Zrtva

Say it right

Buduća legenda
Poruka
28.194
kako sam cula da je mala Tijana umrla cekajuci novo srce....
pa mi se jedna misao vrti u glavi i htedoh i ovde da pitam posto vecinom imate decu
da li bi ste bili u stanju da se vase dete razboli, da date svoje srce da bi se ono spaslo?
 
ovo je jedno od najjezivijih pitanja i mogucih dilema. moguce je da bi ljudi pristali, ali pitanje je koji bi to lekar izveo, jer to bi automatski znacilo da je druga osoba (roditelj) ubijena. a mislim da se ne moze presaditi srce odraslog coveka na dete.
 
ja odavno gledo da su izmislili vestacko srce koje pumpa krv nije mi jasno gde to zaturise i zasto se ne ugradjuje,zasto je nisu stavili na aparate ako su videli da je opasno stanje,ok sta dete ima majku i oca i oboje zele dati srce,da se pobiju ko ce?
 
Poslednja izmena:
pa ugradili su joj pumpu, kasnije se stanje pogoršalo.
ne može srce odraslog čoveka da se presadi detetu... sem toga, i za biljku imaš posebne uslove pod kojima bi se primila, kamoli za srce.
 
Georgejune, operisali su malecku i priključili je na tu pumpu, ali nije dalo rezultate. Otkazali su joj ostali organi u telu i mala je umrla. :(

Što se teme tiče... istina je da se detetu ne može presaditi srce odraslog čoveka, ali pitanje je retoričko.
Imam dvoje dece i verujem da bih bez razmišljanja dala svoje srce i svoj život da bi moje dete živelo.
Ali, istina je i to da je jedno ovako pričati, a ne dao Bog konkretne situacije - niko ne zna kako bi postupio.
 
Тема је тешки идиотизам.

Такав поступак би био тешко дивљаштво и сумрак памети, све кад би и био могућ.
 
kako sam cula da je mala Tijana umrla cekajuci novo srce....
pa mi se jedna misao vrti u glavi i htedoh i ovde da pitam posto vecinom imate decu
da li bi ste bili u stanju da se vase dete razboli, da date svoje srce da bi se ono spaslo?

То само може теоретски да се разматра.
У пракси никако. Јер би морали да те убију да би ти узели срце.
 
kako sam cula da je mala Tijana umrla cekajuci novo srce....
pa mi se jedna misao vrti u glavi i htedoh i ovde da pitam posto vecinom imate decu
da li bi ste bili u stanju da se vase dete razboli, da date svoje srce da bi se ono spaslo?

Zakonski je nemoguće... mogu se dati samo organi posle čijeg doniranja donor preživljava...
Nisam roditelj... ne znam...
Ali msm da bih za neke ljude dala srce bez mnogo razmišljanja.
 
Svako normalan bi ponudio život za svoje dete, ali je to zabranjeno. Čak mislim da po zakonu, kad se na porođaju lekar bori za bebin ili ženin život, prioritet ima žena.
 
kako sam cula da je mala Tijana umrla cekajuci novo srce....
pa mi se jedna misao vrti u glavi i htedoh i ovde da pitam posto vecinom imate decu
da li bi ste bili u stanju da se vase dete razboli, da date svoje srce da bi se ono spaslo?

To bi svako normalan bez razmišljanja i dvoumljenja učinio...nema veće ljubavi nego kad za prijatelja daš život,a kamoli da je sopstveno dijete u pitanju.
 
I ja sam mislila da je tako, pa sam onda čula da je beba...
Sad više ne znam...

Ne, ako ne mogu da spasu oba života, prioritet ima majka.
Ovo znam sigurno, jer smo relativno skoro u rodbini imali slučaj komplikovanog porodjaja koji se završio carskim rezom kojim su spasavali život majci. Srećom, sudbinom ili veštinom lekara, spasena je i beba, to je sad velika devojka od 2 godine, ali spasavali su majku na prvom mestu. To je dr i rekao po izlasku iz sale, mužu, tj. ocu direktno. Odatle i znam.
 
I ja sam mislila da je tako, pa sam onda čula da je beba...
Sad više ne znam...

Pa, to kad je majka bolesna, spašava se barem beba. Ali ako zdrava porodilja zapne na porođaju, mislim da onda spašavaju nju...:think: Mada u bolnici verujem da postoji mogućnost da obe budu spašene. Uvek može carski rez.
 
Gledala sam u nekom filmu, ili je mozda bila serija, kada je otac izvrsio samoubistvo vesanjem da bi njegovo srce dali obolelom sinu. Najavio je sta ce da uradi, kad i gde, da ga nadju na vreme dok je srce upotrebljivo. naravno, to je fikcija, ali eto, jos jedan moguci nacin razmisljanja...
 
Ako bih imala jos dece pored tog deteta kojem treba srce, onda definitivno ne - ne bih svu svoju decu lisavala majke. Ako mi je to jedino dete i ako bih znala da ce operacija uspeti 100% (to sad malo spada u domen naucne fantastike, ali vec je i originalno pitanje pomalo u tom domenu), onda da. Ako postoji rizik da operacija nece uspeti, onda zavisno od rizika...
 
Ako bih imala jos dece pored tog deteta kojem treba srce, onda definitivno ne - ne bih svu svoju decu lisavala majke. Ako mi je to jedino dete i ako bih znala da ce operacija uspeti 100% (to sad malo spada u domen naucne fantastike, ali vec je i originalno pitanje pomalo u tom domenu), onda da. Ako postoji rizik da operacija nece uspeti, onda zavisno od rizika...

čudno mi je kada neko kalkuliše ne nivou roditelj/dete... pa još ako je život u pitanju.
 

Back
Top