Vrhunac neukusa na ovdašnjim radijima

Велебитдрема

Iskusan
Banovan
Poruka
6.538
Današnje radio stanice, emisije, voditelji, barem oni koje sam prinuđen da slušam dok boravim u novosadskim lokalima izazivaju u meni toliku mučninu i odvratnost da mi se povraća. Ti voditelji su toliko površni, primitivni i nezanimljivi, sadržaj emisija prazan i malouman, a humor koji se forsira vređa inteligenciju svakom ko ima iq veći od broja cipela.

Svojevremeno su bila ona 2 lika Dare i Mare koji su bili koliko-toliko zabavni, ali sad su se prodali pa dovode u goste one koje su ismevali donedavno. Šampion neukusa mi je tzv Prvi radio, koji pušta muziku za mentalno poremećene uz gromoglasnu najavu SAMO HITOVI. Ne, znam, nekad sam slušao 202 i bilo je nekih normalnih emisija, o različitim društvenim pojavama. Danas se sve svodi na retardiranu muziku za konzumente farme i velikog brata, ili su tu politički podobni voditelji sa istim takvim temama, iki su tu neki šatro urbani likovi koji ismebvaju sve tradicionalne vrednosti, a o nekakvom zdravom humoru koji prelazi nivo kursadžija nema ni govora.

Ako neko zna neku razumnu radio stanicu sa kritičkom distancom prema današnjim društvenim odnosima neka javi.
 
Da li ste pokusali da slusate radio crkve? Postoji u svakom gradu;
postoji deo dana kada smaraju, dogma na 1001 nacin; nije neprijatno ali je nezanimljivo;
postoji doba dana kada pustaju audio snimke sa raznoraznih zanimljivih predavanja,
postoje delovi dana kada u mikrofon citaju dela filozofa (ne samo teologa), izbor im je nagnut ka laiku, tekstovi su pitki i interesantni;
i jedan sjajan muzicki deo gde dovode goste koji biraju muziku, i uz zanimljivu pricu nekako se, eto, bas pogodi da gosti vole dobar bluz.
Ko uskladi tajming, moze dobro proci.
 
Slušam radio, realno mislim da će radio biti opet popularan. Kod nas ima dosta maloumnih radio stanica ali ima i onih drugih. Humor... Pa ne znam, darko i marko nekad imaju dobre fore a nekad smaraju, morate razumeti da je teško svaki dan imati tri sata inspiraciju. Pop i enes, u početku su interesantni ali posle smore jer je sve na istu foru... Radio Beograd ima fenomenalan ozbiljan program, radio fokus je smorčina otkako je otišla stara postava, 202 se raspada ali ima dobre muzike i nekih dobrih emisija. Mada većina radio stanica je teško sranje
 
Malo mi je nebulozno da komentarišem muziku po kafićima, jer svako od nas bira gde će popiti kafu, piće...Za svoj novac.
Što se radio programa tiče, slušam Beograd1 i 2. U zavisnosti od rasporeda emisija, moje zainteresovanosti za neke emisije i mogućnosti da se adaptiram njihovoj satnici.
Uglavnom, mislim da još uvek postoje kavlitetne radio stanice, kao i autorske emisije.
 
Slušam radio, realno mislim da će radio biti opet popularan. Kod nas ima dosta maloumnih radio stanica ali ima i onih drugih. Humor... Pa ne znam, darko i marko nekad imaju dobre fore a nekad smaraju, morate razumeti da je teško svaki dan imati tri sata inspiraciju. Pop i enes, u početku su interesantni ali posle smore jer je sve na istu foru... Radio Beograd ima fenomenalan ozbiljan program, radio fokus je smorčina otkako je otišla stara postava, 202 se raspada ali ima dobre muzike i nekih dobrih emisija. Mada većina radio stanica je teško sranje

Baš im dugo traje emisija, ne znam što ne skrate, ionako ne vjerujem da će neko 3 sata slušati istu emisiju.
 
