Dijalektika, vrijeme-prostor-uzrocnost|v-p-k+sinhronicitet, narkomanija, telepatatija

kaoH

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
258
Pa kaze: (filozofski tekst)
A sto si mi, jagnje moje,
beli venac isplela?
Da li zalis ili slavis
sto si mene volela?
Da li zalis ili slavis
sto si mene volela?

A sto si mi, jagnje moje,
krst od zlata kupila?
Da li zalis ili slavis
sto si me izgubila?
Da li zalis ili slavis
sto si me izgubila?

"Sto si mi" ne znaci da je ona njemu "isplela" i "kupila", nego samoj sebi, ali kao kad ti je neko drag, ili kad ti je drag samo u sarkazmu, kazes mu umjesto "sto si to (sebi) uradio"-"a sto si mi to uradio". Empatija.

Dakle, ona je isplela beli venac. Znamo sto je to posto je Aca Lukas pjevac pjesme, a pomenuo je nesto bijelo,- pa to je neka bijala droga. Cudno, ali najtezi oblik (za usmrkavanje) koji je moguce napraviti od praha droge je "krug", tj. venac,-tako ga zove umjesto kruga posto tu ima dovoljno i da se predozira ako oce, ali nece. Oce da uzme dodatnu dozu ako bude trebalo. Dakle, ona pravi najtezi oblik od praha neke bijele droge po ravnoj povrsini, najvjerovatnije kreditnom karticom, ili necim takvim, jer dok ga napravi ima vremena za ono sto narkomane najvise zanima prije nego sto uzmu neku drogu: zasto je uzimaju. Sto zele da postignu. O cemu da misle, i sto da osjete, itd., dakle, na sto da potrose to kratko vrijeme euforije koje skupo kosta, pa dok razmislja radi nesto estetsko usput, ali i tesko, to je kao neko samodokazivanje. Ako ne uspije da ga napravi u adekvatnom roku da bude skoro pravilan krug, odbice da se uradi taj put mozda, jer ce misliti da je nesposobna da smisli dobru ideju zasto da se nadrogira. I ipak ga je isplela. I sad se postavlja pitanje: raskinuli su, ne zna se ko sa kim, i ko je kriv, ali da li zali ili slavi sto je njega voljela, dakle, da li ce ideje za tripove da budu usmjerene i, ili mozda samo, bez "i", na to kako da ga vrati, ili je ravnodusna prema njemu, ne zanima je, i nece imati tripove vezane za njega, sto je nemoguce, jer pjesma kaze da ili zali ili slavi, ili ce da ideja za tripovanje bude to kako da se u buduci put ne zajebe tako kao sto se zajebala sa njim, tipa kako da brze otkrije da je neko laze, kako da prepozna covjeka koji je los na nacin na koji je on sto prije, da bi ga zaobisla. Dakle, ona ili zali, ili slavi. Postavlja se pitanje sto je od toga. Koja dijalektika! A?
Idemo dalje: "a sto si mi jagnje moje krst od zlata kupila"? Dakle, zasto nosi taj simbol cetvorstva (prostor-vrijeme-kauzalnost-princip akauzalnog povezivanja dogadjaja u vremenu ili prostoru po smislu, a ne po odnosu uzrok posledica, sto bi Jung nazvao sinhronicitet), a ne trojstva (prostor-vrijeme-kauzalnost). Dakle, narkomanka zeljna smisla! (A ne samo euforije!) Problem je u ovome: razisli su se zato sto je bilo nemoguce, zbog lingvistickih ogranicenja, da se sporazumiju govorom, jezikom, ili pisanjem... cak i uz mimiku i gestikulaciju i parfem i sve sto nije iskljuceno a materijalno je. A zna da da su se mogli razumjeti, dakle, da je ona nesto mogla da mu objasni, da je imala telepatiju, ne bi do toga doslo! (Do raskida!) I onda ide drugi dio refrema, ali ovaj put cisto retoricki: "Da li zalis ili slavis sto si me izgubila?" Zali, i oce da stekne moc telepatije! A mora ili da zali ili da slavi, jer covjek je bice koje je dijalekticko. Sto to znaci? Znaci da ima suprotne teznje koje se ne iskljucuju, vec naprotiv, zajedno daju najvecu mogucu euforiju! A kad ih zbog vjerovanja da je vjerovatnije ono trojstvo nego cetvorstvo, i zbog stvari iz pomenutog trojstva otkacimo (te dvije teznje) tako sto vise-manje potisnemo jednu jer mislimo da cemo drugu lakse zadovoljiti, a tu prvu da je skoro nemoguce ostvariti, onda to radimo iz nestpljenja, jer nam nestpljenje da povecamo kolicinu euforije stvara nezadovoljstvo! Sto ti daje droga? Otkricu vam tajnu, a i to o kojoj se bijeloj drogi radi, diacetilmorfin je bijel, i na njemu gubis nestrpljenje! Pa da li onda vlada za covjeka samo princip trojstva? Za njegovu psihu? Tada ne. Tada on (covjek, tj. zena u pjesmi), iako nikad nije iskljucivao mogucnost cetvorstva (makar ne u dubini duse), mada je ona nevidljivija i redje se vidja u smislu da po principu trojstva to znaci da je redje moguca, zeli da postigne princip cetvorstva, i daje svoj maksimum, dakle da postigne moc telepatije, ali i ako je ne postigne dovoljno je euforican (dovoljno je izgubio nestpljenje) da vise njegovom psihom ne vlada princip trojstva, bio on jedini moguci ili ne. Dakle, ako je princip trojstva jedini moguc, kao sto mnogi misle, onda je uzimanje takve droge sigurna smrt! Bar djelimicna! Ali trajno djelimicna, i ostaje samo mogucnost nadgranje morbidnosti, starenje, ili jos jace: starenje plus ponovno uzimanje. I ako je zbog toga uzeo drogu, i kupio krst, da bi svima pokazao zelju da postigne princip cetvorstva na jako nezabrinut nacin o tome da li ce neko da misli da je religiozan ili da je ateista, ili ce neko jos da ukapira da zeli cetvorstvo, nesto sto ne zahvata rdja, zlato, ali uz zelju da neko uzme u obzir i tu mogucnost i pita ga "jesi ti kupio krst da bi postigo natprirodne moci", onda je njegova zalost i dalje prisutna, posto cetvorstvo mora obuhvatati i trojstvo u sebi, ali nije bolna. Ne zeli da se navuce na supstancu, vec pare daje za najveci i najljepsi sto ima da se kupi za njegov budzet, a da mu ostane za potrebe koje ne obuhvataju narkomaniju, simbol. A simboli sluze za komunikaciju. Sve dok nosi ono stp simbolise nesto sto ne mozes da objasnis nekome ko se toga ne sjeca, a zove se "uspomena na nodding off", stanje izmedju jave i sna, on nece uzeti drugu dozu!

