duhovna smrt
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: duhovna smrt

Početnik
    Učlanjen
    09.06.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano duhovna smrt

Kada neko nekoga ubije (fizicki) njega goni javni tuzilac po sluzbenoj duznosti i bude strogo kaznjen.
    Kada neko nekoga psihicki - duhovno ubije i unisti mu zivot to se goni po privatnoj tuzbi a kazne su sasvim blage.
    Zasto ? Sta vredi zivot ako je srce mrtvo ? Zasto ne javni tuzilac za slucajeve koji su poznati javnosti ?
    (Inace, da bi vodio sudski spor treba ti 2-3 hiljade evra a ako ih namaknes, treba da dokazes da ti je to uradjeno, sam treba da prikupis dokaze !)
    Zato ova ne-dela najcesce ostaju nekaznjena a njihovi vinovnici "na miru traze nove zrtve"

aleksa ndar nije na forumu
    i kao svim nomadima sloboda u mislima, vreo vetar u kosi, toplota u srcima
    Elita aleksa ndar (avatar)
    Učlanjen
    30.11.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    764

Podrazumevano Re: duhovna smrt

zato sto je ovaj svijet materijalisticko uredjenje ... a materija je predstavljena kao vrhunac, pocetak i kraj alfa i omega

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6153

Citat Original postavio lalaluptika Pogledaj poruku
    Kada neko nekoga ubije (fizicki) njega goni javni tuzilac po sluzbenoj duznosti i bude strogo kaznjen.
    Kada neko nekoga psihicki - duhovno ubije i unisti mu zivot to se goni po privatnoj tuzbi a kazne su sasvim blage.
    Zasto ? Sta vredi zivot ako je srce mrtvo ? Zasto ne javni tuzilac za slucajeve koji su poznati javnosti ?
    (Inace, da bi vodio sudski spor treba ti 2-3 hiljade evra a ako ih namaknes, treba da dokazes da ti je to uradjeno, sam treba da prikupis dokaze !)
    Zato ova ne-dela najcesce ostaju nekaznjena a njihovi vinovnici "na miru traze nove zrtve"
    i ja bi voleo da se sva pravda istera al mnogi zloupotrebljavaju narusavanje dusevnog mira i izmisljaju silovanja moze to svako onda
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Ističe se Čovek bez imena (avatar)
    Učlanjen
    01.12.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    25
    Reputaciona moć
    80

Citat Original postavio georgejune Pogledaj poruku
    i ja bi voleo da se sva pravda istera al mnogi zloupotrebljavaju narusavanje dusevnog mira i izmisljaju silovanja moze to svako onda
    Upravo to. Pretrpljeni dusevni bol je veoma tesko dokazati, ali, sa druge strane izuzetno lako zloupotrebiti.
    Mogu da zamislim koliko bi takav proces trajao i koliko bi opteretio tuzilastvo i sudove...

Citat Original postavio lalaluptika Pogledaj poruku

Opet zavisi od toga sta podrazumevas pod pojmom "duhovno ubistvo".
    Zvuci nekako previse siroko i sveobuhvatno, i pod njega se moze podvesti mnogo prakticnih situacija koje variraju od laksih do onih najtezih.
    Ove druge bi bilo pozeljno inkriminisati i sankcionisati (doduse nesto blaze od "fizickog" ubistva), dok ove prve mogu, recimo ostati u privatnom domenu ali opet postoji potreba za preciznom definicijom. Bez toga, slaba vajda
    Poslednji put ažurirao/la Čovek bez imena : 21.07.2013. u 01:39

Početnik
    Učlanjen
    09.06.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Naravno da bi se medju danasnjim razmazenim ljudima dusevna bol i patnja mogla mnogo zloupotrebljavati ali i ako je u pitanju ocigledan slucaj, odbrana je opet samo stvar ostecenog.
    Duhovno ubistvo: izolacija od svih ljudi, kompromitacija pred hiljadama ljudi, uzrokovanje dugorocne intenzivne psihicke patnje koja onemogucava rad i druge aktivnosti, nemogucnost emotivnog i fizickog ucestvovanja u bilo cemu u svojoj okolini i radovanja bilo cemu, ugrozavanje dece ostecenog, uznemiravanje i stalno namerno ODRZAVANJE takvog stanja...
    (I sve to ucinjeno bez razloga, mozda iz zavisti kompleksa i slicno.)
    Poslednji put ažurirao/la lalaluptika : 21.07.2013. u 12:59

Slične teme

1. smrt sam , a i znak sam , shta sam?
    Autor kokosh u forumu Zdravlje
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 17.01.2017., 16:06
  2. SMRT KRZNENIM BUNDAMA!!!
    Autor Mladen_VR u forumu Nauka
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 23.02.2004., 16:25
  3. Smrt Rajka Zizica
    Autor snaja u forumu Košarka