Није YT баш...
https://vimeo.com/user6942139
овде могу снимци скоро целих емисија да се послушају...
а није ми јасно, зашто, фора и зашто исмејавање...
Možda sam pogrešno razumela ili nisam dovoljno dugo slušala. :rumenka:

Poslušaću malo detaljnije sa ovog tvog linka, pa ću prokomentarisati opet.
 
Evo upravo slušam sa ovog tvog linka ovu emisiju.

Da pojasnim, prvi put, sam na YT-u pronašla tu emisiju i poslušala je površno. Stekla sam utisak da voditelj namerno provocira svoje sagovornike, pomalo neupućene, da bi ih ismejao.

Sada, kada slušam ovo sa ovog tvog linka, utisak je posve drugačiji. Voditelj uživa u pametovanju, u koje ni sam nije siguran. Ispravi me ako grešim.

Volela bih da čujem tvoje utiske i zašto si pomenuo ovu emisiju na ovoj temi.
 
Današnje radio stanice, emisije, voditelji, barem oni koje sam prinuđen da slušam dok boravim u novosadskim lokalima izazivaju u meni toliku mučninu i odvratnost da mi se povraća. Ti voditelji su toliko površni, primitivni i nezanimljivi, sadržaj emisija prazan i malouman, a humor koji se forsira vređa inteligenciju svakom ko ima iq veći od broja cipela.

Svojevremeno su bila ona 2 lika Dare i Mare koji su bili koliko-toliko zabavni, ali sad su se prodali pa dovode u goste one koje su ismevali donedavno. Šampion neukusa mi je tzv Prvi radio, koji pušta muziku za mentalno poremećene uz gromoglasnu najavu SAMO HITOVI. Ne, znam, nekad sam slušao 202 i bilo je nekih normalnih emisija, o različitim društvenim pojavama. Danas se sve svodi na retardiranu muziku za konzumente farme i velikog brata, ili su tu politički podobni voditelji sa istim takvim temama, iki su tu neki šatro urbani likovi koji ismebvaju sve tradicionalne vrednosti, a o nekakvom zdravom humoru koji prelazi nivo kursadžija nema ni govora.

Ako neko zna neku razumnu radio stanicu sa kritičkom distancom prema današnjim društvenim odnosima neka javi.

:zcepanje:
 
Evo upravo slušam sa ovog tvog linka ovu emisiju.

Da pojasnim, prvi put, sam na YT-u pronašla tu emisiju i poslušala je površno. Stekla sam utisak da voditelj namerno provocira svoje sagovornike, pomalo neupućene, da bi ih ismejao.

Sada, kada slušam ovo sa ovog tvog linka, utisak je posve drugačiji. Voditelj uživa u pametovanju, u koje ni sam nije siguran. Ispravi me ako grešim.

Volela bih da čujem tvoje utiske i zašto si pomenuo ovu emisiju na ovoj temi.

Просто, мени се свиђа(ла) емисија и доста дуго сам је, кад год сам био у могућности, пратио...
немам много везе ни са послитиком ни са актуелним дешавањима ни људима на крају, нити имам неко формирано мишљење о ма чему поменутом Али свиђа ми се увид у све то, тако, обједињено у његовом вођењу емисије...
У великој мери говори оно за шта ја не знам речи..
 
Просто, мени се свиђа(ла) емисија и доста дуго сам је, кад год сам био у могућности, пратио...
немам много везе ни са послитиком ни са актуелним дешавањима ни људима на крају, нити имам неко формирано мишљење о ма чему поменутом Али свиђа ми се увид у све то, тако, обједињено у његовом вођењу емисије...
У великој мери говори оно за шта ја не знам речи..
Razumem. Zanimljivo je kako smo drugačije doživeli i koliko su različiti utisci.
Nisam ni ja nešto puno upućena u politiku, ali dosta onoga što priča mi je već nekako puno puta ispričano. Kliše.

Mislila sam da je i tvoje mišljenje kao i moje, s obzirom na to da si priču oko ove emisije pokrenuo na ovoj temi. :z;:
 
Искрено... од првог питања покушавам да се сетим зашто сам поменуо то и овде...
Дал' ме неки ток мисли навео док сам нешто одавде читао, дал' шта ли је, но...
Очигледно се не уклапа, па слободно побриши...
 

Back
Top