Pjesma ima srecan zavrsetak (zenski hor, da bi zenstvenost glasa oznacila njegovu njeznost osjecanja prema njoj sada kada je postigla princip cetvorstva.) (emotivni zavrsetak):
Jagnje moje!
Jagnje moje!
Jagnje mojeee!
Eeeeee...
Otvorio sam ovu temu samo zato sto su mi uzasno dosadile teme o tome kako da saznamo i mozemo li da saznamo nesto o nekom objektu, a ova se tice saznavanja o tome kakav je drugi covjek!
I otvorio sam ovu temu samo zato sto su mi dosadile teme u kojima se prica samo o percepciji, intelektu i intuiciji. Kao da emocije ne postoje!
Dakle, vratimo se temama o obicnim, osjetljivim (emotivnim), i zeljnim saznaja o osbi a ne o predmetu, ljudima, jer niko nikad i nije zelio da zna nesto o nekom predmetu ako ta zelja nije bila iskljucivo samo zbog neke osobe, makar ta osoba bio i subjekat koji zeli da saznaje. I niko ne zeli da zivi bez emocija, i kad bi birao koje ce tri od ove cetiri mogucnosti psihe (dakle, perceptivna (culna, mada, eto, ta telepatija nije nesto za sto je pronadjeno (materijalno) culo), intuitivna, intelektualna i emotivna) da se odrekne, a da mu ta koja ostane bude bas onakva kakva zeli, svako bi izabrao emociju euforije!
Obicni ljudi, koji se drogiraju, bilo alkoholom, cigaretama, kafom, kakaoom ili ljekovima za smirenje. Ne moraju to biti droge. Mislim da ovo obuhvata vecinu ljudi, ako racunamo i njihovu proslost, jer svako je nekad popio casicu. A vecina ljudi koji filozofiraju na zalost misli ili je nekad mislilo da je to sto droga mijenja stanje i sposobnosti psihe dokaz da vlada princip trojstva.
Djevojka u pjesmi taj sumljivi dokaz pretvara u kljuc za cetvorstvo. Neciji svijet moze da ima tri dimenzije, ali neciji moze i cetiri, bar ponekad, ja to jako dobro znam. I iz te cetvrte mozes da dejstvujes na zbivanja u ove tri, ali da ja znam samo na nacine koji ne ponistavaju mogucnost da svaki covjek ima slobodnu volju. (Na primjer, telepatijom!)
 
