Potrebna pomoć oko url rewrite-a

nevski_bg

Početnik
Poruka
4
Već ceo dan razbijam glavu kako da ređim problem sa url rewritom.Sve sam pokušao i rezultat je uvek isti.Čitao sa na internetu svakave teme i nisam uspeo da rešim problem.

Želeo bih da uradim ovo:

prebcivanje iz www.mojsajt.com/index.php?page=stranica(nije vazno ime)
u www.mojsajt.com/stranica(ime koje stoji gore) i to mi nikako ne uspeva
.

Jedino sto mi uspeva je da kada manuelno upisem ime stranice www.mojsajt.com/stranica bez greške otvara stranicu,ali kada klikćem na linkove pokazuje stari url rewrite.

Sve sam odradio kako treba , stavio sam .htaccess fajl u root folder sajta.

moj kod u .htaccess fajlu
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^(.*)$ index.php?page=$1

Hvala unapred pomoć bi mi stvarno značila jel mi dođe da se upucam:D
 
Da dopunim,možda se nisam dobro izrazio.

Kada kliknem na link nema promene i dalje mi pise www.mojsajt.com/index.php?page=stranica ,ali kad rucno ukucam www.mojsajt.com/stranica otvara taj url bez problema.Prosto ne menja nista u address baru,a koliko kapiram trebalo bi.To mi je ustvari i cilj.Testirao sam i na localhostu i na web hostingu.Ukljucen mi je i mod_rewrite i AllowOverride Medjutim nema rezultata.

Jos jednom se zahvaljume unapred na odgovoru.:D
 
Već ceo dan razbijam glavu kako da ređim problem sa url rewritom.Sve sam pokušao i rezultat je uvek isti.Čitao sa na internetu svakave teme i nisam uspeo da rešim problem.

Želeo bih da uradim ovo:

.

Jedino sto mi uspeva je da kada manuelno upisem ime stranice www.mojsajt.com/stranica bez greške otvara stranicu,ali kada klikćem na linkove pokazuje stari url rewrite.

Sve sam odradio kako treba , stavio sam .htaccess fajl u root folder sajta.



Hvala unapred pomoć bi mi stvarno značila jel mi dođe da se upucam:D

Kako ti pokazuje stranicu kad udjes na www.mojsajt.com/page=1?

- - - - - - - - - -

Ima tu par fora, moras sve sto je inkludovano, slike, hrefove sve sve, staviti na ./strana ili ako silazis jednu nize ./../strana, ovako ce ti prikazati stranu sa grafikom svom...
 
WrongTurn hvala mnogo na odgovoru,


Nisam se dobro izrazio u vezi sa tim.

Radi se o prostom sajtu ima samo 3 stranice tipa ,home,contact i o nama.Uradio sam je dinamicki.Tako da preko $GET-a iz linka trazu u folderu content stranicu koja mu po imenu odgovara

if ($_GET['page'] == ''){
$pg='home';
}
else {
$pg=($_GET['page']);
}

na indeksu je samo taj echo
<?php include ('content/'.$pg.'.php'); ?>

<li><a href="index.php?page=home">Početna</a></li>
<li><a href="index.php?page=onama">O nama</a></li>
<li><a href="index.php?page=contact">Kontakt</a></li>

E sada hocu da rewritujem ove urlove da ne bi izlazilo na adress baru:

mojsajt.com/index.php?page=contact

nego prosto:

mojsajt.com/contact

RewriteEngine On
RewriteRule ^(.*)$ index.php?page=$1

Proverio sam i mod?rewrite u Apache podešavanjima izbrisao sam #,uključio sam AllowOveride All,probao sam i na web hostu,samo što sam ubacio RewriteBase / .Nema promene.
Kada ukucam ručno u address baru mojsajt.com/contact bez problema otvara,ali neće da automatski prepiše url.Koliko sam video ovaj primer je možda i najprostiji što se tiče url rewrite-a,a meni jednostavno ne polazi za rukom.
 
WrongTurn hvala mnogo na odgovoru,


Nisam se dobro izrazio u vezi sa tim.

Radi se o prostom sajtu ima samo 3 stranice tipa ,home,contact i o nama.Uradio sam je dinamicki.Tako da preko $GET-a iz linka trazu u folderu content stranicu koja mu po imenu odgovara



na indeksu je samo taj echo




E sada hocu da rewritujem ove urlove da ne bi izlazilo na adress baru:



nego prosto:





Proverio sam i mod?rewrite u Apache podešavanjima izbrisao sam #,uključio sam AllowOveride All,probao sam i na web hostu,samo što sam ubacio RewriteBase / .Nema promene.
Kada ukucam ručno u address baru mojsajt.com/contact bez problema otvara,ali neće da automatski prepiše url.Koliko sam video ovaj primer je možda i najprostiji što se tiče url rewrite-a,a meni jednostavno ne polazi za rukom.

Kako mislis automatski nece da prepise url?
Mislis da kad pritisnes karticu contact, ne otvara ti mojsajt.com/contact?
 
Ovo sto si napisao:

<li><a href="index.php?page=home">Početna</a></li>
<li><a href="index.php?page=onama">O nama</a></li>
<li><a href="index.php?page=contact">Kontakt</a></li>

bi trebalo da izgleda ovako:

<li><a href="index.php/page/home">Početna</a></li>
<li><a href="index.php/page/onama">O nama</a></li>
<li><a href="index.php/page/contact">Kontakt</a></li>

ili ovako

<li><a href="index.php/home">Početna</a></li>
<li><a href="index.php/onama">O nama</a></li>
<li><a href="index.php/contact">Kontakt</a></li>


da bi ti otvorilo normalno...
 
Poslednja izmena:
Pozdrav,hvala na trudu,pustio sam u privatnoj poruci pojašnjenje u vezi strukture sajta.

Sajt je dinamički i sve se dešava na jednoj stranici.

u div-u kontent on izbacuje stranicu koji dobija preko $GET-a iz Navigacije tako da zna o kojoj stranici je reč.

navigacija <a href index.php?page=contact> onda preko $GET-a uzima stranicu i trazi to ime u contentu,gde je spremna stranica contact.php,onda je izbacuje na index.php preko include('/content/.info koji dobije iz $GET-a.'),tu varijabilu sam povezao tackama .. Sajt ovako odlicno radi,ali nece da prepisuje automatski linkove.To je otprilike to.
 

Back
Top