FENOMEN STARENJA........

Grof Vronski

Legenda
Poruka
60.495
Većina od nas teži da zadrži dete u sebi.....
Valjda nas zbog toga u starosti kupaju, prepovijaju, brišu zadnjicu, hrane,
uspavljuju, prevode preko ulice (čak i na vidno obeleženom prelazu).
Što starija osoba - to manje dete.....

Biološki sat je odavno pokvaren i treba ga baciti !
 
Цинизам судбине.
То је то.
Измислио сам тај израз да бих подцртао колико је судбина неправедна што сам се родио можда само пола века до век највише пре него што ће се наша врста обоготворити.
Неће бити старења, болести, а ни реалног разлога за смрт, сем у случају неке мега несреће и код људи који су изабрали да ризикују живот.
 
Где си то чуо, леба ти?
Не знам да ли се твоје питање односи на мој пост, али то је очигледно.
Ми рецимо, имамо у себи ткиво које не стари.
Црева.
Не можеш биопсијом ткива разазнати да ли је у питању узорак ткива црева новорођенчета, старца од 9 банки, или некога другог.
 
Većina od nas teži da zadrži dete u sebi.....
Valjda nas zbog toga u starosti kupaju, prepovijaju, brišu zadnjicu, hrane,
uspavljuju, prevode preko ulice (čak i na vidno obeleženom prelazu).
Što starija osoba - to manje dete.....

Biološki sat je odavno pokvaren i treba ga baciti !

:zeek: Sve je počelo jedne hladne večeri, prošle zime, kada sam ušla u "punoj ratnoj opremi" u BUS. Jedna fina devojčica od oko 18-19 godina me je pogledala i odmah ustala uz obavezno: " Hoćete li da sednete?" :huh:
A pre neko veče se jedan fin dečko od oko 25 god. ponudio da mi ponese torbu tešku nekoliko kg dobar deo puta... :cistinaocare:
E sad, što se tiče prelaska preko ulice, skoro je kuma pokušala nešto...ali to se ne računa ... ima nekoliko dece pa je instiktivno i mene pokušala da prevede. :lol:
Ali moram priznati jedno: pažnja i obzir mlađih osoba u ovim godinama (a nije baš da su neke...:zkez:) još kako prija!
 
Цинизам судбине.
То је то.
Измислио сам тај израз да бих подцртао колико је судбина неправедна што сам се родио можда само пола века до век највише пре него што ће се наша врста обоготворити.
Неће бити старења, болести, а ни реалног разлога за смрт, сем у случају неке мега несреће и код људи који су изабрали да ризикују живот.


Ne brini ako dodje do toga da nauka toliko uznapreduje ostavi potomcima dlaku ili nokat neka uzmu DNK ponovo te stvore i vecno zivis, kad ti je vec toliko zao sto sad moras umreti. Ali prethodno zaradi milione neka naslede, da vide da si uspesan i da se isplati ponovo te stvoriti.
 
Ne brini ako dodje do toga da nauka toliko uznapreduje ostavi potomcima dlaku ili nokat neka uzmu DNK ponovo te stvore i vecno zivis, kad ti je vec toliko zao sto sad moras umreti. Ali prethodno zaradi milione neka naslede, da vide da si uspesan i da se isplati ponovo te stvoriti.
То не би био ја нити би ,,то" имало икакве везе са мном сем физичке сличности.
Уосталом идентични близанци јесу клонови, само ипак нису исте личности.
Клонирали су кућне љубимце, физички су исти, али све остало није, а и немају свест о себи од пре.
 
Неки људи се роде као бабе а неки нису стари ни са седамдесет.

Dobro zboriš.
I mudro.
Moj slučaj.....

Zadnjih 35 godina preganjamo se ja i moja baba.
I ko kevi, a njenoj ćerki uspe da dokaže tačnost teorije
o mladim matorcima i starim omladincima, biva nagrađen.
Dobije da oliže šerpu nakon pravljenja fila za kolače....

Mogu ti reći, čini mi se da je baba u blagoj prednosti.
:mesi:
 

Back
Top