађа и одлази некуда.

Е, сад, стоји неколико питања овде:

- да ли се душа може створити?
- да ли душа може да изумре...изгуби се енергија у универзуму.?
- шта се дешава са ДУШОМ (Енергијом мозга), када човек умре? Где одлази?
- да ли су свест и душа исто?
- шта је мисао?
- како настаје одлука?
___________________________________

накнадни (јули, 20 2013) ДоДАТАК: Душа је енергија мозга, која може да прикупља податке, да их обрађује, мисли, доноси закључке и одлуке и програмира извршну енергију да одлуке спроведе у дело.
 
Poslednja izmena:
Pa sad , nije dokazano da mozak moze da vezuje energiju univerzuma :lol:
Ali ako uzmemo da moze :
-moze se i stvoriti , samo treba prouciti kako celije mozga "vezuju " energiju i to replicirati
-izumiranje i gubljenje energije u svemiru nije isto . Energija se ne moze unistiti .
-nazad u prirodu . reciklira se
-po tvojoj definiciji duse , ne . Posto je svest produkt energije mozga , ne sama energija .
-produkt energije ... elektricni impuls koji prolazi kroz neurone .
-isti odgovor .

Ali malo je glupo reci da samo bica sa mozgom imaju dusu , sta cemo sa nekim insektima i zivuljkama poput meduza ?
Druga stvar , o mozgu , ironicno , najmanje znamo .... tako da su pojmovi poput svesti , misli i odluka slabo istrazeni .
 
Pa sad , nije dokazano da mozak moze da vezuje energiju univerzuma :lol:

Није. Ја сам спекулацијом дошао до тог закључка.

Ali ako uzmemo da moze : Ali malo je glupo reci da samo bica sa mozgom imaju dusu , sta cemo sa nekim insektima i zivuljkama poput meduza ?
Druga stvar , o mozgu , ironicno , najmanje znamo .... tako da su pojmovi poput svesti , misli i odluka slabo istrazeni .
И то је тачно. Због тога сам ставио тему да разменимо мишљења и можда као резултат тога дођемо до нових сазнања.
 
ДУША...је Енергија мозга. (дефиниција)
Ћелије мозга имају способност да везују енергију из Универзума.
Дакле: свако ко има мозак има и душу! Ово значи да и животиње, поред човека, имају ДУШУ. Ово значи да и Птице имају ДУШУ. Ко нема мозак нема душу. Ово значи да биљке НЕМАЈУ душу!

Дакле: ДУША се стиче рођењем. Тада мозак везује Енергију и то нам је док смо живи. ДУША се губи физичком смрћу човека, тј. када ћелије мозга изумру. Енергија које оне везују се ослобађа и одлази некуда.

Jesi li ti pustao nekada muziku svojoj palmi, m? Ako nisi, predlazem da joj (moze i neki drugi hlorofil) nekoliko dana vise sati dnevno pushtash tezak hevi metal...i obrati paznju sta se desilo sa njenom dusom? A onda probaj da je rehabilitujes Mocartom...moze i Shopen, mada je on po meni previse taman i vuce na plakanje, ali biljke to mozda malo drugacije kapiraju...

Kako stoje ljudi ubice sa dusom? A jos uvek su fizicki mrdajuci?
 
Ja spremam doktorat na temu "Uticaj mesečevih mena na menstruaciju bele mečke ".
Машала! Одмах сам рекао да серади о научнику. Како сам те видео одмах сам те спазио. :per:

- - - - - - - - - -

Jesi li ti pustao nekada muziku svojoj palmi, m?

Нисам, немам палму. Имам храст.
 
Jesi li ti pustao nekada muziku svojoj palmi, m? Ako nisi, predlazem da joj (moze i neki drugi hlorofil) nekoliko dana vise sati dnevno pushtash tezak hevi metal...i obrati paznju sta se desilo sa njenom dusom? A onda probaj da je rehabilitujes Mocartom...moze i Shopen,

Произвођење одређених хормона код живог света спољашњим факторима, није знак да та сорта има душу. Душа је...стоји у дефиницији коју сам дао.
 