Poslednja izmena:
Da, volim rok muziku, i ovo jeste rok.
Ako je ovo zaista napisao i komponovao Nikola Grbić Grba, kao sto pise, hvala mu!

Sa ovim o cemu pricam se slaze to sto se "riff" na gitari ponavlja cetiri puta, kao i oba refrena, kao i to sto tri "sub-riff"-a koja su sadrzana u svakom "riff"-u sadrze po cetiri note, i idu jedan za drugim. Kao i to sto hor poslije tri "Jagnje moje!" dodaje poslije malog instrumentalnog dijela i cetvrto "Eeeeee...", kao i sto pjesma sadrzi i muske i zenke glasove, sto je u skladu sa dijalektikom. A jagnje je nesto umiljato, i bijelo (suprotno nihilizmu?), a ovo je filozofija umiljatih stvari, za razliku od drugih tema.
 
Poslednja izmena:
Rile ,nemaš pojma...Pesma treba da ide,ustvari,ovako:
A što si mi janje moje
tako lijepa izrasla
Da b me bolje ljepa moja
mlađanog zavoljela

A ša si u šopingu
tako ljepo kupila
da se nisi ljubo moja
malkice pogubila...itd...
tako pjesma dobija i na marketinškom značaju pa možemo raspravit ovu temu u
svjetlu povratnih investicija naše nam drage dijaspore,ore re...:rumenko:
 
"... otvorio sam ovu temu samo zato sto su mi dosadile teme u kojima se prica samo o percepciji, intelektu i intuiciji. Kao da emocije ne postoje!
Dakle, vratimo se temama o obicnim, osjetljivim (emotivnim), i zeljnim saznaja o osbi a ne o predmetu..."

Čak i o bundevi kada pričamo ustvari govorimo o ljudima. Uvek i jedino o ljudima i uvek i jedino o sebi pa čak i onda kada sebe ne pominjemo već jedino one oko sebe...
 
Rile ,nemaš pojma...Pesma treba da ide,ustvari,ovako:
A što si mi janje moje
tako lijepa izrasla
Da b me bolje ljepa moja
mlađanog zavoljela

A ša si u šopingu
tako ljepo kupila
da se nisi ljubo moja
malkice pogubila...itd...
tako pjesma dobija i na marketinškom značaju pa možemo raspravit ovu temu u
svjetlu povratnih investicija naše nam drage dijaspore,ore re...:rumenko:
A tebe ko blam od Ace. A on svetska slava. A ti ne umede ni zen pričicu sklepati. :mrgreen:
 
Malo o kauzalitetu..

U vetrovitoj oktobarskoj noći 1871, ritnula se krava supruge Patrika O'Lirija i oborila fenjer sa kerozinom u štali za mužu u ulici Dekoven, da bi ubrzo usledilo užasno razaranje.

Vatra je uništila 18.000 zgrada i ostavila 150.000 ljudi bez krova nad glavom. Šteta je iznosila više od 200 miliona dolara i zbog nje propala 51 kompanija koja se bavila osiguranjem.
 

Back
Top