Произвођење одређених хормона код живог света спољашњим факторима, није знак да та сорта има душу. Душа је...стоји у дефиницији коју сам дао.

Na primer ovaj dole navedeni hrast....ko mu je aktivirao hormone?

Нисам, немам палму. Имам храст.

Jel zapis? :)
Ima li taj tvoj hrast dusu ili je obicno truplo koje mozes po volji jer si svesniji i jaci da unistis?
Kako se zivotinje kotiraju u tvojoj proceni duse?
 
Na primer ovaj dole navedeni hrast....ko mu je aktivirao hormone?
Душа је енергија мозга, која може да прикупља податке, да их обрађује, мисли, доноси закључке и одлуке и програмира извршну енергију да одлуке спроведе у дело.
Ако ово све твој храст може, онда сигурно да има душу.
ПС: уградио сам оу дефиницију као додатак у основну тему.


Ima li taj tvoj hrast dusu ili je obicno truplo koje mozes po volji jer si svesniji i jaci da unistis?
Kako se zivotinje kotiraju u tvojoj proceni duse?

Ако храст има мозак онда има и душу.
 
Poslednja izmena:
Душа је енергија мозга, која може да прикупља податке, да их обрађује, мисли, доноси закључке и одлуке и програмира извршну енергију да одлуке спроведе у дело.
Ако ово све твој храст може, онда сигурно да има душу.
ПС: уградио сам оу дефиницију као додатак у основну тему.


Ако храст има мозак онда има и душу.

Moj hrast bogami ima sve od toga, bas se tako povremeno poverimo jedno drugom, ispricamo.Ne znam kakav je taj tvoj, neki hibrid ili sto mi se cini realnije, neshvaceni hrast. Bilo bi lepo da mu posvestis malo svog vremena, da ga pitas da li ga nesto muci, smeta, a on ti pak moze biti veliki oslonac kad ti biva tesko.

Nisi mi odgovorio...ljudi ubice imaju mozak, a dusu? Bez obzira na gore navedenu definiciju.
Macke, psi, konji...imaju dusu ili samo neupotrebljiv um?
 
Moj hrast bogami ima sve od toga, bas se tako povremeno poverimo jedno drugom, ispricamo.Ne znam kakav je taj tvoj,...
Морала би да Га видиш, пипнеш и осетиш, ако хоћеш да знаш о мом храсту. Али се не радуј пребрзо: мораћеш имати моју дозволу за то.

Nisi mi odgovorio...ljudi ubice imaju mozak, a dusu? Bez obzira na gore navedenu definiciju.
Macke, psi, konji...imaju dusu ili samo neupotrebljiv um?

Почињем да сумњам да си провокатор. Пробаћу још једном: СВЕ ШТО ИМА МОЗАК ИМА И ДУШУ. Е, сад, ако ти ово није довољно, онда те препуштам другима...
 
Морала би да Га видиш, пипнеш и осетиш, ако хоћеш да знаш о мом храсту. Али се не радуј пребрзо: мораћеш имати моју дозволу за то.



Почињем да сумњам да си провокатор. Пробаћу још једном: СВЕ ШТО ИМА МОЗАК ИМА И ДУШУ. Е, сад, ако ти ово није довољно, онда те препуштам другима...


Tudji zelenish me ne zanima. Ne ishtem dozvolu za tvoj zabran.
Razumela sam tvoj stav ali ti nisi razumeo moj.
Ja sam uvek (ne)ozbiljna, samo treba razluciti kada istinski radi afirmativni, a kada opozitni pristup. Vokacija pro ja.
 
Kveki odgovori mi na dva pitanja:
Koje je tvoje mišljenje kada čovek umre gde odlazi duša?
Kako ti veruješ da duša postoji kada za sve tražiš dokaze a duša nije organ u čoveku koji se vidi?

Душа одлази назад у универзум. Енергија губи програм који је имала док је човек био физички жив. Дакле: душа више не постоји.
Немам доказе за постојање душе...Али радим на томе. Да их имам била би то научна теорема. Неке сам ствари већ испитао.
 

Back
Top